Sağlığını ‘Armağan’ ettiler

3 aylık Down Sendromlu minik bebek, İrmet Hospital Hastanesi’nde geçirdiği omurilik ameliyatı ile ‘Gergin Omurilik Sendromu’ hastalığından kurtuldu.

Sağlığını ‘Armağan’ ettiler
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahı Hekimi Op.Dr. Kamran Aghayev ‘Gergin Omurilik Sendromu’ adı verilen ve 3 aylık Haktan Armağan Cengiz isimli minik bebekte görülen rahatsızlığı 1 saatlik operasyon ile çözüme kavuşturdu.

“AMELİYAT HAZIRLIKLARI BAŞLADI”

Gerçekleştirilen başarılı operasyonun mimarı olan Beyin ve Sinir Cerrahı Op.Dr. Kamran Aghayev, hazırlık aşamasının son derece zor olduğu bir ameliyat olduğunu ifade ederek, “Minik bebeğimizin omurga içinde kemik çıkıntısı vardı. Nadir görülen bu rahatsızlığa ‘Gergin Omurilik Sendromu’ diyoruz. Doğuştan gelen bir rahatsızlık ile bebeğimizi ameliyata almak için hazırlıklara başladık. Tabi ki bebekler ameliyat olabilir fakat bu ameliyat biraz zor bir ameliyattı. 1 saat süren operasyonun ardından minik bebeğimiz tüm problemlerinden kurtuldu.” dedi.

banner287
“NORMAL GELİŞİMİ DEVAM EDECEK”

Aghayev, 3 aylık minik Haktan Armağan Cengiz isimli bebeğin ameliyatın ardından normal gelişimine devam edeceğini de ifade etti. Aghayev, “Bebeğimiz ameliyatın ardından, ‘Gergin Omurilik Sendromu’ rahatsızlığının verdiği mesane baskısı, küçük ve büyük abdest sorunları ile gelişim aşamasında karşılaşmayacak ve gelişimi normal bebeklerde olduğu gibi devam edecek.” şeklinde konuştu.

TABURCU OLACAK

Öte yandan minik Haktan Armağan’ın ailesi de doktor Kamran Aghayev ve İrmet Hospital Hastanesi personeline ilgi alakalarından dolayı teşekkür ederek, “Çocuğumuz yeniden sağlığına kavuştuğu için çok mutluyuz” şeklinde konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
aynur
aynur - 2 yıl Önce

Halaldi sene qardasim azerbaycali olduguna gore fexr edirem

SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459