Hocalı 21’nci asrın en büyük vahşetidir

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ali Dönmez, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin Hocalı kasabasında sahnelenen katliamın 21’nci asrın en büyük vahşeti olduğunu söyledi.

Hocalı 21’nci asrın en büyük vahşetidir
banner301
ÇerkezköyBakış - MHP Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Ali Dönmez, Hocalı katliamının insanlık tarihinin en karanlık günlerinden biri olduğu belirtti.
YÜZYILIN EN BÜYÜK VAHŞETİ
Ali Dönmez, Azerbaycan’ın Dağlık Karabağ Bölgesi’nin Hocalı kasabasında sahnelenen katliamın 21’nci asrın en büyük vahşeti olduğu ifade ederek “Tüm kutsal kitaplarda en şerefli varlık insan olarak belirtilmesine rağmen, insanlıktan nasibini alamamış ermeni caniler, önceki tarihlerinde olduğu gibi ancak kendilerinin yapabileceği vahşeti gerçekleştirmişler. Maalesef 106’sı kadın, 63’ü çocuk, 70’ten fazlası yaşlı olmak üzere 613 Azerbaycanlı kardeşimizi alçakça katletmişlerdir. Taşnak ve Hınçak terör örgütünün uzantıları, Türk milletine dinmeyen ve önü alınmayan düşmanlıklarını kan dökerek, masum insanları yok ederek göstermişlerdir. Hocalı katliamı, aslında Türk milletine karşı işlenmiş bir insanlık suçu olup, soydaşlarımızın ırzına, namusuna, şerefine ve hayat haklarına kast etmeye cüret eden ermeni canileri yüce Türk milleti her zaman lanetle ve nefretle hatırlayacaktır. Diğer taraftan sözde ermeni soykırım yalanını, her ortamda, her geçen gün biraz daha fazla yoğunlaştırdıkları propagandayla meşrulaştırmaya ve kabullendirmeye çalışanları Hocalı katliamını ısrarla dillendirmeme ve işlememe çabaları bu kişilerin ne kadar art niyetli ve kimlere hizmet etme çabası içerisinde olduklarının delilidir.’’ Şeklinde konuştu.
“FARKLI YÜZLERİ ORTAYA ÇIKMAKTADIR’’
banner287
Dönmez, `Hepimiz Ermeniyiz` yalan korosunun gönüllü elçiliğine soyunanlar, Ermeni açılımıyla tabuları yıkmaktan, önyargıları aşmaktan bahsedenlerin aynı zihniyetin farklı yüzleri olduğu kuşku götürmez bir gerçek olarak tekrar karşımızdadır.’ Diyerek “Sözde aydınlar ve milli değerlerden uzak bazı siyasetçiler de soykırımcı ve işgalci Ermenistan’la dostluk, kardeşlik türküleri söylemektedir. İşgalci Ermenistan ile dostluk yarışına girenlerin ellerine, I. Dünya Savaşı’nda ermeni çetecilerinin katlettiği insanımızın, Asala terör örgütünün katlettiği diplomatlarımızın, Hocalı’da soykırıma uğrayan soydaşlarımızın kanları bulaşmıştır.’’ İfadelerine yer verildi.
“HOCALI KATLİAMINDA NEREDEYDİNİZ’’
Ali Dönmez açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Şimdi biz bu sözde aydınlara soruyoruz; Bir tek ermeni öldürülünce fırtına kopartan sizler Hocalı katliamında
neredeydiniz? Neden hepimiz Hocalıyız – hepimiz Azeriyiz demediniz? Neden sustunuz? Karnındaki bebeği alınan, tecavüz edilip karnına taş doldurulan Azeri annelere yapılanları kınayıp, dillendiremeyecek kadar vicdan yoksunluğuna mı girdiniz?  Osmanlı İmparatorluğu döneminde zorunlu olarak gerçekleşen ermeni tehcirlerinin hesabını Ermeniler hala sormaya çalışırken, biz Türkler 20 yıl önce gerçekleşen vahşeti neredeyse unutma noktasına getirildik. Bu; devleti yönetenlerin, millete önderlik edenlerin en büyük veballerinden biridir. Bugün devletimizi yöneten hükümete önerimiz; Hem Doğu Anadolu’daki soykırımı hem de Hocalı katliamını asla hatırından çıkartmaması, ahlaki ve milli tutarlılıktan vazgeçmemesi olacaktır. Zira Milliyetçi Hareket Partisi ve Türk milliyetçileri; dış baskılar ve ucuz siyasi hesaplarla politika değişikliğine gidilmesi niyetlerine ve girişimlerine sonuna kadar karşı çıkacaklardır. Türk milletinin duası, desteği ve isteği de her zaman tek millet-iki devlet anlayışına uygun olarak Azerbaycanlı kardeşlerimizle olacaktır. Bizler Türkiye ile Azerbaycan arasında sarsılmaz temellere dayanan dostluk ve kardeşlik ilişkilerinin ve işbirliğinin ebediyete kadar gelişerek süreceğine yürekten inanıyoruz.  Başta Hocalı olmak üzere, ermeni saldırılarıyla hayatını kaybetmiş bütün soydaşlarımızı ve ecdadımızı hürmetle yâd ediyor, hepsine Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyoruz.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306