Çalışan kalbe bypass

Nefes darlığı ve göğüs bölgesinde sıkışma şikayeti ile Özel İrmet Hospital Hastanesi’nde giden Akdere’nin, yapılan anjiyo sonrası 4 damarının tıkandığı tespit edildi.

Çalışan kalbe bypass
banner301
Çerkezköy’de 62 yaşındaki İbrahim Akdere, 4 damarına Beatin Heart (atan kalbe, kalbi durdurmadan) yöntemiyle bypass yapılarak ameliyat oldu ve sağlığına kavuştu.

Çerkezköy Bakış -
Bunun üzerine İbrahim Akdere, Kalp Damar Cerrahı Prof. Dr. İlhan Mavioğlu tarafından ameliyata alındı. 2,5 saat süren ameliyatın ardından Akdere, sağlığına kavuştu.

ÖZEL BİR TEKNİK
banner287

Ameliyatın başarılı geçtiğini belirten Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. İlhan Mavioğlu, “Hastamız yıllarca sigara ve alkol kullandığı için KOAH adı verilen kronik obstrüktif akciğer hastalığı ve solunum problemleri ile mücadele ediyordu. Daha önce geçirdiği kalp krizine bağlı olarak kalpte ciddi fonksiyon kaybı oluşmuş. Özel bir teknikle gerçekleştirdiğimiz ameliyatta kalbi durdurmadan bypass tekniğiyle 4 damara müdahale ettik. Kalp durmadığı için hastanın risk oranı düşük oldu ve hastamız daha kısa sürede normal hayatına geri döndü” diye konuştu. Mavioğlu, hastanın taburcu olduktan sonra ilk kontrolüne geldiğini ve sağlık durumunun iyi olduğunu ifade etti.

BY-PASS AMELİYATI NASIL YAPILIYOR

Kalp damar hastalıkları tedavisinde son zamanlarda uygulanan çalışan kalpte bypass ameliyatı, hasta konforu açısından çok önemli avantajlar sağlıyor. Normalde bypass ameliyatları sırasında kalp durduruluyor, akciğerler söndürülüyor, bu sırada da kalp akciğer pompası denen sisteme bağlanarak operasyon gerçekleştiriliyor.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459