MHP’den yasa tasarısına tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel, Türk Ceza Kanununda, Cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenlemeye tepki gösterdi.

MHP’den yasa tasarısına tepki
banner301
Çerkezköy Bakış - Milliyetçi Hareket Partisi Tekirdağ İl Başkanı Koray Önsel ve Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz, Türk Ceza Kanununda, Cinsel istismar suçunda mağdur ile failin evlenmesi halinde fail hakkında hükmün açıklanmasının geri bırakılması veya cezanın ertelenmesine imkan veren düzenlemeye tepki gösterdi. Bu yasa teklifine sonuna kadar karşı çıktıklarını belirten Önsel “Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızdan ve bu yanlıştan dönülmesi için mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” derken, İlçe Başkanı Aydeniz de “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın huzurlu ve güçlü bir Türkiye’de yaşaması için çalışması gereken AKP’li birkaç milletvekilinin tam aksine gururları ve onurları incitilen çocuklarımızın hayatının kalan kısımlarını daha da heder edecek sözde yasa teklifini kabul etmek mümkün değildir” açıklamasını yaptı.

“SONUNA KADAR TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan Önsel, açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Türk milletinin geleceği çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir Türkiye bırakmaya çalışmak yerine, geleceklerinin heder edilmesini sağlayacak AKP milletvekillerinin ortaya attığı sözde yasa teklifini reddediyoruz ve AKP’li milletvekillerini kınıyoruz. Dünyanın neresinde böyle bir uygulama görülmüştür? Ülkemiz bunca badire atlatmışken ve halen gündemimiz bu kadar yoğunken bu teklifle ne hedeflenmektedir? Devletin asli görevi çocuklarının, kadınlarının ve tüm fertlerinin geleceğini teminat altına almaktır. Ancak 14 yıldır bütün değerlerimizle oynayan, yarını değil bugünü kurtarma çabasında olan ve menfaat uğruna milletinin değerlerini yok sayan AKP zihniyetinin en son açığa vurduğu bu yasa teklifine sonuna kadar karşı çıkıyoruz. Bu yanlıştan acilen dönülmelidir. Vatan hainleri, tecavüzcüler hak ettikleri cezayı almalıdırlar. Almalıdırlar ki hukuk devleti olan Türkiye’de Türk milleti huzurla refahla yaşamaya devam etmelidir. Bu işlere yeltenmeye bile kimse cesaret edememelidir. Türk milletinin onurunun, şerefinin, izzetinin kimsenin şahsi meselelerine oyuncak yapılamayacağını herkesin idrak etmesi gerekmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi olarak bu işin sonuna kadar takipçisi olacağımızdan ve bu yanlıştan dönülmesi için mücadele edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın”

banner287
“SESSİZ KALMAYACAĞIZ”

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ahmet Aydeniz de konuyla ilgili açıklama yaptı. “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın huzurlu ve güçlü bir Türkiye’de yaşaması için çalışması gereken AKP’li birkaç milletvekilinin tam aksine gururları ve onurları incitilen çocuklarımızın hayatının kalan kısımlarını daha da heder edecek sözde yasa teklifini kabul etmek mümkün değildir” diyen Aydeniz, tarih boyunca manevi değerlerini her zaman en önde tutan bir milletin çocuklarının, kadınlarının ve her bir ferdinin geleceğini korumak ve kollamakla yükümlü olan devlet yapısının, millet ve dünya milletlerinin gözünde bu kadar küçültülmesine sessiz kalmayacaklarını kaydetti.

“CEZASI BELLİDİR”

Aydeniz, şunları söyledi: “14 yıldır aşama aşama erozyona uğratılan ahlaki değerlerimizin yapılan bu son yasa teklifiyle iyice dibe vurdurulmasına hizmet etmeye çalışan AKP’li milletvekillerini şiddetle kınıyoruz. Ülkemizin ateş çemberiyle çevrilmeye çalışıldığı, düşmanlarının sayısının arttığı, milletçe kenetlenmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımızın olduğu bu günlerde devletimizin atlattığı badirelere yoğunlaşmak ve bütünleştirici çalışmalar yapmak yerine gündem değiştirmeye yönelik günü kurtarma odaklı sözde yasa teklifleriyle ne yapılmak istenmektedir? Vatan hainleri ve cinsel istismarcıların cezası hem yüce dinimiz İslam da hem de Türk Devlet geleneğinde bellidir. Bu tür suçlar üzerinde tartışılacak, eğilip bükülecek mevzular değildir. Hiç kimsenin şahsi meselesi Türk Milletinin onur, şeref ve haysiyetinden daha üstün değildir. Türkiye Cumhuriyeti’nin hukuk devleti olduğunun bir göstergesi de bu tür suçlara vereceği toplum vicdanını da ferahlatan cezalar olacaktır. Yoksa bu türlü yasa teklifleriyle yakın zamanda vakıf ve dernek adı altında faaliyet gösterdiğini iddia edip yüz kızartıcı fiilleriyle ülke gündemini meşgul edenlerin suç ve ayıplarının üstü örtülmeye mi çalışılmaktadır? Herkes aklını başına almalı tekrar düşünmeli ve bu yanlıştan acilen dönülmelidir. Bu türlü çözüm yolu aramaktansa deforme olan ahlak değerlerimizin kurtarılması ve geleceğimizin teminatı olan gençlerimize, çocuklarımıza milli ve manevi değerlerine bağlı İslam ahlak ve faziletiyle, Türklük gurur ve şuuruyla yetişmiş en değerli varlıklarımız olduğunun bilinci verilmelidir. Milliyetçi Ülkücü hareket olarak sonuna kadar bu işlerin takipçisi olacağımıza ve yanlışların düzeltilmesi için tüm gücümüzle çalışacağımıza söz veriyor milletimize saygılarımızı sunuyoruz”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2016, 15:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493