Ret verdik; Ama bizi ‘evetçi’ göstermeye çalışıyor

CHP’li Çerkezköy Belediye Meclis Üyeleri, ‘paralı otopark düzenlemesi’ dolayısıyla Asuman Azak dışındaki tüm meclis üyelerini mahkemeye verdiğini açıklayan MHP İlçe Başkanı Ordu’ya tepki gösterdi. Meclis toplantısında, paralı otopark talebine ret oyu verdiklerini söyleyen CHP’li Meclis Üyeleri, “Mustafa Ordu, bizleri de kamuoyunda ‘evetçi’ göstermeye çalışıyor. Meclis tutanaklarına bakarak, red oyu verdiğimizi görebilir.” İfadelerini kullandılar.

Ret verdik; Ama bizi ‘evetçi’ göstermeye çalışıyor
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun ‘paralı otopark düzenlemesi’ hakkında Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem ile 24 belediye meclis üyesi hakkında suç duyurusunda bulunmasına CHP’li meclis üyeleri cevap verdi.
‘BİZLER RED OYU KULLANDIK’
CHP İlçe Başkanı Metin Dönmez ile önceki gün bir araya gelen CHP’li belediye meclis üyeleri haziran ayında belediye meclis toplantısında alınan kararı basın mensuplarıyla paylaştılar. CHP’li Meclis Üyeleri ‘paralı otopark düzenlemesi’ kararının kendi kullandıkları red oyuna karşın oy çokluğu ile kabul edildiğini söyleyerek “biz hem komisyon kararında hem de meclis oylamasında red oyu kullandık. Bizlerin red oyuna karşın karar oy çokluğu ile kabul edildi.’’ Dediler.
“ANLAM VEREMİYORUZ’’
MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Mustafa Ordu’nun paralı otopark düzenlemesi hakkında kendilerini hakkında Çerkezköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunmasına anlam veremediklerini ifade eden CHP’li meclis üyeleri “bizlerin red oyuna karşın diğer parti gruplarının evet oyu sonucu paralı otopark düzenlemesi kabul edildi. Konu hakkında bizlerin isminin geçmesini şaşkınlıkla karşılıyoruz. Buna bir anlam veremedik’’  diye konuştular.
banner287
“MECLİS KARAR TUTANAĞINA BAKILABİLİR’’
CHP’li meclis üyeleri isteyen her vatandaşın 8 Haziran 2012 tarihli belediye meclis kararı tutanağına ulaşabileceklerini anlatarak “meclis tutanağına bakıldığında bizlerin oylamada red oyu kullandığı açık bir şekilde görülecektir. Bunun dışında da paralı otopark düzenlemesine karşı çıkmamızın nedenlerini açık bir şekilde dile getirdiğimiz meclis tutanağında yer alıyor. “
“ANLAMSIZ BULUYORUZ’’
Suç duyurusunda kendilerinin isminin geçmesinin anlamsız olduğunu belirten CHP’li meclis üyeleri şunları söylediler: “bu şekilde bizlerin de paralı otopark düzenlemesine evet oyu kullandığımız ifade edilmek isteniyor. CHP’li meclis üyeleri olarak paralı otopark düzenlemesinin onaylanmasında her hangi bir müdahalemiz yoktur’’

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 11:27
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 6 yıl Önce

Bülent abi seni önümüzdeki seçimlerde chp belediye başkan adayı olarak görmek istiyoruz..artık zamanı gelmedimi....

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493