banner507

MHP İlçe Teşkilatına görkemli açılış

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın yeni binası düzenlenen törenle açıldı. Mehteran takımı gösterisi ile izleyenleri mest eden açılışta konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında Türk Milleti’nin bekası adına vatanının yanında olan tek kişinin Devlet Bahçeli olduğunu kaydetti. Ülkü Ocakları Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz’da yaptığı konuşmada Ülkü Ocaklarının bir mektep olduğunu ve ülkücü gençliğin, Türkiye’nin geleceği olduğunu vurguladı.

MHP İlçe Teşkilatına görkemli açılış
banner301

Çerkezköy Bakış - Atatürk Caddesi üzerindeki MHP Çerkezköy İlçe Teşkilat binasının açılış töreni öncesinde Bursa Mehteran Takımı yaklaşık bir buçuk saat sahne aldı. Açılış törenine MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz, MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, MHP eski Tekirdağ Milletvekili Bülent Belen, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, MHP Çorlu İlçe Başkanı Barış Tırpan, Ülkü Ocakları Tekirdağ İl Başkanı Hakkı Açıkgöz, Ülkü Ocakları Çerkezköy İlçe Başkanı Tuncay Aktuğ, AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Abdullah Öğe ve Yönetim Kurulu üyeleri, Çerkezköy Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Ali Bozdağ, Türk Metal Sendikası Çerkezköy Şube Başkanı Murat Koçak, Özel Optimed Hastanesi Başhekimi Op.Dr. Recep Çalışkan, Dernek Başkanları, MHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ülkücü gençler ve çok sayıda vatandaş ile davetli katıldı.
 

KURAN-I KERİM TİLAVETİ İLE BAŞLADI

Davetlilerin katılımının ardından Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan açılış töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasının ardından MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’in açılış konuşması ile devam etti.


 

“OMUZ OMUZAYIZ”

İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz konuşmasına Ülkücüler MHP’den ayrılıyor söylemlerine cevap vererek başladı. Aydeniz, “1,5 yıldır Ülkücüler, MHP’den ayrılıyor diye sağda solda nara atanlar, bizleri bölmek gibi bir densizliğe kalkışanlara en büyük cevabımız bugün burada olduğumuz gibi tüm Türkiye genelinde sergilediğimiz duruşumuzdur. Ülkü Ocakları, MHP ile omuz omuzadır. MHP neredeyse Ülkü Ocakları oradadır. Ülkücüler dün Çanakkale’deydi, bugün Çerkezköy’de yarın Kerkük’tedir.” dedi.

“ELHAMDÜLİLLAH TÜRKÇÜYÜZ”

Aydeniz ayrıca Türkçü olduklarının altını çizdi. Elhamdülillah Türkçüyüz diyen Aydeniz, “Tarihin en şerefli milleti olan bir millete mensubuz. Bundan dolayı da kıvanç duyuyoruz ve her zaman da bu kıvanç ve onuru yaşayacağız. Bugün burada bizi yalnız bırakmayan tüm büyüklerimize, kardeşlerimize ve dostlarımıza çok teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.
 

“BİRLİĞİMİZ DOSTA DÜŞMANA CEVAP OLSUN”

Aydeniz’in ardından MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel konuştu. Önsel, Tekirdağ teşkilatlarından toplu istifa söylemlerine karşı bir atıfta bulunarak, “640 kişi MHP’den istifa etti dediler, ortalığı ayağa kaldırdılar. Fakat gördük ki seçim kurulu raporları ile bu sayı 33 çıktı. Ne güzel ki bugün burada gösterdiğimiz birlik ve beraberliğimiz bu dedikoduculara cevap niteliğindedir. MHP yıllardır Türkiye’nin gündemini belirleyen partidir.  Kimse MHP üzerinden hesap yapmaya çalışmasın! Kimse MHP’ye istikamet vermeye kalkmasın!” şeklinde konuştu.
 

“780 ÜYE YAPTIK”

780 üye yaptıklarını ve bu sayının gün geçtikçe arttığını kaydeden İl Başkanı Önsel, “Birileri hayal kurabilir ama biz kurulan o hayalleri yıkacağız. Birileri MHP’nin huzurunu bozmaya kalkabilir ama boşa uğraşmasınlar. Biz Başbuğumuz Alpaslan Türkeş ve bilge liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin yanındayız.” diye konuştu.
 

“ÜLKÜ OCAKLARI MEKTEPTİR, ÜLKÜ OCAKLARI GELECEKTİR”

Önsel’in ardından Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz kürsüye geldi.  Kılavuz, Ülkü Ocakları Çerkezköy İlçe Teşkilatı ve MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatının hayırlı olması temennisinde bulundu. Kılavuz, “Ülkü Ocakları, gençlerini İslam ahlakı ile Türklük bilinci ile yetiştirmiştir. Şimdiye kadar sayısızsa ağabeyimiz, ablamız, kardeşimiz yetişmiştir. Ülkü Ocakları bir mekteptir. Gençliği çok yönlü geliştirme adına müstesna bir kuruluştur. Bugün Başbuğumuzun emaneti Ülkü Ocakları kararlı bir şekilde çalışmalarını ortaya koyuyor. Birinci vazifemiz Türk Gençliğine kurulmuş oyunları bozmaktır. Eğitim olmadan, sloganlarla gençliği geliştirmekle bir yere varamayız. Geleneklerinden, göreneklerinden uzaklaşmış, uyuşturucunun batağına düşmüş  gençleri kazanmak için canla başla mücadele veriyoruz.” dedi.
 

banner287
“ÜLKÜCÜ HAREKET, ŞEHİTLER HAREKETİDİR”

Kılavuz konuşmasının devamında ise, Ülkücü Hareketin şehitler hareketi olduğunu vurguladı. Ülkücü gençliğe sahip çıkacaklarının altını çizen Kılavuz, İslam ahlakı ile Türklük bilinci ile gençler yetiştireceklerini söyledi.

“VATAN İÇİN ŞEHİT OLDULAR”

Olcay Kılavuz’un ardından MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan bir konuşma gerçekleştirdi. Adan, Ülkücü gençliği yakından takip ettiğini ve vatanı için şehit düşen ülkücü gençlere Allah’tan rahmet dilediğini söyledi.

“TEK LİDER BAHÇELİDİR”

15 Temmuz hain darbe girişiminde askeri polise kırdıran hainlerin, gazi meclisi bombalayarak bu ülkeye ihanet edenlere karşı dik duran tek liderin Devlet Bahçeli olduğunu belirtti. Adan, “Liderimiz birileri gibi evlere saklanmadı. Vatan haini bölücülere karşı dik durdu. Bahçeli, ülkenin her zor durumda kurtarıcı pozisyonunda oldu. Bu ülkeyi bölme düşüncesinde olanlar bilmelidir ki, bir karış toprak bile alamazlar. Biz Diyarbakır’ı anamızın namusu bilmişizdir. Güneydoğu’yu verelim rahat edelim diyenler, bunu dile getiren alçak beyinliler garip bir iklim oluşturdular. Bu alçaklar böyle bir ortam ortaya çıkartmaya çalışırken, MHP duruşundan taviz vermedi. Barzani ile PKK’yı ayırt etmeyen tek siyasi görüş Milliyetçi Harekettir. Biz Suriye ve Irak’a 400 yıl hükmettik. Ama ABD Irak’a girdiğinde genç kızlarımızı intihara sürükledi. Lafa geldiklerinde en medeni kendileri. Conilerin silahları bizim namusumuza güç yetiştiremez.” dedi.

“KERKÜK ÖZ BE ÖZ TÜRK’TÜR”

Adan konuşmasının sonunda Kerkük sorununa değindi. Kerkük’ün öz be öz Türk toprağı olduğunu vurgulayan MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, “Erbil’de 400’e yakın soydaşımız var. Orası ne kadar Türk toprağı ise Kerkük daha da Türk toprağıdır. Bilinsin ki Kerkük öz be öz Türk’tür. Liderimiz Bahçeli’nin dediği gibi şartlar oluştuğu vakit 81 Düzce, 82 Musul, 83 Kerkük olacaktır.” ifadelerine yer verdi.

PLAKET TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların ardından ilçe Teşkilatının yapımında emeği geçenlere MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP İstanbul Milletvekili Celal Adan, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Genel Başkanı Olcay Kılavuz ve MHP Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel tarafından plaket takdim edildi.
 

KURDELE KESİLDİ

Daha sonra Çerkezköy Ülkü Ocakları ve MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatının hizmet binası açılışı gerçekleştirildi. Burada engelli bir genç ile sohbet eden Ülkü Ocakları Genel Başkanı Olcay Kılavuz, imzalı Ülkü Ocakları dergisi ile kitap hediye etti.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 23 Ekim 2017, 09:08
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493