Özel Çerkezköy Hastanesi’ne ‘Bebek Dostu Hastane’ belgesi

Özel Çerkezköy Hastanesi, Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF tarafından önerilen başarılı anne sütü uygulamalarındaki üstün başarılarından ötürü Sağlık Bakanlığı tarafından ‘Bebek Dostu Hastane Teşekkür Belgesi’ ile ödüllendirildi. 2010 yılında teşekkür belgesi almaya hak kazanan Özel Çerkezköy Hastanesi’ne ‘Bebek Dostu Hastane Teşekkür Belgesi’ dün teslim edildi.

Özel Çerkezköy Hastanesi’ne ‘Bebek Dostu Hastane’ belgesi
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Özel Çerkezköy Hastanesi’ne Dünya Sağlık Örgütü ve UNICEF tarafından önerilen başarılı anne sütü uygulamaları nedeni ile bebek dostu hastane ünvanı verdi. 
“BAŞARILI ÇALIŞMAMIZ ÖDÜLLENDİRİLDİ’’
Özel Çerkezköy Hastanesi Müdürü Alper Atasoy, yapılan değerlendirmeler sonucunda  ‘Bebek Dostu Hastane Teşekkür Belgesi’ almaya hak kazandıklarını söyleyerek “başarılı çalışmalarımızdan dolayı 2010 yılında bu belgeyi almaya hak kazandık, belgemiz hastanemize dün teslim edildi. Bu süreç içinde emeği geçen tüm personelimize teşekkür ediyorum. Hayırlı olsun” dedi.
“DENETİMLERE TABİ TUTULDUK’’
 ‘Bebek Dostu Hastane Teşekkür Belgesi’ başvuru esnasında ve devamında  büyük bir çalışma örneği gösterdiklerini ifade eden Özel Çerkezköy Hastanesi Başhemşiresi Gülcan Özdemir, “2009 yılında yapılan başvurunun ardından Sağlık bakanlığı ile İl Sağlık Müdürlüğünden gelen denetlemeciler tarafından iki kez denetime tabi tutulduk. Başarılı görüldüğümüz için bu belgeyi almaya haz kazandık.’’ Diye konuştu.
banner287
“EĞİTİMLER DÜZENLEDİK’’
Belge için yaptıkları başvurunun ardından yaptıkları çalışmaları anlatan Gülcan Özdemir şöyle devam etti: “eğitimler kapsamında Sağlık Grup Başkanlığına başvurarak anne sütü ve emzirmeyi destekleme adına eğitim alınması yönünde destek istedik. Bu eğitimler kapsamında hem çalışan hemşirelerimize hem de işe yeni başlayan hemşire arkadaşlarımıza eğitim vererek bu uygulamayı başlattık”
“BİLGİLENDİRMEDE BULUNDUK’’
Uygulama kapsamında hastanede emzirme odası açtıklarını belirten Özdemir, “anne için yapmış olduğumuz emzirme odasıyla birlikte bir hemşire arkadaşımızı görevlendirerek annelere yardımcı olmalarını sağladık. Hastanemizin hemen her yerine emzirme broşürleri astırdık ve dağıttığımız el broşürleriyle vatandaşlarımızı bilgilendirdik. İzletmiş olduğumuz CD’ler ile anne olan ve anne adaylarını anne sütü ve emzirmenin faydalarından bahsettik.” açıklamasında bulundu.
TEKİRDAĞ BÖLGESİNDE EN ÇOK DOĞUM YAPILAN HASTANEYİZ
Yapılan denetlemelerden de söz eden Başhemşire Gülcan Özdemir, denetlemeye gelen heyetin hemşirelere yaptıkları uygulamaları sorduğunu belirterek, “denetim heyeti hastanemizde hemşire arkadaşlarımızın yaptıkları hakkında bilgiler almanın yanında hastanemizde yatan ve taburcu olan annelerle görüştüler. Çoğu anneleri telefonla arayarak hastanemize çağırdık ve hastane olarak neler yaptığımız ve ne gibi uygulamalarda bulunduğumuzu anlattılar. Doğum yapan anneler hastaneden taburcu dahi olsalar emzirme eğitimlerimiz devam ediyor.’’ İfadelerine yer verdi.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 13:51
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493