Ordu: 6. kanaldan yolladım, gitti 6 oka takıldı

MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, kendisi için “Onu muhatap kabul etmiyorum” diyen CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’e sert benzetmeler yaptı. Dönmez’in parti masalarıyla içki masalarını karıştırdığını ifade eden Ordu “Kendisi kardan adamdır, güneş vurduğu zaman erir, gider. O’nun kardan adam kadar gücü vardır. Yerel Seçimler öncesi, bana gelip MHP’den Belediye Başkan Adayı olmak istediğini söyledi. Ben onu altıncı kanaldan gönderdim, gitti altı oka takıldı.’’ ifadelerini kullandı.

Ordu: 6. kanaldan yolladım, gitti 6 oka takıldı
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, kendisi için ‘Mustafa Ordu’yu muhatap kabul etmiyoruz’ diyen CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’e yönelik  sert ifadeler kullandı.
“AKP ADINA KONUŞUYOR’’
İlçe Teşkilatı’nda dün saat 17.15’te bir basın toplantısı düzenleyen Mustafa Ordu’nun hedefinde CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez vardı. Metin Dönmez’in geçtiğimiz haftalarda partililerle birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e gerçekleştirdiği ziyareti hatırlatan Mustafa Ordu “Ali Ertem’in dizinin dibinde ‘Mustafa Ordu ağır muhalefet yapıyor’ diyerek bizlere eleştiride bulundu. CHP adına konuşacağına AKP adına ifadeler kullandı.’’ Dedi.
“HER ZAMAN DOĞRULARI SÖYLÜYORUZ’’
Dönmez’in ‘Mustafa Ordu’yu muhatap almıyoruz’ şeklindeki ifadesine değinerek sözlerini sürdüren Ordu “Milliyetçi Hareket Partisi olarak her zaman doğruları söylüyoruz. Doğrunun muhatabı olmaz. Asıl olan Çerkezköy halkına hizmettir, gerisi ise teferruattır. Bundan sonra da doğruları konuşmaya devam edeceğiz’’ ifadelerini kullandı.
“SİYASİ PARTİ MAKAMLARINI İÇKİ MASASI ZANNEDİYOR’’
İfadelerini giderek sertleştiren Ordu “onun anladığı dilden konuşursak CHP İlçe Başkanı siyasi parti temsilcilerinin oturduğu makamları meyhane masası olarak zannediyor. Akşam söyledim, sabah caydım meselesi yapıyor.’ Diyerek “akşam akşamda kaldı şeklinde kimse siyaset yapamaz. Siyasi makamlar içki masası değildir. AKP’nin temsilcisi Ali Ertem’in dizinin dibinde oturarak ‘Mustafa Ordu ağır muhalefet yapıyor’ diyor. Eğer bu sözü kendisi söylemedi ise, yani basın mensupları yanlış yazdıysa ben kendisinden özür dileyeceğim.’’diye konuştu.
 “KENDİSİ DE ORADA MIYDI’’
Öztrak Caddesi’ndeki DSP Çerkezköy İlçe Teşkilatı’nın Metin Dönmez tarafından boşaltıldığını anlatan Mustafa Ordu “daha önce ekmeğini yediği DSP’nin ilçe teşkilatını CHP’den ilçe başkanı seçildikten sonra boşalttırdı. Kendine ait yerin kirasının ödenmiş olmasına rağmen eşyalarını dışarı attırdı. Bunun da gerekçesini ‘teşkilatta içki içiliyor’ diyerek ifade ediyor. Orada içki içilirken Metin Dönmez ne yapıyordu? Yoksa kendisi de o masada içki mi içiyordu? “ diye konuştu.
banner287
DÖNMEZ’E KARDAN ADAM BENZETMESİ
CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez’i kardan adama benzeten Mustafa Ordu şöyle devam etti: “CHP İlçe Başkanı kardan adamdır, güneş vurduğu zaman erir, gider. O’nun kardan adam kadar gücü vardır’’
“BIRAK AKP İLE VATANDAŞ KARŞI KARŞIYA GELSİN’’
Dönmez’in geçtiğimiz günlerde Ali Ertem’e yönelttiği sorulara değinerek sözlerini sürdüren Ordu ‘Milliyetçi Hareket Partisi olarak daha önce dile getirdiğimiz konuları gündeme getirmiş’ diyerek “Metin dönmez, daha önce kendisi bana ‘başkan Otopark ile ilgili mahkemeye başvurma. Bırak, AKP ile vatandaş karşı karşıya gelip kavga etsinler. Biz de bundan siyasi rant elde edelim. Kendisi neden imarla ilgili konuları gündeme getirmiyor. Konuyu gündeme getirsin de CHP’lilerin imara uyup uymadıklarını öğrenelim. Kendisinden su konusu hakkında da açıklama bekliyorum’ dedi.
“VARSA BİLDİĞİN MAHKEMEYE BAŞVUR’’
Atatürk Viyadüğü’nün ihale projesine uygun olarak yapılmadığı yönünde Metin Dönmez’in kullandığı ifadelere de yanıt veren Ordu “bunu ispatlasın mahkemeye versin, yoksa biz MHP olarak yazımızı yazacağız. İhaleye uygun olarak yapılmamışsa mahkemeye başvuracağız. Bir bildiği varsa hemen harekete geçsin.’’ İfadelerini kullandı.
“ALTINCI YOLDAN GÖNDERDİM ALTIOKA TAKILDI’’
Metin Dönmez’e yönelik eleştirilerini sürdüren Ordu, konuyu 2009 seçimleri öncesine getirdi. 2008 yılında Metin Dönmez’in MHP’den belediye başkan adaylığı için kendisi ile görüştüğünü söyleyen Ordu “Vatandaşlardan gelen ‘Metin Dönmez’le olmaz’ kanısının ardından kendisini arayarak altıncı yoldan gönderdim, ama o gitti altı oka takıldı.’’ Diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493