banner507

‘Kardeşlik tescillemesi Diyarbakır’a gitmekle olmaz’

Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ, AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli’nin Diyarbakır’daki yardıma muhtaç öğrenciler için başlattıkları kırtasiye kampanyasına ilişkin yaptığı değerlendirmede kullandığı ‘Diyarbakır’a kardeşliğimizi bir kez daha tescillemeye gidiyoruz’ şeklindeki ifadesine ‘Kardeşlik tescillemesi Diyarbakır'a gitmekle 1000 kişiye kırtasiye yardımı yapmakla olmuyor. Kardeşlik tescillemesi, vatanın bütününe, birlik ve beraberliğe sahip çıkmakla oluyor.’ İfadelerini kullandı.

‘Kardeşlik tescillemesi Diyarbakır’a gitmekle olmaz’
banner301
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ yaptığı yazılı açıklamada kardeşlik tescillemesinin vatanın bütününe, birlik ve beraberliğe sahip çıkmakla olduğunu söyledi.
ÜLKÜ OCAKLARINDAN AÇIKLAMA GELDİ
AK Parti Çerkezköy İlçe Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Can Danyeli’nin Diyarbakır’daki yardıma muhtaç öğrenciler için başlattıkları kırtasiye kampanyasına ilişkin yaptığı değerlendirmede ‘Diyarbakır’a kardeşliğimizi bir kez daha tescillemeye gidiyoruz’ şeklindeki ifadesine Çerkezköy Ülkü Ocakları’ndan açıklama geldi.
“TÜRK MİLLETİ BİR BÜTÜNDÜR’’
banner287
Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ yaptığı yazılı açıklamada “Mehmet Can Danyeli ‘yüzyıllar boyu milletimiz en doğusundan en batısına aynı coğrafyanın suyunu, havasını, toprağını kullanmış, bu toprakların diyetini atalarımın kanlarıyla ödemiştir’ diyor. Öncelikle Danyeli'ne sormak istiyoruz; evet, ‘Türk milleti’ yüzyıllar boyu en doğusundan en batısına Lazıyla, Çerkeziyle, Kürdüyle ve Pomağıyla bir bütündür. Bu necip vatanın suyunu, havasını, toprağını huzurla kullandı. Zaten bu kutsal toprakların, atalarının kanla yoğurduğu topraklar olduğunun bilincindeydiler.” İfadelerini kullandı.
AK Parti İlçe Gençlik KollarıBaşkanı Danyeli’nin "Bizler aynı dînin  mensubu, aynı toprakların ortak sahibi yurttaşlar olarak yıllardır görmediğimiz kardeşlerimizi görmeye, hasret gidermeye gidiyoruz. Orada bulunan anne ve babalarının halini hatırını sormaya gidiyoruz. Çünkü anne de, baba da, çocuk ta her yerde aynıdır ve hepsi birer yürek taşır. Ben o yürekleri kazanmaya kardeşliğimizi bir kez daha tescillemeye Diyarbakır'a gidiyoruz" ifadelerine de atıfta bulunan Aktuğ “Yeni mi hatırladınız, Diyarbakır'daki Türk kardeşlerimizle aynı dînin mensubu olduğumuzu, aynı toprakların -Misak-i Milli ile çizilmiş ve kesinlikle ayrılmayacak olan toprakların- ortak sahibi vatandaşlar olduğumuzu?” eleştirisini yaptı.
“GÖNÜLLÜ BARIŞ ELÇİSİSİ MİSİN?’’
Kardeşlik tescillemesinin Diyarbakır’a gitmekle, 1000 kişiye kırtasiye yardımı yapmakla sağlanamayacağını kaydeden Aktuğ şu ifadelere yer verdi: “Kardeşlik tescillemesi Vatanın bütününe, birlik beraberliğe sahip çıkmakla oluyor. Danyeli ve ekibi 1000 öğrenciye kırtasiye yardımı adı altında milli birlik projesinden bahsediyor. Peki bu kırtasiye yardımı neden başka illere değil de Diyarbakır'a yapılıyor.? Bunun bir açıklamasını istiyoruz?  Diyarbakır çok fakir bir yer mi? Diyarbakır'da 1000 öğrenciye kırtasiye yardımı adı altında farklı bir mesaj mı vermek istiyorsun? Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seni Diyarbakır için "gönüllü barış elçisi mi seçti"? Danyeli; "Bizler de başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın kardeş milletlerin kaderini tayin edecek bu sürece karınca misali katkıda bulunuruz’ diye yola çıkıyoruz" deme cüretinde bulunuyor. Hangi kardeş milletlerinin kaderi? Tek millet vardır o da Yüce Türk Milleti’dir. Bu işin kardeşi olmaz. Sizin gayeniz Anayasa’dan ‘Türklüğü’ kaldırmak, Sivas'tan öte ayrı bayrağın dalgalanmasını sağlamaktır. Bizler olduğumuz müddetçe Türklük’de anayasada yer alacak, Misak-i Milli ile çizilmiş sınırlar da kıyamete dek al, hilalli ve yıldızlı Türk bayrağı dalgalanacak, Ezan-ı Muhammediye de ilelebet susmayacaktır.’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:26
YORUM EKLE
YORUMLAR
sefer karatut
sefer karatut - 6 yıl Önce

bu ulkede kardeşlık ve bırlık beraberlık ıcın sadece dıyar bakır deıl bayragımın dalgalandıgı en ucra koşelerıne kadar varan taşı topragı bır olan heryerde bızlerın bırlık ve baraberlık kurdugumuz bır ulkemızdır sadece bıryerde olmaz yapacaksanız adamgıbı yapın yapmıcaksanız hıh bıryerde yapmayın tabı secım surecı başladı ya kendılerını gostermelık yapcaklarya madem yapacan bır yardım cerkez koyun ne koylerı kasabaları ılcelerı var yardım yapılması gereken oralara yapsanıza nıye ıla dogu ılerı once kendı eşraflarınıza yapsanıza syn ulku ocakları başkanım cok dogru ve yerınde hısabetlı bır eleştırıde bulunmuş alah razı olsun kendısınden bırde yapmış oldunuz falıyetı yapıyorsanız gızlı yapın reklama gerek yok mevlan nedemış yardımınızın bır elden dıger elın bıle haberı olmasın dıye boşamı soylemış reklamcılarııı adamgıbı yardım yapın barı

siz yaparken
siz yaparken - 6 yıl Önce

siz mhp'nin diyarbakır mitingine uçak dolusu giderken aynı sloganları kullanmamışmıydınız, birazcık hafızayı zorlayın...

Battal Türkhan
Battal Türkhan - 6 yıl Önce

evet biz diyarbakır'a uçak dolusu giderken provokasyon iddiasıyla tutuklandık.buna ne demeli?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493