Zayıflamak için ABD’den İrmet’e geldi

Amerika’da yaşayan ve aşırı kilolarıyla başı dertte olan 52 yaşındaki kadın, binlerce kilometrelik yolculuğun ardından Çerkezköy İrmet Hospital’e gelerek laparoskopik gastrik-bypass ameliyatı oldu.

Zayıflamak için ABD’den İrmet’e geldi
banner301
Çerkezköy Bakış - Amerika’dan Çerkezköy’e gelen 52 yaşındaki obezite hastası İrmet’te şifayı buldu. Geçtiğimiz hafta sağlık turizmi aracılığı ile Çerkezköy Özel İrmet Hospital Hastanesi’nde Genel Cerahhi hekimi Op.Dr. Onur Kesler’e muayene olan 52 yaşındaki hasta için yapılan tetkikler neticesinde ameliyatına karar verildi.

2 SAAT SÜRDÜ

banner287
Yaklaşık 2 saat süren ameliyat hakkında bilgi veren Op. Dr. Onur Kesler, “Hastamız bize ABD’den sağlık turizmi aracılığı ile geldi. Hepimizin bildiği tüp mide ameliyatı gibi midenin bir kısmını kestikten sonra ince bağırsak kısmına da bypass yaptık. Hem obezite cerrahisi hem de hastamızın şeker hastalığı rahatsızlığı düzelmiş olacak. 132 kilo olan hastamızın önümüzdeki 1 yıl içerisinde 80 kilonun altına düşeceğini tahmin ediyoruz.” dedi.

TABURCU OLDU

2 saatlik başarılı operasyonun ardından geçtiğimiz gün taburcu olarak ülkesine dönen 52 yaşındaki Amerikalı hasta İrmet Hospital Hastanesi’ne teşekkür etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306