Almanya’da ‘Tıp’ okuyor Staj için ‘Çerkezköy’ü tercih etti

Almanya’da bir üniversitenin Tıp Fakültesi’nde okuyan 4. Sınıf öğrencisi Arda Akkaş, staj için Özel Çerkezköy Hastanesini tercih etti. 15 günlük stajını Özel Çerkezköy Hastanesi’nde yapacak olan Akkaş, memnun kaldığı hastaneden ayrılmak istemediğini belirtirken, gazetecilerin “Neden Özel Çerkezköy Hastanesi’ni tercih etti” şeklindeki sorusuna ise Başhekim Türker’den uzun bir yanıt geldi.

Almanya’da ‘Tıp’ okuyor Staj için ‘Çerkezköy’ü tercih etti
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Almanya’nın Berlin şehrinde Tıp Fakültesi 4. Sınıf öğrencisi olan Arda Akkaş staj için Özel Çerkezköy Hastanesi’ni tercih etti.
Hastanede staj gören öğrenci Arda Akkaş hakkında konuşan Özel Çerkezköy Hastanesi Başhekimi Op.Dr.Ahmet Türker, “Almanya’da ki Tıp fakültelerinde yaz aylarında 1 ay staj yapma zorunluluğu var. Arda Akkaş arkadaşımızda bu yıl Türkiye’ye gelmek istemiş ve hastanemizi tercih etmiştir. Stajının ilk 15 gününü Almanya Taksim Hastanesi’nde, ikinci 15 günlük stajını ise hastanemizde yapacak. Kendisi hastanemize geldiği günden beri çok mutlu ve bizi tercih ettiği için, de bizde çok mutluyuz” dedi.
HASTANEMİZİ BEĞENDİ VE STAJINI UZATMAYI DÜŞÜNÜYOR
Arda Akkaş’ın hastaneyi beğendiği ve bu yüzden de stajını uzatmayı düşündüğünü sözlerine ekleyen Türker, “Kendisi 30 Ağustos tarihinde hastanemizde staja başladı ve 15 Eylül’de stajını tamamlayacak. Okuldaki hocalarıyla görüşerek staj tarihini uzatmayı düşünüyor. Kendisi hem Türk hem de Alman vatandaşı. Polikliniklerin yanı sıra Acil Servis’te de çalıştı. Biz böyle bir öğrenciyi misafir ettiğimiz ve eğitiminde biraz da olsa katkımız olduğu için çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.
banner287
AMELİYAT SAYISI İLE EN BÜYÜK HASTANEYİZ
Gazetecilerin neden Özel Çerkezköy Hastanesi’ni tercih ettiği yönündeki sorusunu da yanıtlayan Başhekim Türker, “Hastanemizi tercih etmesinde iki sebep var. Birincisi, ailesini tanıyor olmam. İkincisi ise hastanemizin vaka potansiyelidir. Özel Çerkezköy Hastanesi, Trakya’daki Devlet ve özel hastaneler içinde en çok doğum yaptıran hastanedir. Trakya genelinde yatak doluluk oranı en yüksek olan hastaneyiz. Ameliyat sayısı ve risk   büyüklüğüne göre de yine en büyük hastaneyiz. Daha çok ameliyat ve vaka görmek için genç öğrencimiz hastanemizi tercih etmiştir. Çalışma yetkisi olmadığı için sadece gözlemci olarak ameliyatlara katılabiliyor” açıklamasında bulundu.
OKUL BİTİNCE BURADA ÇALIŞMAK İSTERİM
Özel Çerkezköy Hastanesinde staj yapabilme imkanı bulduğu için çok mutlu olduğunu ifade eden Tıp Fakültesi Öğrencisi Arda Akkaş da, “Nöroloji, genel cerrahi ve üroloji polikliniklerinde bulundum. Almanya’da sünnet yasak olduğu için en çok sünnet operasyonlarına girdim. Burada hastalara fazlasıyla vakit ayrılıp çok güzel ilgileniliyor. Ama Almanya’da bu böyle değil, hastalara daha fazla vakit ayırmıyorlar. Eğitimim açısından Özel Çerkezköy Hastanesi benim için çok iyi oldu. Yeni yapılacak olan hastanenin projesini gördüm ve bu hastane de çalışmak isterim. Okulumu bitirdikten sonra Türkiye’ye gelerek Özel Çerkezköy hastanesinin acil bölümünde çalışmak isterim. Burası benim ülkem olduğu için, böyle bir karar verdim ve bu kararı aldığım içinde çok mutluyum. Almanya da sağlık çalışanlarına karşı saldırı ve darp asla yaşanmıyor. Sağlık çalışanlarına saygı en üst seviyede.” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 12:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306