İstiklal Marşı’nın mesajı iyi anlaşılmalı

Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ, İstiklal Marşı’nın TBMM’nde kabulünün 92’nci yıl dönümü nedeniyle yaptığı açıklamada İstiklal Marşı’nın verdiği mesajların iyi anlaşılması gerektiğini söyledi.

İstiklal Marşı’nın mesajı iyi anlaşılmalı
banner301
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Aktuğ İstiklal Marşı’nın kabulünün 92. Yıldönümü, Büyük Türk Şairi Mehmet Akif Ersoy’u anma günü, Türkçülük akımının önde gelen düşünürü Yusuf Akçura ile Ülkücü hareketin önde gelen isimlerinden Galip Erdem’in vefat yıl dönümü dolayısıyla açıklama yaptı.
“MESAJ İYİ ANLAŞILMALI’’
Aktuş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Türk milletinin, bağımsızlığına ve varlığına musallat olan güçlere karşı gösterdiği muhteşem mücadelenin mısralarda somutlaşması ve sahip olduğu kararlılığın cihana ilanı İstiklal Marşımızın eşsiz seslenişiyle gerçekleşmiştir. Bugünkü şartlar altında, İstiklal Marşımızın taşıdığı derin anlam ve içerdiği muazzam milli ruha çok ihtiyaç bulunduğu şüphesizdir.
banner287
Ne var ki, milletimizin haysiyet ve onur mücadelesinden bihaber olanlarla, bağımsızlığın mana ve ehemmiyetini fark edemeyenlerin içine düştükleri derin çukurda, geçmişin aziz hatıralarından sonuç çıkarmaları gerçekte mümkün değildir.
Dün bir ve bütün olarak aşamayacağı engel, yenemeyeceği düşman olmadığını gösteren Türk milletini, bugün ayrıştırarak bütün kalacağını zanneden gafillerin İstiklal Marşımızın mesajlarını anlamadığı bariz olarak ortaya çıkmıştır.’’ Aktuğ, Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u, Büyük Türk Atatürk’ü, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Merhum Alparslan Türkeş’i, Yusuf Akçura ile Galip Erdem’i anarak Allah’tan rahmet diledi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
asım vural
asım vural - 6 yıl Önce

siz biliyor musunuz?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306