banner507

Ordu, asfaltı İTÜ’ye analiz ettirecek

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Çerkezköy’de yollara serilen asfaltın mıcır kalitesinde olduğunu belirterek, alacakları asfalt numunesini İstanbul Teknik Üniversitesi’ne analiz ettireceklerini söyledi.

Ordu, asfaltı İTÜ’ye analiz ettirecek
banner301
ÇerkezköyBakış - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Çerkezköy’e serilen asfaltın analiz edilmesi için Çerkezköy Belediyesi’ne teklif sunduklarını söyledi.
 “50 BİN TON ASFALT İÇİN İKİ İHALE YAPTILAR’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu dün İlçe Teşkilatında saat 13.30’da düzenlediği basın toplantısı ile Çerkezköy Belediyesi’nin yaptırdığı asfalt çalışması hakkında çeşitli açıklamalarda bulundu. Yapılan iki ihale sonucu yaklaşık 50 bin ton asfalt döküldüğünü söyleyen Ordu, “Bu işin maliyeti de yaklaşık 5 milyon TL.
12 Haziran 2012 tarihinde 4 milyon 66 bin TL muhammen bedel üzerinden yapılan ihaleye 6 firma katıldı, yüzde 33 kırımla çalışma 3 milyon 193 bin TL’ye ihale edildi. İkinci asfalt ihalesi ise 15 Ekim 2012 tarihinde gerçekleştirildi. 1 milyon 816 bin 271 muhammen bedel üzerinden yapılan ihale yüzde 5 kırımla 1 milyon 750 bin TL’ye ihale edildi. İkinci ihaleye iki firma giriyor. Birinci ihalede 6 firma yüzde 33 kırımla, ikinci ihalede ise 2 firma giriyor ve yüzde 5 kırım ihale yapılıyor” dedi.
“İKİ FARKLI AÇIKLAMA VAR’’
Çerkezköy Belediye Ali Ertem ile Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’ün asfalt çalışmaları konusunda yapmış oldukları açıklamalarda farklı farklı ifadeler kullandıklarını belirten Ordu “Asfaltın birinci derece sorumlu olan belediye başkanı takribi 700 bin metrekare asfalt serdik diyor ama 15 gün sonra bu çalışmayı  hazırlayan, işin sorumluluğunda olan Fen İşleri Müdürü ise 350 bin metrekare asfalt döktük diyor. “ şeklinde konuştu.
“ASFALT MICIR KALİTESİNDE’’
banner287
Çerkezköy’e dökülen 5 milyon TL tutarındaki asfalt, mıcır kalitesinde olduğunu söyleyen Ordu şöyle devam etti: “Yollara mıcır ya da dolgu malzemesi dökülseydi 15 gün sonra yollarda oluşan çukurlara tamirat yapmazlardı. Bizler ‘çamur at izi kalsın’ niyetinde değiliz. Bizlerin kalitesiz malzeme kullanıldığı yönündeki eleştirilerine her hangi bir cevap gelmedi.’’
“ASFALTI İTÜ’YE ANALİZ ETTİRELİM’’
Asfaltı İstanbul Teknik Üniversitesi’ne analiz ettireceklerini söyleyen Ordu, şöyle devam etti; “Yanlış yapmama adına asfalt numunelerini İstanbul Teknik Üniversitesi’ne analiz ettirmek için bir çalışma yapacağız. Numune alırken, belediye tarafından bizlere nezaret edecek bir isim bildirmelerini istedik. Talebimizi kendilerine ilettik. Asfaltı İstanbul Teknik Üniversitesi’ne analiz ettirerek sonucu kamuoyu ile paylaşmak istiyoruz. “
“AK PARTİ VE CHP BİZE RAKİP OLAMAZ’’
AK Parti Çerkezköy İlçe Danışma Kurulu toplantısında Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in ifadelerine değinerek sözlerini sürdüren Mustafa Ordu “Ali Ertem, ‘Büyükşehir belediye başkanlığı seçimlerinde rakibimiz sadece CHP’dir’ diye konuştu.  Rakipleri tabiî ki CHP olacak, çünkü haksızlıklara göz yummakta kol kola hareket ediyorlar.  MHP asla ve asla CHP ve AK Parti’yi rakip olarak görmüyor. O toplantıda bizleri ırkçılıkla suçladı, daha önce ‘MHP’liyiz, ülkücüyüz’ diye konuşup da o toplantıda bulunanlar Ali Ertem’e cevap veremediler mi? Hak yiyen bir belediye başkanına elimi uzatıp, tokalaşmıyorsam bu arkadaşlar sakın Başkan Ertem’e el uzatmaya kalmasınlar.” İfadelerini kullandı.
“FEN İŞLERİ MÜDÜRÜNÜ MERCEK ALTINA ALDIM’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Ordu, Fen İşleri Müdürü Kemal Gümüş’ün yaptığı işleri mercek altına aldığını belirterek “Yaptığı çalışmaları takip ediyorum. Araştırmalarımızı yapacağız, sonrasını gerekli mercilere bırakacağız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 11:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493