banner507

Ordu: Asfaltın yarısı heba oldu

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, düzenlediği basın toplantısında Çerkezköy Belediyesi’ne asfalt eleştirisinde bulundu. Serilen asfaltın üzerinden bir ay geçmeden yolların tahrip olduğunu söyleyen Mustafa Ordu “Yaklaşık 5 milyon TL’lik asfaltın neredeyse yarısı heba oldu. AK Parti ve CHP’ye oy veren seçmenlere seslenmek istiyorum. Asgari ücretle çalışıyor, vergi veriyorsunuz. Kullandığınız oylar, vergiler boşa gidiyor. Gelin birlikte hepsine hesap soralım’’ şeklinde konuştu.

Ordu: Asfaltın yarısı heba oldu
banner301
ÇerkezköyBakış - MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, önceki gün düzenlediği basın toplantısında hem Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’e hem de AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’a sert eleştirilerde bulundu.
“YOLLAR 1 AY GEÇMEDEN TAHRİP OLDU’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, önceki gün saat 13.30’da ilçe binasında basın toplantısı düzenledi. İlçe Sekreteri Mümin Kolar’ın da hazır bulunduğu basın toplantısında  Mustafa Ordu sözlerine asfalt çalışmasına değinerek başladı. Çerkezköy geneline serilen asfaltın üzerinden 1 ay dahi geçmeden yolların tahrip olduğunu söyleyen Ordu: “1 ay bile geçmeden bütün yollar delik deşik oldu. Biz de geçen hafta asfaltlar için Belediye Başkanı Ali Ertem’den bir açıklama yapmasını istedik ama açıklamayı kendisi yerine başkası yaptı. Başkan Ertem ve Meclis’te bulunan AK Parti ve CHP’li Meclis üyelerine sormak istiyorum, vatandaşın vergilerinden toplanarak dökülen bu asfaltın, üzerinden 1 ay bile geçmeden tahrip olmasına hiç mi vicdanınız sızlamıyor?” diye konuştu.
“İDDİALARIMIZ YALNIŞSA KANITLASINLAR’’
Başkan Ertem’den asfalt için yapılan harcamayı açıklamasını isteyen Mustafa Ordu: “Asfalt için ne kadar para harcandığını kamuoyuna açıklamasını istiyoruz. 1 ay önce döktüğünüz asfaltın ortasına beton ile yama yapıyorsunuz. Yazık günah değil mi? Başkan Ertem, asfalt işleminin bitmesinin ardından asfaltın sağlam ve kaliteli olduğuna inanmış ki yüklenici firma ile yemek yiyor. MHP olarak biz dökülen asfaltın kaliteli olmadığını iddia ediyoruz. Eğer bizim iftira attığımızı düşünüyorlarsa, Meclis Üyelerinden bir heyet oluştursunlar ve İstanbul Teknik Üniversitesi’nden uzman getirerek asfaltı test ettirsinler. Bizim iddiamız doğru değilse kanıtlamış olurlar” ifadelerine yer verdi.
“İŞÇİLERLE YEMEK YEMESİ SUÇTUR’’
banner287
Belediye Başkanı Ali Ertem’in asfalt çalışmasını gerçekleştiren işçilerle yemek yemesinin kanunlara aykırı olduğunu belirten Mustafa Ordu, şöyle devam etti: “Çorlu Belediyesi eski Başkanı Ersin Altan, aynı firmanın çalışanlarına elbise aldığı için hakkında soruşturma açıldı. Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in de yüklenici firma ile yemek yemesi suç değil mi? O yemeğin faturasını kimin ödediğini açıklasın? MHP olarak konunun takipçisi olmaya devam edeceğiz. 5 milyonluk asfaltın neredeyse yarısı heba oldu. AKP ve CHP’ye oy veren seçmenlere seslenmek istiyorum. Asgari ücretle çalışıyor ve vergi veriyorsunuz. Daha sonra bu şahıslara oy veriyorsunuz ve sizin verdiğiniz vergiler boşa gidiyor”
“HEP BİRLİKTE HESAP SORALIM’’
Seçmenlere ‘gelin hep beraber Belediye Yönetimi ve Belediye Meclisi’ne hesap soralım’ şeklinde seslenen Ordu şunları söyledi: “Eğer bizimle beraber hareket ederseniz, bu şahıslara hep beraber hesap sorarız. Ama gelmezseniz, biz yine de yapılanların hesabını soracağız. Başkan Ertem benim kılavuzlarıma kusur bulacağına, kendisinin yerine cevap verenlere baksın.”
“AYNI HIZI ÇERKEZKÖY’ÜN BOZUK YOLLARINDA YAPSIN’’
MHP İlçe Başkanı Mustafa Ordu, AK Parti İlçe Başkanı Alaettin Demirbağ’ın sosyal paylaşım sitesinde Ankara’ya giderken aracın yaptığı hızı takipçileriyle paylaştığını belirterek “Başbakan bile açıklamalarında 120 km’yi geçmediğini söylüyor. Hız yaptıkları yetmiyormuş gibi bunu da sosyal paylaşım sitesinde paylaşıyorlar. Alaettin Demirbağ’a sormak istiyorum, aynı hızı Çerkezköy’ün bozuk yollarında yapabilir mi?’’ ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493