Ülkücülerden görkemli gece

Çerkezköy Ülkü Ocakları’nın organizasyonunda Amfi Tiyatro’nda ‘Ülküde Birlik, Ülkede Birlik’ gecesi düzenlendi.

Ülkücülerden görkemli gece
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Ülkü Ocakları’nın ‘Ülküde Birlik, Ülkede Birlik’ gecesi geniş bir katılımla Amfi Tiyatro’da yapıldı. Ali Kınık ile Osman Öztunç, eserleriyle Çerkezköylülere müzik ziyafeti sundu.

AMFİ TİYATRO DOLDU

Pazar akşamı 20.00’da başlayan geceye Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, MHP Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Karakoç, MHP Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel, MHP Kapaklı İlçe Başkanı İsmail Türker, Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Bahadırhan Altınışık, Çerkezköy Ülkü Ocakları Tuncay Aktuğ’un yanısıra Petrol İş Sendikası Genel Sekreteri Ahmet Kabaca,  BBP Tekirdağ İl eski Başkanı Turan Demircan, BBP Çerkezköy İlçe Başkanı Yılmaz Bulut, Tekirdağ’ın çeşitli mevcut ve eski dönem MHP İlçe başkanları, Ülkü Ocakları temsilcileri, dernek başkanları ile çok sayıda davetli katıldı.  

HALK OYUNLARI GÖSTERİSİ SUNULDU

Programa saygı duruşunda bulunulması akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlandı. Çerkezköy Ülkü Ocakları Halk Oyunları Ekibi’nin zeybek gösterisi büyük beğeni topladı. Yine aynı şekilde Erzurum Bar Ekibi’nin gösterisi de büyük alkış aldı.

AKTUĞ: TÜRK MİLLETİ ZULME BOYUN EĞMEMİŞTİR

Açılış konuşmasını Çerkezköy Ülkü Ocakları Başkanı Tuncay Aktuğ yaptı. Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan Aktuğ “Türk Milleti zulme hiçbir zaman baş eğmemiş, imkansızlıklara rağmen hürriyet tutkusundan vazgeçmemiştir. Başarıya ulaşmanın en önemli faktörünün inanmak olduğunun farkında olan ceddimiz, binlerce şehit vermesine rağmen milli şuurunu ve gelecek umudunu her daim diri tutmuştur.

“EN BÜYÜK GÜÇ ÜLKÜCÜLERDİR”

Birlik ve beraberlik atamalarımızın bize mirası, Peygamber Efendimiz’in (s.a.v) sünneti ve hepsinden öte Yüce Allah’ın (c.c.) emridir. İnananla bir olup güçlü olup, her daim galip olmayı başarmışlardır. Hele ki yaşanan sıkıntılar, çekilen çileler, vurulan kamçılar milletimizi birbirine daha da yaklaştırmış, adeta tek bilek, tek yürek ve tek vücut olmayı sağlamıştır. Bugün ülkemizin zor dönemden geçtiği, yüzlerce yıldır hesap yapanların cenderesinde sıkıştırıldığı aşikardır. Şehit vermediğimiz bir gün geçmemektedir. Bu yıkım ve yıldırma hareketinin karşısındaki en büyük güç şüphesiz Ülkücülerdir. Milletimizin değerlerinden beslenen ve ruhunu İslam’dan alan Allah (c.c.) yolunun takipçileri olan Ülkücü Hareket her şeyden öte birlik ve beraberlik hareketidir” dedi.

“HALEP VE ŞAM DA BİR TÜRK KENTİDİR”

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında ülkede terör eylemlerinin arttığını ifade eden Aktuğ şunları söyledi: “Türkiye; birbirini takip eden, planlı ve maksatlı terör saldırılarıyla karşı karşıyadır. Küresel güçler tarafından tezgahlanan terör saldırılarının hedefinde Türk Milleti’nin birlik ve bütünlüğü, Türkiye’nin istikrarı vardır. Küresel güçlerin maşası olan terör örgütleri sınırlarımızda cirit atarken Türk Milleti’nin suskun kalması düşünülemez. Suriye sınırımızda gerçekleştirilen operasyonlar ile birlik ve bütünlüğümüze kast eden aşağılık örgütler yerle yeksan edilmeli, asil ordumuz Suriye’nin kuzeyine yıldırım gibi saplanmalıdır. Unutulmamalıdır ki, Ankara ve İstanbul gibi Halep ve Şam da bir Türk kentidir. O bölgede bulunan Müslüman Türkmen kardeşlerimizin can güvenliği bizlerin omuzlarında ağır bir yüktür. Bombalanan evlerin altında kalan Ümran da bizim; Ege Denizi’nde boğulan mülteci de bizim kardeşimizdir. Ülkümüzde ve ülkemizde birliğimizin sürekli olması temennisi ile Yüce Allah Türkiye’nin ve Türk Milleti’nin yar ve yardımcısı olsun. Ne mutlu Türk’üm diyene.”

ÖNSEL TEŞEKKÜR ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Çerkezköy İlçe Başkanı Koray Önsel de programda bir konuşma yaptı. Önsel konuşmasına programın organizasyonunda yer alan Çerkezköy Ülkü Ocakları Yönetimi’ne teşekkür ederek başladı. Önsel “Bu gece öyle sıradan bir gece değildir. Bu gece dün bir olduğumuz gibi, bundan sonra da bir olacağımızı vatanımızın her köşesine haykıracağımız bir gecedir” diyerek “Bu gece buradan çıkacak ses, Türk milliyetçilerinin, Trakya’nın göz bebeği Çerkezköy’den tüm dünyaya Türk’ü hatırlatacağı ve yeri göğü inleteceği bir sestir” şeklinde konuştu.“BİR VE BERABER OLMALIYIZ”

Önsel, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduklarını söyleyerek “Bizleri bölmek isteyenler içimizdeki en küçük farklılıktan dahi ustaca yararlanmaktadır. Bizler aynı ağacın, aynı gövdenin dallarıyız. Asla ve asla ayrı değiliz, birimiz ötekine yabancı değiliz. Rabbimiz bir, Peygamberimiz bir, kitabımız bir, secdemiz bir. Bayrağımız bir, vatanımız bir, kültürümüz bir, ülkülerimiz birdir. ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ hadisinin ışığında hepimiz bir ve beraber olmalıyız. Bu zor günleri hep birlikte, tek yumruk olarak atlatmalıyız.
banner287

“ÜLKÜCÜ HAİN OLMAZ”

Hareketimiz, 80 öncesinde Ülkücü olmanın ateşten gömlek giymekle aynı sayıldığı günlerde, sadece istikballerini değil, hayatlarını da tehlikeye atan ve bir kısmı şehadet mertebesine ulaşan dava arkadaşlarımız sayesinde bugünlere ulaşmıştır. Herkes bilmelidir ki, bunca fedakarlık ve bunca çetin imtihandan sonra, kimsenin Ülkücüler’den rüşt ispatı istemeye hakkı yoktur. Çünkü Türk Milliyetçilerinin, ülke sevdasının da devlet ve millet sevgisinin de en büyük şahidi bizatihi tarihin kendisidir. Merhum Bağbuğumuz’un bu düşüncelerle kurduğu en önemli yapılardan biri hiç şüphesiz Ülkü Ocakları’dır. Ülkü Ocaklarında Ahmet Yesevi ile haşrolan bir genç hiçbir zaman ihanet çemberine dahil olmaz. Son günlerde sosyal medyada bir espri var. ‘Etli maklube kazanlarına kaşık sallayacağına Ocak’ta bir bardak çay içseydin hain olmazdın’ diye, işte gerçek budur. Ülkücüler hain olmaz, ihanet ülkücü bedende var olamaz”  dedi.

“UNUTAMIYORUZ”

15 Temmuz darbe girişimine de değinen Önsel “Milletin kılcal damarlarına kadar emperyal güçler tarafından sızmış terör yapılanmaları, 15 Temmuz gecesi başka bir isimle vücut bulmuş, tarih boyunca yapılmak istenen bölge projesi başka bir isimle sahneye konulmuştur. Demokratik açılım politikaları gibi zaman zaman legal görüntü sergileyen bu fetö üyesi alçakların planları neticesinde binlerce vatan evladının feda edilmiş olduğunu bizler unutamıyoruz. Tıpkı Şehit Ömer Halisdemir’i unutamadığımız gibi, açılım politikalarına kurban verilmiş, sayılarını dahi takip edemediğimiz binlerce şehidimizi de unutamadığımız gibi.  

“MHP ÜLKENİN İZDÜŞÜMÜDÜR”

Milliyetçi ülkücü hareketi siyasi sonuç ve onun yansımalarıyla ele almayınız. Bizleri bu şekilde tasnif edenlere prim vermeyiniz. Milliyetçi ülkücü hareket tarih boyunca haklı davasının gururu ile varlığını devam ettirmiştir. Hiçbir zaman sandıklardan çıkan sonuca bağlı bir politikamız olmamıştır. Ülkemizin işdüşümü olan Milliyetçi Hareket Partisi’ne ne yapılmak isteniyorsa biliyoruz ki, ülkemizin genelinde de o yapılmak isteniyor” dedi.

BAHÇELİ’NİN MESAJINI OKUDU

Önsel konuşmasını şu şekilde tamamladı: “Biz Ülkücüler var olduğumuz müddetçe; ne Türkiye Cumhuriyeti’ni bölebileceksiniz, Ne Yüce Türk Milleti’ni ayrıştırabileceksiniz, Ne de Ay-yıldızlı Türk bayrağını indirebileceksiniz. Bu toprakları bizlere vatan yapabilmek için canlarını hiçe saymış aziz şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.” Koray Önsel, konuşmasının son bölümünde MHP Genel Başkanı Dr.Devlet Bahçeli’nin geceye ilişkin mesajını okudu.

ALTINIŞIK: VATANIMIZI HAİNE VE ALÇAĞA YAR ETMEYİZ

Tekirdağ Ülkü Ocakları Başkanı Bahadırhan Altınışık da gecede bir konuşma yaptı. Altınışık konuşmasında özetle şunları söyledi: “Ülkücü hareket ülkemize yönelik hain emeller ve saldırılara karşı terörle mücadeleyi kararlılıkla devam ettirmenin, her türlü terörist unsurun üzerine Bozkurt gibi çökme hususunda siyasi iradenin sonuna kadar arkasındadır. Türk Milleti’nin varlığına ve birliğine kast eden her türlü fitne ezilmeli, canımızdan can alanlar bedelini en ağır şekilde ödemelidir. Yüce Türk Milleti yapılan terörün ve arkasındaki karanlık güçlerin asla ve asla yıldıramayacağı kadar kudretli ve büyük bir millettir. Ülkü Ocaklılar olarak bilinmesini isteriz ki, vatan uğrunda bir ölür bin diriliriz de bu cennet vatanı haine ve alçağa yar etmeyiz.”

PLAKETLER TAKDİM EDİLDİ

Konuşmaların tamamlanması sonrasında sahneye Osman Öztunç çıktı. Osman Öztunç seslendirdiği eserlerle Amfi Tiyatro’yu dolduranlara unutulmaz anlar yaşattı. Gecenin ilerleyen bölümlerinde geçmiş dönemde ülkü ocakları başkanlığı yapmış isimlere birer plaket takdim edildi. Ayrıca Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay ile Petrol İş Sendikası Genel Sekreteri Ahmet Kabaca’ya da birer plaket takdim edildi.

AKAY: BİRLİK VE BERABERLİĞE İHTİYACIMIZ VAR

Plaket sunumunda konuşan Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, birlik ve beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyaç duyduklarını söyleyerek “Türkiye 15 Temmuz gecesi tarihi ve karanlık bir gece yaşamıştır. Ülkemiz bu hain kişilere karşı birlik ve beraberlik içerisinde durarak cevabını vermiştir.” dedi. Başkan Akay ayrıca bugün yapılacak olan Zafer Yürüyüşü’ne davet etti.  

ALİ KINIK SAHNE ALDI

Plaket sunumu sonrasında sahneye Ali Kınık çıktı. Ali Kınık eserleriyle Amfi Tiyatro’yu dolduranların büyük beğenisi topladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459