banner507

MHP kanser ve kalp hastalıkları konferansı düzenleyecek

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi işbirliğinde 17 Şubat Pazar günü ‘Kanser ve Kalp hastalıkları’ konulu bilgilendirme konferansı’ düzenlenecek. MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, konferansta konunun uzmanları tarafından detaylı bilgilendirmede bulunulacağını belirterek tüm Çerkezköylüleri konferansa davet etti.

MHP kanser ve kalp hastalıkları konferansı düzenleyecek
banner301
ÇerkezköyBakış - MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi ile birlikte düzenleyeceği, ‘Kanser ve Kalp hastalıkları bilgilendirme konferansı’, 17 Şubat Pazar günü saat 13.00’de Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda yapılacak.
“SAĞLIĞA ÖNEM VERİYORUZ’’
Moderatörlüğünü Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden Yrd. Doç. Dr. Selçuk Şimşek’in üstlendiği konferansa konuşmacı olarak, Doç. Dr. Alpay Örki, Doç. Dr. Manuk Norayık Manukyan, Doç. Dr. Uğur Filizcan ile Yrd. Doç. Dr. Serdar Yılmazer katılacak.  MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, İlçe Teşkilatı’nda dün saat 12.30’da düzenlediği basın toplantısında düzenlenecek konferans hakkında bilgilendirmede bulundu. Sağlığın toplum için önemine değinerek sözlerine başlayan Mustafa Ordu, “MHP olarak toplumun sağlıklı olmasına çok önem veriyoruz. Sağlık Eski Bakanı Osman Durmuş’un zamanında atmış olduğu temellerin bugün meyvelerini topluyoruz”  diye konuştu.
“İÇME SUYU SAĞLIKSIZ’’
Çerkezköy’de kullanılan içme suyu üzerinde yaptırdıkları analizler neticesinde içme suyunun sağlıksız olduğu yönünde sonuçlar elde ettiklerini söyleyen Ordu, sözü Çerkezköy Mezbahanesi’nde kesilen etlere getirdi. Çerkezköy Mezbahanesi’nde tonlarca et kesildiğini belirten Ordu “Başkan Ertem’e daha önce bu etlerin nereden ve hangi koşullarda geldiğini sorduk. Ama Başkan bize cevap vermedi. Bizler bu soruyu sorarken etlerin sağlıklı olup olmadığını öğrenmek istedik. Ben ve bağlı bulunduğum siyasi parti, inancımız gereği toplum sağlığına önem veriyoruz. Ama bugün Çerkezköy’ü yönetenler, bütün imkanlar ellerinde olduğu halde hiçbir şey yapmıyorlar. Bu duruma AKP’lilerin yanı sıra CHP’liler de göz yumuyor.’’ İfadelerini kullandı.  banner287
“EN FAZLA KANSER VAKALARININ YAŞANDIĞI İKİNCİ BÖLGEYİZ”
Türkiye’de kanser vakalarının en fazla yaşandığı ikinci bölgenin Çerkezköy ve Çorlu Bölgesi olduğunu söyleyen Ordu; “Gebze’deki Dilovası’ndan sonra en fazla kanser vakası Çerkezköy ve Çorlu’da yaşanıyor. Nüfusu 200 bini aşan Çerkezköy’de halen daha kalp ameliyatı yapılamıyor. Bu iktidarın halka bakış açısı gerçekten çok faklı. Toplum sağlığına hiç önem vermiyorlar.” dedi.
KONFERANSA DAVET ETTİ
Kanser ve kalp hastalıklarında erken teşhisin önemine değinen Ordu; 17 Şubat Pazar günü düzenleyecekleri konferansa tüm Çerkezköylüleri davet etti. Ordu şunları söyledi: “Konferansta, alanında uzman doktorlarımız kanser ve kalp hastalıklarında belirtilerden bahsedecekler. Ayrıca konferansın sonunda, Milliyetçi hareket Partisi tarafından verilecek olan kart ile vatandaşlarımız, Maltepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde 5’te 1 fiyatına check-up yaptırabilecekler”
BBP VE HEPAR’DAN MHP’YE KATILIM
Millyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, düzenlemiş olduğu basın toplantısının sonunda, partiye katılan yeni üyeleri takdim etti. Hak ve Eşitlik Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın kurucularından olan Bilal Çetinkaya ve Büyük Birlik Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı Kurucularından Zeki Bağcı’nın MHP Çerkezköy İlçe Teşkilatına katıldığını belirten Ordu; “Her iki arkadaşımıza da teşkilatımıza katıldıkları için teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493