Sadece 1.5 ay yaşadı, neler yaşamadı ki!..

Hayatı gözlerini açtıktan bir kaç saat sonra anne ve babası onu hastanede terk etti. Daha ismi konulmadan hayatta yapayalnız kalan Kadir bebek Çerkezköy Optimed Hastanesi'nden alınarak, Çocuk Esirgeme Yurdu'na gönderildi. Yaklaşık 1.5 aydır burada bakılan Kadir Yabancı, dün beşikten düşerek hayatını kaybetti. Tekirdağ Valiliği ihmali bulunduğu ihtimali nedeniyle 3 görevli hakkında soruşturma başlattı.

Sadece 1.5 ay yaşadı, neler yaşamadı ki!..
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Optimed Hastanesi'nde annesinin doğurduktan sonra hastaneye bırakıp kaçtığı 1,5 aylık Kadir Yabancı isimli çocuk, yetiştirme yurdunda parmaklıkları kopan beşikten düşerek yaşamını yitirdi. 
Edinilen bilgiye göre 1.5 ay önce Faruk ve Fidan Yabancı çiftinin Optimed Hastanesi’nde bebekleri dünyaya geldi. Anne Fidan Yabancı bebeği doğurduktan 2 gün sonra hastanede bırakıp kaçtı. Anne ve babaya ulaşamayan hastane yetkilileri bebeği Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne teslim etti. 1.5 aydır Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sevgi Evleri’nde bulunan bebek sabah saatlerinde 2 bakıcı tarafından beşiğinin yanında ölü bulundu. Olayın polise bildirmesi üzerine inceleme başlatan polis ekipleri, bebeğin beşiğin kopan parmaklıkları arasından düştüğünü belirledi. Tekirdağ Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırılan bebek cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından otopsi için İstanbul Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.
Tekirdağ Aile ve Sosyal Politikalar Müdürü Resul Darama hastaneye gelerek olayla ilgili bilgi aldı.

BEŞİĞİN PARMAKLIKLARI KOPMUŞ
Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile 2 bakıcı ve bir revir görevlisi bayan gözaltına alındı. Bebeği beşikten düşmüş olarak bulan 2 bakıcı poliste ifadesinde, “Beşiklerin parmaklıkları aşınmıştı. Birkaç tanesi düşmüştü. Bebek bu parmaklıkların arasından düşmüş olabilir. Biz sabah gördüğümüz beşiğin dibinde cansız yatıyordu.” dedi. 3 bayan ifadelerinin ardından bayanlar serbest bırakıldı.

VALİ: ADLİ VE İDARİ SORUŞTURMA BAŞLATTIK
Olayla ilgili adli soruşturmanın sürdüğünü kaydeden Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, “Olayla ilgili adli soruşturma devam ediyor. İhmal iddiaları ile ilgili soruşturma açtım. Arkadaşlarımız olayı inceleyecek. Adli ve idari soruşturma açıldı.” dedi.
Öte yandan polis ekipleri ölen bebeğin Diyarbakır nüfusuna kayıtlı anne babasına ulaşmak için çalışma başlattı. (FERHAT AKGÜN - TEKİRDAĞ / İHA)
banner287


Cumhuriyet Savcısı’nın talimatı ile 2 bakıcı ve bir revir görevlisi bayan gözaltına alındı.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2014, 14:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Potinoğlu
Potinoğlu - 6 yıl Önce

bunlarmı bakıyor çocuklara allah askına önce bunlar kendilerine baksınlar

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493