banner507

MHP’den Termik Santral Açıklaması

Basın toplantısı bugün saat 13.30’da MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı’nda düzenlendi.

MHP’den Termik Santral Açıklaması
banner301
MHP Çerkezköy İlçe Başkanlığı tarafından bir basın toplantısı düzenlendi. Basın toplantısında konuşan MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, ilçede ve bölgede yapılması planlanan Termik Santral projesine karşı olduklarını ifade ederek “Enerjinin alternatifi vardı ama doğanın ve insanın alternatifi yoktur.” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Toplantıya MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, yönetim kurulu üyeleri ve Çerkezköy Ülkü Ocakları başkanı ve üyeleri katıldı.

ENGELLİLER GÜNÜNÜ KUTLADI

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz yaptığı açıklamada Adana’nın Aladağ ilçesinde geçtiğimiz hafta meydana gelen yangın faciasında hayatını kaybedenlere ve Hakkari’de şehit düşen askerlere Allah’tan rahmet dileyerek yakınlarına ve ailelerine sabır diledi. Engelli vatandaşların 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü de kutlayan Aydeniz, “Engelli vatandaşlarımızın yalnızca önemli günlerde değil, her an ve her yerde hatırlanması gerektiğine inanarak yaşıyoruz. Engelli olmak asla bir kusur değildir. Asıl kusur onları göz ardı etmek ve yok saymaktır. Engellilerin sorunları toplumun ortak sorunudur. Bir ülke, ancak o ülkede yaşayan engelliler ve yardıma muhtaç vatandaşları kadar mutlu olabilir. MHP olarak tüm çabalarımız, gelecek endişesi olmayan mutlu, huzurlu ve refah bir ülke yaratmaktır.” Dedi.

DERHAL HATADAN DÖNÜLMELİDİR
banner287

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, son günlerde yerel gündemin ana konusu olan Çerkezköy, Silivri ve Vize bölgelerinde yapılması planlanan Termik Santral projesiyle ilgili olarak “ İlçe başkanlığı olarak İstanbul Çevre Şehircilik İl Müdürlüğünün duyurmuş olduğu Ekim 2016 tarihli Tekirdağ ili 1/25000, Kırklareli ili 1/25000 ve İstanbul ili 1/100000 ölçekli Çevre Düzeni Plan Değişikliği Açıklama Raporlarını incelediğimizde “verimli tarım arazisi, orman alanı, yeraltı suları besleme alanı, aşırı yeraltı suyu çekim alanı ve gelişme alanı olarak yer almakta iken düzenleme ile bu bölgelerde planlama alanında yer almayacak sanayi türleri arasından “Kömürle Çalışan Termik Santral” ibaresi kaldırılarak Termik Santral yapımının önü açılmıştır. “ dedi. Aydeniz , Termik Santral’in zararlarının geçtiğimiz aylarda ÇED raporlarında ortaya konduğunu belirtti. Aydeniz “Dünyadaki gelişmiş ülkelerde termik santraller kapatılmaya çalışılırken, temiz enerji üretim sistemleri yaygınlaşırken, sadece ucuz maliyet anlayışı ve ülkemizden çıkarılan kalite oranı düşük kömürlerin değerlendirilmesi amacıyla bölge insanının ve gelecek nesillerimizin tedavisi ve telafisi çok zor olacak hastalıklarla karşı karşıya bırakılması nasıl bir zihniyettir” diyerek yetkililerin derhal bu hatadan dönmelerini temenni ettiklerini belirtti.

ÇERKEZKÖY TÜRKİYEDİR

Çerkezköy’ün ve bölgenin sanayi ve yatırımlar doğrultusunda havasının ve suyunun kirlendiğini, Ergene nehrinin halinin içler acısı olduğunu ifade eden Aydeniz, bölgemize termik santral yapılmak istenmesi bölgede yaşayan insanlarımıza verilen değeri göstermektedir.” Dedi. Çerkezköy, üzerinde ülkemizin her yerinden bir vesileyle gelip yerleşmiş olduğu bir Türkiye fotoğrafıdır, Çerkezköy Türkiye’dir diyen Ahmet Aydeniz, hiç kimsenin Çerkezköylünün düşüncesine bakmadan, bölge halkının isteklerini ve sıkıntılarını bilmeden ben yaptım oldu düşüncesine kapılmamasını tavsiye ettiklerini belirtti.

TEK YÜREK OLMALIYIZ

Enerjinin alternatifi vardır ama doğanın ve insanın alternatifi yoktur diyen Aydeniz, siyasi parti temsilcilerine seslenerek “Birbirinize film çekip afişler yayınlama oyuncularıyla vakit kaybedeceğinize Çerkezköy’deki sorunların çözümü için ortak hareket edelim, Çerkezköy’ü siyasi çekişmelerin gölgesinde bırakmayalım.” Dedi.Çerkezköy’ün öncelikli problemi olan Termik Santral projesi ve bunun yanı sıra çile haline dönen trafik sorunu, eksik derslik sorunu, otopark sorunu, madde bağımlılığı sorunu ve daha birçok soruna çözüm ortağı olma konusunda Milliyetçi ülkücü hareketin temsilcileri olarak her türlü desteğe hazır olduklarını ifade ederek “Eğer film çekilip afiş bastırılacaksa geçtiğimiz 12buçuk yılda Çerkezköy için çekebileceğimiz çok film vardır.” Dedi. Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin belirttiği gibi “Önce ülkem ve milletim sonra partim ve ben” anlayışla hareket ettiklerini ifade eden Aydeniz, “Çerkezköy!ün daha yaşanabilir bir yer olması konusunda,sorunların çözümü konusunda herkesi tek yürek olmaya çalışıyorum” dedi. Basın mensuplarının sorunlarını da yanıtlayan Ahmet Aydeniz, Şeyh Edebali’nin “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” sözünü herkesin kendisine şiar edinmesi gerektiğini ifade etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
2019
2019 - 2 yıl Önce

Bence 2019 yerel seçimi AKP kazanırsa santral yapılmayacak ,tersi olursa ''bunlar zaten bize oy vermiyorlar öyleyse ölsünler'' deyip ,santrali yapacaklar. Malesef zihniyet bu,bilinçaltı bu,AKP'lilere durumu sorduğumuzda böyle bir proje yok diyorlar ama planlar,değişiklikler yapılıp çoktan kararlar alınmış.Çerkezköy AKPARTİ teşkilatı ise görmedim,duymadım,bilmiyorumu oynuyor.Peki sorarım kendilerine Çerkezköy'de yaşayan insanların hakkını savunmadıktan sonra ilçe teşkilatı olmanızın ne anlamı var?Sizin istişare toplantılarınızda ne konuşuluyor?Merkezi hükümet karar alınca siz illaki bunu onyalamak zorunda mısınız?

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493