Doğum Akademisi’nde 6. Eğitim Programı başladı

Özel Optimed Hastanesi tarafından anne ve anne adayları için düzenlenen Doğum Akademisi’nde 6. Eğitim Programı önceki gün saat 17:00'da Özel Optimed Hastanesi seminer salonunda başladı.

Doğum Akademisi’nde 6. Eğitim Programı başladı
banner301

Özel Optimed Hastanesi tarafından anne ve anne adayları için düzenlenen Doğum Akademisi’nde 6. Eğitim Programı önceki gün saat 17:00'da Özel Optimed Hastanesi seminer salonunda başladı. Eğitim 4 hafta sürecek.

4 HAFTA SÜRECEK

4 hafta sürecek eğitim programının ilk haftasında doğum servisi çalışanları ve eğitimcilerin tanıtımını içeren sunum yapılırken, gebelik, gebeliğin fizyolojisi, gebelikte ve lohusalıkta beslenme, gebelikte ve lohusalıkta solunum egzersizleri hakkında bilgiler verildi.

banner287
BEBEĞİN ANNE KARNINDA GELİŞİMİ

20 Temmuz’daki yapılacak eğitim ikinci hafta eğitiminde ‘Bebeğin anne karnında gelişimi, normal ve sezeryan doğum, doğuma hazırlık, hastaneye ne götürmeli, doğum çantası, doğumun başladığını gösteren fiziksel belirtiler, gebelik ve lohusalıkta hijyen, gebelik ve lohusalıkta cinsel yaşam’ konuları, 27 Temmuz’da yapılacak olan 3. Hafta eğitiminde ise ‘Gebelik süresince ve doğum anında uygulanacak egzersizler, ağrısız doğum ve anestezi uygulamaları, epidural anestezi vb., doğum sırasında ve sonrasında ağrı ile baş etmenin yolları, gebelik ve lohusalıkta psikolojik değişiklikler’ anlatılacak.

SERTİFİKA VERİLECEK

Doğum Akademisi 6.Eğitim Programı 3 Ağustos tarihinde verilecek olan 4.hafta eğitimi ile tamamlanacak. 4.haftada da ‘Yeni doğanın bakımı, izlenmesi, anne sütü, emzirme, bebek masajı, ilk banyosu, bebeğin hijyeni, bebekte sık karşılaşılan sorunlar, FKÜ, Tiroid Testleri, Kalça USG, Odiometri, aile planlaması ve gebelikten korunma yöntemleri, emzirme ve anne sütü’ konuları anlatılacak. Eğitimin ardından katılımcılara sertifika verilecek.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306