banner507

MHP Kapaklı’da toplu istifa

MHP Kapaklı eski İlçe Başkanı Yusuf Çetin’in de aralarında bulunduğu 54 kişi, partiden istifa etti.

MHP Kapaklı’da toplu istifa
banner301

Çerkezköy Bakış - MHP Genel Başkanı adayı Meral Akşenir’i 14 Mart 2016 tarihinde yaptığı Kapaklı ziyaretinde karşılayan ve ilçede bulunduğu süre içinde yanında olduğu MHP Kapaklı İlçe Başkanı Yusuf Çetin, MHP Genel Merkezi tarafından Nisan 2016’da görevinden alınmıştı. Yerine ise İsmail Türker atanmıştı.
İstifasıyla ilgili yazılı bir açıklama yapan Yusuf Çetin,  20 Haziran 2017 tarihinde Ankara 3. Asliye Hukuk Mahkemesinin vermiş olduğu karar ile Milliyetçi Hareket Partisi Üst Kurul delegesinin iradesi yok sayılmış ve Genel Merkezin de hukukun yok sayıldığı bu kararı onayladığı görülmektedir. Bu yapılan haksız ve yanlış kararları desteklememiz mümkün değildir. Bu süreçte Kapaklı’nın seçilmiş ilk yönetimi bu süreçte görevden alınmıştır.Genel merkezin farklı bir karar alma beklentimiz ve Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında siyaset yaparak Türk Milliyetçilerini hak etiği yerlerde temsil edebilme olanakları da tükenmiş bir duruma geldiğini görmekteyiz. Bu yeni sistem (Cumhurbaşkanlığı) ile eriyerek bitirilme durumuna gelmekte olduğumuzu görmekteyiz. Mevcut yönetime muhalefet edenlerin Partiden ihraç edilmeleri sürmektedir. Bizler de yapılmakta olan bu ihraçlar ile sorunların çözülemeyeceği düşüncesini taşımaktayız. “dedi.

banner287
53 KİŞİ İSTİFA ETTİ

Çetin, açıklamasını şöyle sürdürdü: MHP, Milliyetçi bir parti olmasına rağmen, kurucusu Merhum Başbuğ Alparslan Türkeş’in ilke ve felsefelerinden koptuğu tarafımızca müşahede edilmiş olup, üst kurul delegeliğinden ve üyesi bulunduğumuz Milliyetçi Hareket Partisinden bugün itibarı ile 53 arkadaşımızla istifa etmiş bulunuyoruz. Ben ve şimdilik 53 arkadaşım istifa dilekçelerimizi ilgili mercilere teslim ettik.”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2017, 10:54
YORUM EKLE
YORUMLAR
helal olsun
helal olsun - 1 yıl Önce

doğru bir karar

Erdal Çel
Erdal Çel - 1 yıl Önce

Sayın Erdal Çelik senin dünyadan haberiniz yok . kapaklı 100 binin üzerinde nüfusu var.kendiniz eğitim sizseniz onu bilemem.bahceli görüyorum MHP haini bahcelidir.secilmisleri görevden alındı.onu kim görevden alacak MHP artık bitmiş tükenmiş durumdadır .sende Bahçeli'nin boklarini temizlersin.akp arka bahçesi durumda olan MHP yazıklar olsun.

doğru
doğru @Erdal Çel - 1 yıl Önce

doğru söze ne denir

Erdal Celik
Erdal Celik - 1 yıl Önce

La kapaklı da sizin zamanında 53 tane uye varmıydı ve ikincisi de bu istifa dilekçesini sen kendin o cümleleri kullanarak yazdıysan ben adımı değiştirim böyle bir konuşma kabiliyetin vardıda bizmi görmedik yoksa hala birileri size yön verim kuklalık mı yaptırıyorlar

önce adap
önce adap @Erdal Celik - 1 yıl Önce

Önce başkalarına nasıl hitap edeceğini öğren, ondan sonra da türkçeni düzelt. Ve ondan sonra da eğer kapasiten varsa buraya yaz olurmu canım.

İsabet olmuş
İsabet olmuş - 1 yıl Önce

Hayırlı bir iş olmuş. Hayatında hiçbir MHP li başkan adayına oy vermemiştir beyefendi. Partinin sırtından reklam yapmasın artık. Sırtından düşsün artık

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493