7 saatlik ameliyatla tümörden kurtuldu

Boynunda portakal büyüklüğünde tümör olan 30 yaşındaki Ali Yerişanoğlu, Özel İrmet Hospital Hastanesi’nde 7 saatlik ameliyatının ardından sağlığına yeniden kavuştu.

7 saatlik ameliyatla tümörden kurtuldu
banner301
Çerkezköy Bakış - 30 yaşındaki Ali Yerişanoğlu’nun boynunda bulunan portakal büyüklüğündeki tümör, Özel İrmet Hospital Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Kamran Aghayev’in yaptığı 7 saatlik ameliyat ile alındı. Bu ameliyatların çok zor olduğunu ve her hastanede yapılmadığını belirten Kamran Aghayev, “Ameliyat uzun sürdü ama iyi geçti. Şah damarının arasında bulunan tümörün tamamını çıkardık. Daha önce yurt dışında bu tür ameliyatlar yaptım. Ama Türkiye’de ilk kez bu ameliyatı yaptım” dedi.

AMELİYATI 7 SAAT SÜRDÜ

5-6 yıldır ağzında ve çenesinde uyuşma olan Ali Yerişanoğlu, bir süre önce ayağında da uyuşma olunca hastaneye başvurdu. Hastanın çekilen beyin filminde, boynunda portakal büyüklüğünde tümör olduğu belirlendi. Hastanın boynundaki tümör, Özel İrmet Hospital Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Kamran Aghayev’in yaptığı 7 saatlik ameliyat ile alındı.

“TÜMÖRÜN TAMAMI ÇIKARILDI”

Ameliyat süreci ile ilgili bilgi veren Op. Dr. Kamran Aghayev, “Hastada kafa ile boynun birleştiği yerde portakal ebatında yavaş büyüyen bir tümör vardı.  Beyne giden ana damarların arasında, dile, gırtlağa, boyna giden sinirlerin arasında bulunuyordu. Normalde bu ameliyatlar çok zor. 4-5 ekip tarafından yapılıyor. Bu ameliyatlar her hastanede yapılmıyor. Burada sadece biz yaptık. Başka bir ekibe ihtiyaç duymadık. Ameliyat uzun sürdü ama iyi geçti. Şah damarının arasında bulunan tümörün tamamını çıkardık” dedi.

banner287
“BİR PROBLEM OLMADI”

Ameliyat sonrası hastada bir problem olmadığını kaydeden Aghayev, Hasta geziyor, konuşuyor, gülüyor. Perşembe günü ameliyat oldu. Bugün de taburcu edeceğiz” dedi. Bu tür ameliyatlarda risk oranının çok yüksek olduğunu kaydeden Aghayev, “Tümör beyne giden şah damarı sarmış. Damarda zedelenme olursa 2 problem ortaya çıkar. Damarı kapatırsak beyne kan gitmez ve hasta ölür. Damarı kapatmazsak da tamiri çok zor” dedi.

“TÜRKİYE’DE İLK KEZ YAPTIM”

Tümör yumuşak bölgede olduğu için sessiz kaldığını ve dışarıdan da fark edilmediğini kaydeden Aghayev “Hasta bize geldiğinde yüzünde, çenesinde uyuşmalar oluyordu. MR’da tümör tespit edildi. Daha önce yurt dışında bu tür ameliyatlar yaptım. Ama Türkiye’de ilk kez bu ameliyatı yaptım” dedi.

“SOL TARAFIMI HİSSETMİYORDUM”

Hastanın abisi Yılmaz Yerişanoğlu da “Kardeşim daha önce pek çok hastaneye gitti. Film çekildiğinde herhangi bir problem olmadığı söylendi. En son ayağında uyuşma olduğunda yeniden hastaneye gittik ve beyin MR’ı çekildiğinde tümör olduğu görüldü. Doktorumuz Kahran Aghayev, Türkiye’de sadece 4-5 cerrahın bu ameliyatı gerçekleştirebileceğini ve bunlardan birisinin de kendisi olduğunu söyledi. Bunun üzerine biz farklı hastanelere giderek bu ameliyatı yapabilecek doktorları araştırdık. Başka doktorlarla görüştük ve doktorlar ameliyatın riskli olduğunu ve yapamayacaklarını söylediler. Bunun üzerine yeniden İrmet Hospital Hastanesi’ne gelerek ameliyatı yaptırdık” dedi. 5-6 yıldır ağzında ve çenesinde zaman zaman uyuşmalar olduğunu fakat bunu önemsemediğini söyleyen hasta Ali Yerişanoğlu da “Hastaneye gelirken sol tarafımı hissetmiyordum. Ameliyat ile tümör alındı ve yeniden sağlığıma kavuştum. Doktorumuz Kamran Aghayev’e teşekkür ediyorum” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sabiha Yerişenoglu Eren
Sabiha Yerişenoglu Eren - 2 yıl Önce

Eniştem Ali Yerişenoğlu çok şükür sağlığına kavustu.Bunun için önce Rabbimize binlerce kez şükreder ve doktoru Kamran Aghayev beye teşekkür ederiz...

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459