Engellilere aylık 575 TL yardım

Çerkezköy Belediyesi Ocak ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ikinci oturumu, Belediye Başkanı Vahap Akay başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda engelli vatandaşlara yapılan nakdi yardımın 2018 mali yılında da devam etmesine ve yardım miktarının da 575 TL (Aylık) olarak belirlenmesine karar verildi.

Engellilere aylık  575 TL yardım
banner301

Çerkezköy Bakış - Toplantının ilk gündem maddesinde, bir önceki oturumda Plan ve Bütçe Komisyonu’na havale edilen “Engelli vatandaşlara yardım yapılması” konusu görüşüldü. “İlçede ikamet eden bedensel ve zihinsel rahatsızlıkları bulunan ve kendi ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken engelli vatandaşlarımıza yapılan nakdi yardımların 2018 mali yılında devam etmesi; yapılan yardım miktarının da 575 TL olarak belirlenmesi” yönündeki komisyon raporu meclis üyeleri tarafından oy birliği ile kabul edildi.

banner287
Ocak ayı meclis toplantısının ikinci oturumu, bir önceki toplantıda İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na havale edilen “İlçe sınırlarında muhtelif parsellerdeki belediye hisselerinin, hisse maliklerine satışı” konulu gündem maddesinin görüşülmesi ile devam etti. Belediye hisselerinin hisse maliklerine satışının kabulü yönündeki komisyon raporu da meclis üyelerimizce oy birliği ile kabul edilerek karara bağlandı.
 Oturuma son veren Belediye Başkanı Vahap Akay, Şubat Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nın ilk oturumunun 1 Şubat Perşembe günü saat 15.00’da yapılacağını kaydetti.   

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459