Çalışkan ve Dağlı, yazılı açıklama yaptılar

Kapaklı’da faaliyet gösteren Zafer İnşaat’ın sahibi Zafer Çalışkan ile Kardeşler İnşaat’ın sahibi Bayram Dağlı yazılı basın açıklaması yaptı.

Çalışkan ve Dağlı, yazılı açıklama yaptılar
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı’da faaliyet gösteren Zafer İnşaat’ın sahibi Zafer Çalışkan ile Kardeşler İnşaat’ın sahibi Bayram Dağlı yazılı basın açıklaması yaptı.
banner287
İDDİALARA CEVAP VERDİLER
Yapılan açıklamada Çalışkan ve Dağlı şu şekilde konuştu: “Son günlerde sosyal medya ve bazı yerel gazetelerde ‘hakikate aykırı,  mesnetten uzak ve kişilik haklarımıza saldırı mahiyetinde açıklamalara yer verildiği’ için böyle bir açıklama yapma gereği duyduk. Öncelikle her Türk evladı gibi vatan, millet sevdalısı Türkiye Cumhuriyeti’nin bir vatandaşı olarak şunu söylemek isteriz ki ‘hiçbir şahsi çıkar Vatan, Millet ve Bayrak sevgisinden üstün değildir.’ Geçtiğimiz günlerde Çerkezköy’de yayın yapan bir yerel gazetede isimlerimizin ve soy isimlerimizin baş harfleri kullanarak, bizleri zan altında bırakan, hiçbir bilgi, belgeye dayanmayan talihsiz bir haber yayınlandı. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aranan eski Kapaklı İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Ali Barın’ı Amasya’nın Gümüşhacıköy ilçesinde gördüğümüz ve ilçede müteahhitlik yapan bir isimle Barın’ı ihbar etmemek için pazarlık yaptığımız iddialarına yer verildi. Öncelikle şunu söylemek isteriz ki basın ahlak ve ilkelerine uymayan bir üslupla bu haberi yayınlayanları kınıyor, kendilerini sorumlu bir gazetecilik yapmaya davet ediyoruz. Olay haberde geçtiği gibi Amasya Gümüşhacıköy’de değil, Amasya Hamamözü ilçesinde yaşanmış, akabinde Samsun Havza ilçesinde gerekli mercilere durum bildirmiştir. Ayrıca olaydan birkaç gün sonra Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ile de gerekli bilgi paylaşımı yapılmıştır. Haberde bahsedildiği gibi hiç kimseyle bir pazarlık yapılması söz konusu değildir. İddialar kesinlikle gerçek dışı ve kamuoyunu yanlış yönlendirmek amaçlıdır. Bizler ülke olarak hassas bir süreçten geçtiğimiz şu günlerde sadece vatandaşlık görevimizi yaptık. Vicdanımız rahat, ülkemiz için, milletimiz için olması gerekeni yaptığımızdan şüphemiz yok. Ayrıca bu olayla birlikte sosyal medyada isimlerimizi kullanarak kişilik haklarımıza saldırıda bulunan şahıs ile ilgili de hukuki tüm yollara başvurduk. Bundan sonra konu yargının takibindedir. Hukuka güvencimiz tamdır. Adalet er yada geç tecelli edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halk
Halk - 2 yıl Önce

Abiler varsa yerel gazetede hakkınızda asılsız bi suçlama. Gider gerekli mercilere şikayet eder.kanun önünde haklı olduğunuzu kanıtlar gerekli cezayı almalarını saglarsiniz böyle basın açıklaması ilen değil. Saygılar. Reklam yapmayın.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459