MHP’den kadın hastalıkları ve sağlığı konferansı

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Teşkilatı ile İlçe Kadın Kolları Yönetimi’nin ortaklaşa düzenlediği konferansta Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlkay Filizcan, kadın hastalıklarından bahsederek tedavi yöntemlerini anlattı.

MHP’den kadın hastalıkları ve sağlığı konferansı
banner301
ÇerkezköyBakış - Çerkezköy Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu’nda önceki gün düzenlenen konferans saat 13.30’da başladı.
KONFERANS DÜZENLENDİ
Konferansın açılış konuşmasını MHP Çerkezköy İlçe Kadın Kolları Başkanı Nebahat Kolar gerçekleştirdi. Ardından MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu bir konuşma gerçekleştirdi.
“ÇALIŞMALARI TAKDİRLE KARŞILIYORUZ’’
İlçe Kadın Kolları Yönetimi’nin yaptıkları çalışmaları takdirle karşıladıklarını ifade eden Ordu “Biz, her birimimizle birlikte gerek kahve ziyaretlerini gerek bu tür sağlık toplantılarını birlikte gerçekleştiriyoruz. Omuz omuza çalışmaya devam edeceğiz.” dedi. Sağlık konusunda belediyenin sürekli mobbing (psikolojik taciz) uyguladığını belirten Ordu, “Halk hastanelerde acı içerisinde kıvranıyor. Hala bizlerin yaptırmış olduğu sağlık ocakları ve devlet hastanesi kullanılıyor. Buradan belediye başkanlığına sesleniyorum. Sağlık konusunda neler yaptıklarını açıklasınlar’’ Şeklinde konuştu.“BU KONFERANSI BİZ DEĞİL BELEDİYE DÜZENLEMELİYDİ’’
banner287
Sağlık konusunda Çerkezköy’ün geri kaldığını savunan Ordu, “Bu tür faaliyetlerin MHP olarak bizler tarafından değil iktidarın desteklediği Çerkezköy Belediyesi tarafından düzenlenmesi gerekir. Ama onlar halkın sağlığını değil kendi çıkarlarını düşünüyor. Sağlık alanında bir arpa boyu yol alamadılar. İnşallah siz kadınlarımızın da desteğiyle önümüzdeki seçimlerde sandık başında onlara gereken dersi vereceğiz.” Dedi.
“MÜDÜRLERİ TEHDİT EDİYORLAR’’
Çerkezköy’de her devlet birimine psikolojik baskı uygulandığını iddia eden Mustafa Ordu, “Bu şekilde halka nasıl hizmet vereceklerini sanıyorlar. İsteklerimiz olmazsa sizleri koltuğundan ederiz diyorlar. Bu şekilde belediyecilik yapılmaz. Halkın sağlığını, iyiliğini, refahını düşünmek zorundasınız. Herkes sizlerin istediğini yapmak zorunda değil.” Şeklinde konuştu.KONFERANSLARIMIZ DEVAM EDECEK
Kadın Kolları Yönetimi’nin kadınlarla ilgili her türlü sorunu yakından takip ettiğini belirten Mustafa Ordu şunları söyledi:  “Bundan sonra yapacağımızı çalışmalar kadınlarımızı bilinçlendirmeye yönelik olarak. Şiddet, taciz gibi sorunlarda haklarının ne olduğunu bilmeleri için hukuk konferansı düzenleyeceğiz. Biz bundan önce hep halkı düşündük, bundan sonra da halkı düşünmeye devam edeceğiz.” Konuşmaların tamamlanmasının ardından Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. İlkay Filizcan, kadın hastalıkları konusunda bilgilendirmede bulundu. Program soru cevap kısmının ardından tamamlandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2014, 15:42
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306