ORDU: Asfalt ağlıyor

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Çerkezköy Belediyesi tarafından şehrin muhtelif alanlarında yapılan asfalt çalışmalarının kısa sürede tahribata uğradığını söyleyerek, “Yollar eski haline dönüyor. Vatandaşların vergilerinden toplanan paraları boşa harcadılar. MHP’nin iktidarda olduğu dönemde, yani 11 yıl önce Çerkezköy’de yaptığımız asfalt ilk günkü kalitede, Belediye’nin yaptığı asfaltın üzerinden 11 gün geçmeden asfalt bozuldu.’’ dedi.

ORDU: Asfalt ağlıyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Belediye’nin asfalt çalışmalarını eleştirdi.
ORDU BASIN TOPLANTISI DÜZENLENDİ
İlçe Teşkilatı’nda önceki gün saat 13.30’da basın toplantısı düzenleyen Mustafa Ordu, ardından da Çerkezköy’ün muhtelif yerlerindeki asfaltı bozulan yerleri gezdi. Basın toplantısında MHP Çerkezköy İlçe Başkan Yardımcısı Kemal Akın, İlçe Sekreteri Mümin Kolar ile İlçe Muhasibi Nilay Asbaş da hazır bulundu.
“ŞİMDİDEN İHALEYE FESAT KARIŞTIRIYOR’’
Asfalt çalışmalarının sona ermesinin ardından Belediye Başkanı Ali Ertem’in çalışmada yer alan şirket çalışanlarıyla yemekte bir araya geldiğini söyleyen Mustafa Ordu “Düzenlenen yemekte belediye yetkilileri de hazır bulundu. Belediye Başkanı Ali Ertem, yemekte yaptığı konuşmada asfaltlama çalışmasını yapan firma yetkililerine teşekkür ederek, ilgili firma ile çalışmaktan mutluluk duyduğunu 2013 yılında yapılacak asfaltlama çalışmasını ilgili firmanın almasını söyledi. Keşke firma işini iyi yapsa da ihaleyi kazansa, ancak belediye başkanının bu sözleri yapılacak olan ihaleye fesat karıştırmaktır. Bu konuyla ilgili mercilere başvuruda bulunacağım.’’ Dedi.
“ERTEM NEYİN SÖZÜNÜ VERDİ’’
Fevzipaşa Caddesi, Saat Kulesi önü, Köşem mevkii, Uğur Mumcu Caddesi ile Butçular Sokak üzerinde yapılan asfaltın kısa süre içerisinde tahrifata uğradığını kaydeden Ordu “Ali Ertem, 2013 yılında yapacağı ihaleyi bozulan yerlerin tadilatı için mi yapacak? O firmaya bunun sözünü mü verdi?’’ diye sordu.“VATANDAŞIN PARASINI BOŞA HARCIYORLAR’’
Ordu, vatandaşlardan toplanan paraların boşa harcandığını ifade ederek bunun da sorumlusunun belediye yönetimi ile CHP’li meclis üyelerinin olduğunu söyledi. 29 milyon TL olarak açıklanan Belediye’nin toplam borç miktarının gerçeği yansıtmadığını kaydeden Ordu, Vergi borcunun bu rakamın dışında olduğunu söyledi.
“HANGİ PARA İLE YAPACAKLAR?’’
Ambardere mevkiinde vatandaşlardan tahsil edilen altyapı ücretinin Ambardere yerine başka alanlara harcandığını belirten Mustafa Ordu, “Ambardere’nin alt yapısı yok, Bağlık Mahallesi’nde vatandaşlar çamur içerisinde yürüyor. Ambardere’nin alt yapısını hangi para ile yapacaklar?” dedi.
ORDU’DAN SERT SÖZLER
banner287
AK Parti Çerkezköy İlçe Yönetimi, CHP İlçe Yönetimi ile AK Partili seçmenlere seslenerek sözlerini sürdüren Ordu, yapılanlara göz yumulmamasını istedi. Ocak ayı meclis toplantısında Çerkezköy Spor Salonu önündeki alanda yapılan imar plan tadilatı ile 10 kat yapı izni verildiğini söyleyen Mustafa Ordu şöyle devam etti: “Belediye Başkanı Ali Ertem,imar plan tadilatının hazırlığını yaptı. CHP’li meclis üyelerinin de desteği ile talep meclisten oy birliği ile geçti. Ancak aynı CHP’li meclis üyeleri Tapu Dairesi için tahsis edilen yere red kararı veriyorlar. Bu ne perhiz bu ne lahana tursuşu.’’“CAHİLLİĞİME VERSİN’’
Ordu, şöyle devam etti: “Her şeyi biliyorum, her şeyden de haberim var. Ancak, bir türlü milletin parasını boşa harcamayı, yetim hakkı yemeyi öğrenemedim. Belediye Başkanı Ali Ertem, cahilliğime versin.’’
“11 YILDIR TEK BİR BOZULMA YOK’’
2002’de MHP İktidarı döneminde yaptıklarının ortada olduğunu söyleyen Mustafa Ordu, şöyle devam etti: “O dönemde Çerkezköy’e yaptığımız hizmetler hala dimdik ayakta duruyor. Narin Caddesi’nden OSB üst geçidine kadar alanı asfalt yaptık. Çalışmanın üzerinden 11 yıl geçmesine rağmen yolda en ufak bir bozulma meydana gelmedi. Ancak,  Çerkezköy Belediyesi’nin yapmış olduğu asfaltlama çalışmasının üzerinden 11 gün geçmeden asfalt yol bozuluyor. Yolda yürürken araçların üzerine su sıçrattığı vatandaşlarımız araç şoförlerine kızmasınlar, şoförlerde suç yok. Asıl suçlu Çerkezköy Belediyesi yönetimidir.’’
DEMİRBAĞ’DAN AÇIKLAMA İSTEDİ
Ordu, basın toplantısının sonunda AK Parti Çerkezköy İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’a seslenerek “Ulusal basında İstanbul’da camilerin satıldığı, Adana’da camilerin yıkıldığı, Kur’an-ı Kerim’in yırtıldığı haberleri var. Bu konuda kamuoyunu aydınlatmasını istiyorum.’’ İfadelerini kullandı.  
“HESABINI SORSUNLAR’’
Mustafa Ordu, düzenlediği basın toplantısının ardından Fevzipaşa Caddesi, Osmanlı Cami önü ile Köşem mevkiini gezerek, asfalt tahrifatlarını basın mensuplarına gösterdi. Osmanlı Camii önünde durarak yoldaki bozulmalardan bahseden Ordu “Cami cemaati bu yolu kullanarak camide namaz kılıyorlar. Yoldan karşıdan karşıya geçerken yoldaki bozulmalardan dolayı üzerlerine su sıçrıyor, bu şekilde namazları olur mu? Hesabını sorsunlar’’ dedi.
“BU NASIL BİR ÇALIŞMADIR’’
Ordu, beraberindeki partililerle birlikte Köşem mevkiindeki asfalt çalışması ile yoldaki bozulmaları da basın mensuplarıyla paylaştı. Asfalt üzerinde oluşan su birikintisini göstererek “Belediye başkanı aynı zamanda İnşaat Mühendisi, ama bu nasıl bir çalışmadır? Yeni yapılmış bir asfaltın üzerinde su birikiyor, diğer tarafta ise asfalt bozulmuş, araçlar zor geçiyor. “ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 13:35
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 6 yıl Önce

mustafa başkan, sen de olmasan var ya... o kadar politikacı ve siyasimiz var hepsi boş boş geziyor boş kavgalar peşindeler. öncelikle çerkezköyün sorunlarına eğilmesi gereken yerel siyesilerimiz oturdukları yerden sanki çok ciddiye alınıyorlarmış gibi hükümetin tbmm nin gündemini ağızlarına sakız yapıyorlar. çıksınlar sokakların haline vatandaşın haline bir baksınlar artık. ailece 10 oy sana geçen seçim akp almıştı bu seçim oylar senin düzgün bir başkan adayı çıkar çerkezköyü bunlardan kurtar.

serhat
serhat - 6 yıl Önce

başkan doğru söylüyor bir çok yerde kabarmalar dağılmalar var akın akın caddesi gibi üç kere yapılacak birkaç yer herhalde...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493