MHP’den Milli Eğitim’e ziyaret

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe yönetimi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gümüş’ü ziyaret etti.

MHP’den Milli Eğitim’e ziyaret
banner301
Çerkezköy Bakış - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri 24 Kasım Öğretmenler günü dolayısıyla İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü ziyaret etti. Aydeniz, ziyarette eğitim anlamında üzerlerine düşen ne varsa yapacaklarını ifade ederken İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş de ziyaretlerinden dolayı MHP’li heyete teşekkür etti.

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLADILAR

Saat 13.00’da İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş’ü makamında ziyaret eden Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz ve beraberindeki yönetim kurulu üyeleri Gümüş’ün 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

“CİDDİ DERSLİK İHTİYACI VAR”

banner287
Ziyaretlerinden dolayı MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz’e teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Gümüş, Çerkezköy’ün yoğun göç aldığını ve ciddi bir derslik ihtiyacı olduğunu ifade etti. Gümüş ziyaret esnasında yaptığı konuşmaya şöyle devam etti: “Çerkezköy’e ilk atandığımı duyduğumda burası ile ilgili ön bir araştırma yapmıştım. Bugün Kızılpınar’daki okullar ile ilgili bir durumu tespit ettim ve sınıftaki öğrenci sayılarının standardın çok üstünde olduğunu gördüm. Bu vahim bir durum. Çerkezköy’de çok ciddi derslik sorunu var. Kaymakamımız girişimci ve eğitimle bire bir ilgili birisi, aynı şekilde belediye başkanı da genç ve girişken. Şehir içinde ciddi arsa sorunu var. İnşallah eğitim kampüsü bir an önce faaliyete geçer ve ilçe merkezinde liseleri kampüse taşıdıktan sonra mevcut lise binalarını ortaokullara kazandırırız”

SÜKUT-Ü HAYALE UĞRADIM

Ayrıca ilçede bir Fen Lisesi olmadığını öğrendiğinde Sükut-ü Hayale uğradığını da vurgulayan Gümüş, Fen Liselerinin ilçedeki eğitim treninin lokomotifi olduğunu ifade etti. Gümüş son olarak kendisini ziyarette bulunan MHP ilçe yönetimine Kayı Boyu simgeli bayrak hediye etti.

“EĞİTİM AİLEDE BAŞLIYOR”

Gümüş’ün konuşmalarının ardından kısa bir konuşma yapan MHP İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz de eğitimin ilk ailede başladığını söyledi. Aydeniz, “İlçenin şuan kanayan yarası haline gelen sorunu uyuşturucu kullanımıdır. Aileler bu konuda çocuklarını iyi eğitmeli ve bizler de bu sorun ile yakından ilgilenmeliyiz. Başıboş gençlik yerine daha dolu ve bilgili bir genç nesle ihtiyacımız var. Bu vesile ile de Ülkü Ocaklarımıza tüm gençlerimizi davet ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493