71 gün sonra yeniden sağlığına kavuştu

Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’ne sevk edilen 74 yaşındaki Lütfiye Topbaş, yoğun bakımdaki 71 günlük tedavisinin ardından normal odaya alındı.

71 gün sonra yeniden sağlığına kavuştu
banner301
Çanakkale’de rahatsızlanan, kalbinin hastanede yeniden çalıştırılmasının ardından Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’ne sevk edilen 74 yaşındaki Lütfiye Topbaş, yoğun bakımdaki 71 günlük tedavisinin ardından normal odaya alındı. Hasta geldiğinde bilincinin kapalı olduğunu ve koma halinde olduğunu belirten Özel İrmet Hospital Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Yasin Esen “Uzun bir süreçten sonra hastamız bugünlere geldi” dedi.

Çerkezköy Bakış -
Çanakkale’de rahatsızlanan, kalbinin hastanede yeniden çalıştırılmasının ardından Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’ne sevk edilen 74 yaşındaki Lütfiye Topbaş, yoğun bakımdaki 71 günlük tedavisinin ardından normal odaya alındı.

“AKLIM DA RAHATIM DA YERİNDE”

Hastane süreci ile ilgili bilgi veren 3 çocuk annesi Lütfiye Topbaş “Evde rahatsızlanınca komşularım hastaneye kaldırmış. Oradan başka hastaneye göndermişler. Sonra da buraya sevk etmişler. Şimdi çok şükür iyiyim. Aklım da rahatım da yerinde” dedi. Gazetecilerden akülü tekerlekli sandalye isteğinde de bulunan Topbaş, tedavisi süresince kendisiyle yakından ilgilenen hastane görevlilerine de teşekkür etti.
banner287

“BİZE GELDİĞİNDE ŞUURU KAPALIYDI”

Hastanın sağlık durumu ile ilgili bilgi veren Özel İrmet Hospital Hastanesi Anesteziyoloji ve Reanimasyon Uzmanı Yasin Esen de “Hastamız evde bakım hastası. Kısa dönemde akut böbrek yetmezliği gelişmiş. Çanakkale’de diyalize alınmış. 5.diyalizi esnasında kalbi durmuş. 15 dakika kalp masajı yapılarak hayata döndürülmüş. Bize geldiğinde şuuru kapalıydı ve koma halindeydi. Uzun bir süreçten sonra hastamız bugünlere geldi” dedi.

“BÖBREKLERİ NORMAL ÇALIŞIR DURUMA GELDİ”

Hastanın böbreklerinin normal çalışır duruma geldiğini kaydeden Esen “Yetersiz nefes alıp vermesini de ortadan kaldırdık. Konuşma valfi takarak normal hayatla bütünleşmesini sağladık” dedi. Yoğun bakımda 71 gün süren tedavisinin ardından hastanın normal odaya alındığını kaydeden Esen “ Hastamız bir ameliyat daha olacak. Ondan sonra taburcu edeceğiz” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459