Meme kanseri ile ilgili bilgilendirme yapılacak

Özel İrmet Hospital ve Çerkezköy Kent Konseyi tarafından 'Meme kanserinde farkındalık, erken tanı ve tarama' başlıklı bilgilendirme toplantısı düzenlenecek.

Meme kanseri ile ilgili bilgilendirme yapılacak
banner301

Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Kent Konseyi Konferans Salonu'nda 18 Ekim 2017 Çarşamba günü 15.00-17.00 saatleri arasında düzenlenecek bilgilendirme toplantısında İrmet Hospital Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Rahmi Kaya  'Meme kanserinde farkındalık, erken tanı ve tarama' başlıklı sunum yapacak. Op. Dr. Rahmi Kaya, meme kanserinin oluşumu, risk faktörleri, kadınların bu hastalığa karşı ne zaman ve hangi hallerde takipte olmaları gerektiği, tarama yöntemleri, erken tanının önemi, tanı koyma konularında katılımcıları bilgilendirecek.
 

banner287
HER YIL 15 BİN KADINI ETKİLİYOR

Özel İrmet Hospital tarafından toplantıyla ilgili yapılan açıklamada “Meme kanseri tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlarda en çok görülen kanser türü ve yılda yaklaşık 15 bin kadını etkiliyor. Sağlık Bakanlığı verilerine göre 2000'li yıllardan itibaren kadın kanserlerinin yüzde 20-25'ini meme kanseri oluşturuyor. Düzenlenecek bilgilendirme toplantısında meme kanserine yönelik farkındalığı artırmak; kanserin çaresizlik olmadığını anlatıp, erken tanı ve doğru tedavinin meme kanseriyle mücadelede önemli olduğuna dikkat çekmek, kanserden korunmada beslenmenin önemine dikkat çekmek amaçlanıyor.” denildi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306