Önsel: Darbe girişimini milletimiz bertaraf etti

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel düzenlediği basın toplantısıyla darbe girişimiyle başlayan gelişmeleri değerlendirdi.

Önsel: Darbe girişimini milletimiz bertaraf etti
banner301
Çerkezköy Bakış - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel yaptığı açıklamada darbe girişiminin milletin ferasetiyle bertaraf edildiğini söyledi. Çerkezköy genelinde başlatılan demokrasi nöbetine katılıp katılmayacakları yönündeki bir soru üzerine Önsel “Genel Başkanımız sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin olayların başlangıcında bir açıklaması vardı. Biz bu ajitasyonlara, fevri hareketlere müdahil olmayacağız. Parti yönetimi olarak toplumsal hareketlerin içerisinde olmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin önderliğinde olmayan hiçbir toplumsal harekete biz parti olarak katılmıyoruz.” dedi.

BASIN TOPLANTISI DÜZENLEDİ

İlçe Teşkilatı’nda dün saat 18.00’da düzenlenen basın toplantısında MHP Çerkezköy İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri de hazır bulundu.

MİLLETİN FERASETİYLE BERTARAF EDİLDİ

15 Temmuz Cuma akşamı Türkiye’de herkesi adeta şaşkına çeviren gelişmeler yaşandığını söyleyen Önsel “Demokrasimizi kesintiye uğratmaya çalışan bu güruh istediğine ulaşamamış ve gereken cevabı kamuoyunun tüm kademelerinden misli ile almıştır. Demokrasimize yapılan bu girişimde şerefli Ordu'muzun itibarı incitilmiş, milletimiz Ordu'muzla karşı karşıya getirilmek istenmiştir. Şerefli mazisinde gazilik ünvanıyla anılan yüce meclisimize kast edilmiş, millet yok sayılmıştır. Polisimiz ve sivil vatandaşlar bu gözü dönmüş canilerin hedefi haline gelerek milletimizin birliği bozulmak istenmiştir. Darbelerden çok zarar görmüş olan milletimize kurulan bu tuzak, yine milletimizin ferasetiyle bertaraf edilmiştir.” şeklinde konuştu.

“CİNNET ŞOVA DÖNÜŞTÜRÜLDÜ”

MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli’nin darbe girişiminin ilk anlarından itibaren tarafını devlet ve milli iradeden yanan gösterdiğini kaydeden Önsel “Başta sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli olmak üzere diğer siyasi parti ve STK’ların kararlılığı darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasında etkin rol oynamıştır.Fakat bir zaman sonra darbecilere gösterilen tepkiler şirazesinden kayarak bir cinnet şova dönüşmüş, yaşanan kanlı ve acı olaylar darbecilerin cürretini gölgede bırakmıştır. Halkı sokağa davet edenler kontrol mekanizmalarını devreye sokamamış ve bu yüzden onlarca günahsız bu cinnet linci altında can vermiştir.

“GEREKEN MÜDAHALE YAPILAMADI”

Şerefli Ordu'muz hedef olarak gösterilmekten çekinilmeden bu güruhun adeta önüne atılmıştır. Bilhassa neden halkla karşı karşıya geldiğini dahi anlayamayan günahsız Mehmetçikler bir takım millet düşmanları tarafından linç edilmiştir. Darbe kadar acı olan bu hadiseler neticesinde yetkililerin hala bu konu üzerinde gereken müdahalesinin olmaması düşündürücüdür.” dedi.

“ART NİYETLİ YORUMLAR”

Bazı olayların partileriyle ilişkilendirilmesini art niyetli olarak değerlendiren Önsel şöyle devam etti: “Merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in dediği gibi başını ülkücülerin çekmediği hiç bir olayın içine girmemeye özen gösteriyor ve dava arkadaşlarımıza bu konuda uyarılarımızı da iletiyoruz. Hadiselerin devamında ise kamuoyunda özellikle muhalif  kesimler, darbecilerle bir arada gösterilerek darbecilerle  olan 13 yıllık beraberlik unutturulmaya çalışılmıştır. Gazi Meclis'imiz ve onun temsilcilerinin üzerine bomba yağdıracak kadar gözü dönmüş bu canilerin bu kadar palazlanmalarına ön ayak olanların yine bu canilerin sızdığı devlet kademelerini en iyi bilenler olduğu aşikardır.
banner287

“HİÇ BİR ZAAFİYET AFFEDİLMEMELİDİR”

Elleri ile koymuş gibi kolayca bulabilecekleri bu hainler için kendilerinden başka hiç bir kesimi suçlamadan köklerinin kazınmasını kararlılıkla beklemekteyiz. Yapılacak olanlar derhal hayata geçirilmeli ve hiç bir zaafiyet affedilmemelidir. Siyasi sorumluluk devreye sokulmalı, sorumlular teşhir edilmelidir. İstihbari açıklar dillendirilmeli, yapıcı eleştiriler dikkate alınmalıdır.  Hiç bir isime kutsiyet yüklemeden milletin birliği esas alınmalıdır. Dolayısıyla bu alçaklığın soruşturması hiç bir şekilde akamete uğratılmadan titizlikle yapılmalıdır. Ayrıca sadece kamusal alanda değil özelde de Fethullah Gülen’in zamanında sahip olduğu parasal kaynakları irdelenmelidir. Özellikle kendi bölgemizde yani Çerkezköy’de zamanında kendisini yere göğe sığdıramayıp muhterem Fethullah Gülen Hoca Efendi diye hitap edip, şimdi ise bu söylemlerini FETÖcüler diye değiştirip, bugün meydanlarda ‘idam isteriz’ diye güya demokrasi çığırtkanlığı yapanların da geçmişlerinin analiz edilmesi gerekmektedir.

“ACİLEN TESPİT EDİLMELİDİR”

Neticede bu örgüt gökten zembille gelmemiştir. Bu örgütün olgunlaşması için Çerkezköy’de fayda sağlayan siyasetçilerin, bürokratların, iş adamlarının, sanayicilerin, esnafların, odaların titizlikle tespit edilmesi gerekmektedir. Devasa dersane binalarının, ihtişamlı Türkçe olimpiyatlarının, lüks iftar ve yemek sofralarının, yüksek bütçeli iş adamları derneklerinin kimler tarafından finanse edildiğinin acilen tespit edilmesi gerekmektedir. Kimse kusura bakmasın. Bu denli gözü dönmüş, kendi meclisine bile bomba atabilecek pozisyona gelmiş bu örgütle bağlantılar deşifre edilip cezalandırıldıktan sonra ancak Türk milleti refaha erebilecektir.  Umarız siyasi sorumlular  bu alçaklıktan gereken dersleri çıkartır ve bundan sonra bu türlü hadiselere prim verebilecek tüm hareketlere karşı baraj olur.

“İTİDALLİ DAVRANALIM”

Çerkezköylülere itidalli davranarak kolluk kuvvetlerine olan güvenlerini yitirmemeleri yönünde çağrıda bulunan Önsel “Olaylara gereken müdahale için sadece kolluk kuvvetlerimize haber vermelerini ve bu ortamı fırsat bilip siyasi rant hesabı yaparak omuzlarda dolaşanlara da prim vermemelerini rica ediyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin yöneticileri olarak bizler her zaman olduğu gibi yüce Türk milletinin yanındayız, ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün izindeyiz, Başbuğumuz Alparslan Türkeş’in fikrindeyiz ve Sayın Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin takipçisiyiz. Hayatını kaybeden sivil vatandaşlarımıza, şehit olan polislerimize mehmetçiklerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Rabbim birliğimizi, dirliğimizi daim eylesin.”

“ASLONAN MİLLETİN İRADESİDİR”

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Korayl Önsel açıklamaları sonrasında kendisine yöneltilen soruları yanıtladı. Çerkezköy genelinde başlatılan demokrasi nöbetine katılıp katılmayacakları yönündeki bir soru üzerine Önsel “Genel Başkanımız sayın Dr.Devlet Bahçeli’nin olayların başlangıcında bir açıklaması vardı. Biz bu ajitasyonlara, fevri hareketlere müdahil olmayacağız. Parti yönetimi olarak toplumsal hareketlerin içerisinde olmayacağız. Milliyetçi Hareket Partisi’nin önderliğinde olmayan hiçbir toplumsal harekete biz parti olarak katılmıyoruz.
. Ancak üyelerimizden bazıları bu tür programların içerisinde olabilir, bozkurt işareti yaparak yer alıyor olabilirler. Bizler dava arkadaşlarımıza bu hareketlerin içerinde olmamalarını, her hangi bir kıvılcımda bunu nelere yol açabileceğini tahmin ediyoruz. Bizler daha önce Çerkezköy’de Şehide Saygı Teröre Lanet Mitingi düzenledik. İktidar partisi buna katılmadı. Yürüyüşün sonunda provakötörlerin kışkırtmaları sonucu olumsuzluklar yaşandı. Bu tür olayların yaşanmaması için dikkatli davranıyoruz. Dava arkadaşlarımızı ve parti üyelerimizi de uyarmaya çalışıyoruz. İnşallah bu olaylar sakinlikle atlatılır. Sukünetle atlatıldı. Aslolan milletin iradesidir. Milletin iradesi de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde tecelli ediyor” dedi.

“TOPLANMA YERİ PTT KARŞISI DEĞİLDİR”

Bazı mesajlarda darbe teşebbüsüne karşı düzenlenecek protesto için PTT karşısının belirtildiğini söyleyen Önsel “Devletimize, milletimize sahip çıkma yeri PTT karşısı değildir. Toplanılacaksa Kaymakamlık Binasnın etrafında toplanılmalıdır.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2016, 23:17
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaşşşş
vatandaşşşş - 2 yıl Önce

muhteşem tespitler tebrikler koray önsell gerçekten vatan için toplanılıyorsa akp teşkilatnda değil kaymakamlık önünde toplanılıp birlik beraberlik içinde sloganlar atılmalı ya Allah bismillah Allahü ekber bana direk kafa kesen ışıdı hatırlatıyorr toplumu daha fazla germeyin lütfen bu vatan hepimizin kaybedilirse baştakiler kurtarır kendisini ama bizler zarar görürüzzz

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459