Meclis Üyesi’ne yüzde 25, Kapı komşusuna yüzde 15

Çerkezköy Belediyesi eski Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’nun, Belediye Meclis Üyeliği döneminde, yüzde 15 imar izni verilen Ambardere’de yüzde 25 imarlı bir villa yaptırdığını, daha sonra bu villasının borçlarına karşılık, değerinin çok altında elinden alındığını iddia eden MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu “Şimdi bu arkadaş, imar usulsüzlüğü yapıldığı gerekçesiyle eski villasını yıktırmak için şikayette bulunacak. Peki, yüzde 15 imar izni verilen Ambardere’de, niye Meclis Üyesi’ne yüzde 25’lik izin verildi. Bu, Genç Parti’den AK Parti’ye geçme primi miydi?” sorusunu yöneltti.

Meclis Üyesi’ne yüzde 25, Kapı komşusuna yüzde 15
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, düzenlediği basın toplantısında, Ambardere’de imar yolsuzlukları yaşandığını iddia ederek, bu yolsuzlukların, tarafları iç savaşa sürükleyecek tehlikede olduğunu belirtti.
USULSÜZLÜĞÜ KENDİ İTİRAF ETTİ
Bu iddialarına, Genç Parti’den istifa ederek AK Parti’ye geçen Çerkezköy Belediyesi eski Meclis Üyesi Yaşar Keleşoğlu’nu örnek veren Ordu “Yaşar Keleşoğlu, Belediye Meclis Üyeliği döneminde, yüzde 15 imar izni verilen Ambardere’de yüzde 25 imarlı bir villa yaptırdı. Komşusu yüzde 15 imarla villa yaptırabilmişken bu arkadaş, yüzde 25 ile villasını yaptırıp Belediye’den iskan almıştır. Ancak, o günün şartlarında  350 bin TL değerindeki villası, borçlarına karşılık 210 Bin TL ile elinden alınmıştır. Şimdi aynı Yaşar Keleşoğlu, imar usulsüzlüğü yapıldığı gerekçesiyle, eski villasını yıktırmak için şikayette bulunacak. Bu iddiaları, başkası değil, bizzat kendisi benimle paylaşmıştır.  Peki, hemen bitişiğindeki arsaya yüzde 15 imar izni verilen vatandaşın suçu ne? Yüzde 25 izni acaba Genç Parti’den AK Parti’ye geçme pirimi olarak mı verildi?” Eleştirisinde bulundu.  
ARALARINDA İÇ SAVAŞ VAR
“Çerkezköy’de İmar kirliliği yapanlar, yaptıranlar ve yararlananlar arasında bir iç savaş var.” Diyen Ordu “Yaşanan bu imar kirliliğinin ardından sonuç olarak olayların iç savaşa dönüşeceği ve bundan da bütün Çerkezköy halkının huzursuz olacağını defalarca kamuoyuna kendimiz duyurmaya çalıştık. Ama bunu ne idari makamlar ne yürütme ne de yasama da bulunan sorumlu makamlar ciddiye almadı.” şeklinde konuştu.
HAYIRLI OLSUN
banner287
Tekirdağ’ın ‘Büyükşehir’ statüsü ve Kapaklı’nın ilçe olma durumuna değinen Mustafa Ordu, “Büyükşehir ile birlikte inşallah bölgeler daha iyi ve kaliteli hizmet alır. TBMM’de yapılan görüşmeler sonunda her şey netlik kazanacak. Son kararı görmeden net bir şey söylemek erken olur. Karar her ne olursa olsun Tekirdağ’ın büyükşehir olması olumlu olur. Bu yüzden teşkilat olarak Büyükşehir’in hayırlı olmasını temenni ediyoruz” diye konuştu.


MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, kapı komşusu olmalarına rağmen yüzde 15 ve
yüzde 25 imar izni verilen her iki villanın da fotoğrafını basın mensuplarıyla paylaştı


Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493