Miniklere ağız ve diş sağlığı anlatıldı

Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi, Saray’da bulunan Yedirenk Anaokulu’ndaki minik öğrencileri ağırladı.

Miniklere ağız ve diş sağlığı anlatıldı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi, Saray Yedirenk Anaokulu’ndaki minik öğrencileri ağırladı. Özel İrmet Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. İsmet Yasal öğrencileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendirdi. Bilgilendirmenin ardından minik öğrencilere diş taraması yapıldı.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞINI HAKKINDA BİLGİ VERDİ

banner287
14.30-16.00 saatleri arasında hastanenin seminer salonunda düzenlenen seminerde Özel İrmet Hastanesi Ağız ve Diş Sağlığı Uzmanı Dt. İsmet Yasal, minik öğrencilerle bir araya geldi. Öğrencileri ağız ve diş sağlığı konusunda bilgilendiren Yasal, dişler için zararlı besinleri de sıraladı. Minik öğrencilere dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiğini de anlatan İsmet Yasal, “Günde en az 2 kere dişlerinizi fırçalayın” uyarısında bulundu. Dt. İsmet Yasal, el kuklaları ve renkli hikayeleri ile sunuma renk kattı.

ÜCRETSİZ DİŞ TARAMASI YAPILDI

Minik öğrencilere beslenme alışkanlıkları ve ağız temizliği hakkında da bilgiler verildi. Yapılan bilgilendirmenin ardından minik öğrencilere, seminerin ardından hastanenin Ağız ve Diş Sağlığı Kliniği’nde ücretsiz diş taraması yapıldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306