banner507

Ordu, imar plan tadilatının iptalini istedi

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, Namık Kemal Bulvarı 1445 ile 1446 adalarla ilgili Ocak ayı meclis toplantısında alınan imar plan tadilatının iptali için Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne dilekçe verdiklerini açıklayarak konunun takipçisi olduklarını söyledi.

Ordu, imar plan tadilatının iptalini istedi
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, düzenlediği basın toplantısında 1445 ile 1446 adalar için alınan imar plan tadilatı kararının iptalini istedi.
“ÇERKEZKÖY’Ü KAOSA SÜRÜKLÜYORLAR’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu, önceki akşam saat 17.00’da ilçe teşkilatında basın toplantısı düzenledi. İlçe Sekreteri Mümin Kolar’ın da hazır bulunduğu basın toplantısında Mustafa Ordu, Çerkezköy Belediyesi’ne eleştiri oklarını yöneltti. Çerkezköy Belediye Meclisi’nin imar’da aldığı kararlarla Çerkezköy’ü kaosa sürüklediğini savunan Ordu, MHP olarak halkın menfaatleri için mücadele verdiklerini anlattı.
“KİŞİSEL MENFAATLERE KATKI SAĞLIYORLAR’’
Mecliste alınan kararların kişisel menfaatlere hizmet ettiğini kaydeden Ordu, sözü Ocak ayı olağan meclis toplantısında Namık Kemal Bulvarı 1445 ile 1446 adalarla ilgili imar plan tadilatına getirdi. Ordu, şöyle devam etti: “Aldıkları karar ile Namık Kemal Bulvarı üzerinde yer alan yeşil alanı arka tarafa kaydırarak, arka tarafta olan şahsın arazisini ön tarafa aldılar. Bu kararla büyük bir haksızlığa neden oldular. Bu da yetmezmiş gibi bahse konu araziye 10 kat imar izni verdiler. MHP olarak alınan bu karara karşıyız, karşı olmaya da devam edeceğiz. Türkiye Cumhuriyeti Anayasa’daki sorumluluklarımız doğrultusunda, alınan kararın iptali için elimizden geleni yapacağız”
banner287
‘KARARIN İPTALİNİ İSTEDİK’’
Söz konusu adalarla ilgili alınan imar plan tadilatı kararının iptali için Belediye Yazı İşleri Müdürlüğü’ne dilekçeyle başvuruda bulundukların açıklayan Ordu: “AKP ve CHP, yerel seçimlerde toplam seçmenin yaklaşık yüzde 60’ından fazla oy aldı. Çerkezköy’de yaşayan vatandaşların menfaatleri Meclis’te bulunan 12 kişiye mi kaldı? Çerkezköy halkı yıllardır bu adamlar için mi mücadele ediyor? Çerkezköy Belediyesi’nin almış olduğu kararın iptali için Yazı İşleri Müdürlüğü’ne dilekçe verdik. Verdiğimiz dilekçe ile de 3194 sayılı İmar Kanunu’nun İmar Planı yapılması ve değişikliklerine ait esaslarına ilişkin yönetmeliğin 1. Maddesine, 3. Maddesinin 6. Bendine, 22. Maddesine ve Danıştay 6. Dairesinin kararına istinaden kararın iptalini istedik” diye konuştu.
VATANDAŞLARIMIZ ÇOK DİKKATLİ OLSUNLAR
Çerkezköy’ün dört bir tarafında yanlış imar uygulamaları nedeniyle imar kaosu yaşandığını ifade eden Ordu şunları söyledi: “Tepe Emlak Konutları mevkii ile Kızılpınar’a doğru olan alanda sürekli imar revizyonları uygulanıyor. Kızılpınar’a doğru giderken, Gümrüğü geçtikten yaklaşık 300 metre sonra sol tarafta bulunan 4 dönümlük yeşil alanda kimler için rant sağlandı? Bahse konu bölgede arazisi olan vatandaşlarımızın dikkatli olmalarını istiyorum. İmar Revizyonları askıya asıldığı zaman, vatandaşlarımız dikkatli bir şekilde inceleme yapsınlar ve mağduriyetleri söz konusu ise hemen itirazda bulunsunlar”

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2014, 12:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
hüseyin övür
hüseyin övür - 6 yıl Önce

mustafa orduda olmasa hiç kimse aydınlanamayacak.narinpark sanayiden konut alanına döndü.artı5 kat serbest imar oldu.bağlık fatih mahallesine 4 kat.şimdide 1445 1446 adaya özel izin. fatih bağlık mahallesi 1 kat artarsa imar değişikliği kaldırmazmışşş.hadi canım sende 10 15 katla birşey olmuyor .bir katmı fazla geliyor

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493