1911 Çerkezköyspor Aydın ile sözleşme imzaladı

Bölgesel Amatör Ligde ilçemizi temsil edecek 1911 Çerkezköyspor geçtiğimiz hafta teknik direktörlük görevi için prensipte anlaştığı Yahya Aydın ile sözleşme imzaladı.

1911 Çerkezköyspor Aydın ile sözleşme imzaladı
banner301

Aydın’ın yardımcılığını Güngör Çakar yapacakken, takımın kaleci antrenörlüğü görevini Muzaffer Kurt üstelenecek.

Çerkezköy Bakış - Kulüp tesislerinde gerçekleşen imza törenine Kulüp Başkanı Uğur Erem ve yönetim kurulu üyeleri ile basın mensupları katıldı.
 

“KULÜBÜMÜZE HAYIRLI OLSUN”

İmza töreninde konuşan 1911 Çerkezköyspor Kulüp Başkanı Uğur Erem “Bu sezon BAL’da mücadele edecek takımımıza şimdiden başarılar diliyoruz. İlk olarak teknik heyetle anlaşma yaptık. Yahya Aydın hocamız ve yardımcısı Güngör hocamız bu uzun ve meşakkatli yolda bizimle beraber olacak.  Kendilerine, kulübümüze ve Çerkezköy’e hayırlı olsun.” dedi. Taşın altına elini koyduklarını belirten Başkan Erem “Umuyoruz ve diliyoruz ki bu sene takımımız bir üst lige çıkarak Çerkezköy’ü dışarıda layık olduğu şekilde temsil edecek. Bunu başaracak potansiyele sahibiz. Yarından itibaren “Ya Allah bismillah” deyip bu işe koyulacağız. Bu yolda tüm Çerkezköy’ün spor ve spor dışı kamuoyunun bizlere yardımcı olmasını bekliyoruz. Uzun soluklu bir yola çıkıyoruz. Allah yardımcımız olsun.” dedi.
 

NARÇIN VE YÖNETİMİNE TEŞEKKÜR ETTİ

Takımı şampiyon yapıp BAL’a çıkaran kulübün eski başkanı Murat Narçın ve yönetimi ile teknik heyete teşekkür eden Erem “ Sadece kağıt üzerinde yazılı olan yönetime değil takıma katkısı olacak herkese kapımız açık.” dedi. Konuşmasını sürdüren Kulüp Başkanı Uğur Erem “Bu sene bazı alışkanlıkların terk edildiğini hep birlikte göreceğiz. Profesyonel bir takım hüviyetinde olmamız gerekiyor. Çünkü BAL bir takım sorumluluklar yüklüyor. Federasyonun getirdiği bazı standartlara göre sahamızı ve tribünlerimizi uygun hale getireceğiz. Herkesin desteğine ihtiyacımız var.” diye konuştu.

banner287

 

“TAM DA OLMAK İSTEDİĞİM YERDEYİM”

İmza töreninde konuşan teknik direktör Yahya Aydın ise “1967 yılı, Trabzon doğumluyum. Evli ve 2 çocuk babasıyım. 18-19 sene profesyonel liglerde futbol oynadım. 2001 yılından beri de çeşitli takımlar antrenörlük yaptım. UEFA A diplomalı antrenörüm. Başkanıma ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Tam da olmak istediğim yerdeyim. Koyulan hedefler doğrultusunda bu sene 1911 Çerkezköyspor’un istediği, düşündüğü projeleri gerçekleştirebileceğimizi düşünüyorum. Bu iş tek başına benim yapacağım bir iş değil. Başarının dört ayağı vardır her zaman söylerim. Yönetim, antrenör, basın ve taraftar. Birlikteliği yakarlarsak ki yakalayacağımızı düşünüyorum, başaramayacağımız hiçbir şey olamaz.”dedi.
 

“TRİBÜN VE SEYİRCİ KÜLTÜRÜMÜZÜN PROFESYONEL OLMASI LAZIM”

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Kulüp Başkanı Uğur Erem “ Amatör takım ruhundan sıyrılmamız lazım. Bölgenin gençlerine oldukça önem veriyoruz. Önümüzdeki günlerde altyapı takım sorumlularımızı açıklayacağız. Her yıl bölgemizin en az 2-3 futbolcusunu takıma adapte etmeyi düşünüyoruz. Terk etmemiz gereken alışkanlıklardan birisi de tribün ve seyirci kültürümüzün biraz daha profesyonel hale gelmesini istiyoruz. Çünkü uzak illerden ve ilçelerden takımlar şehrimize gelecek. Takım ve taraftarlara çok iyi ev sahipliği yapmamız açısından tribün davranışlarımızın olumlu hale gelmesi gerekir. Geçmiş yıllarda bazı olumsuz durumlar vardı. Yönetimiyle seyircisiyle kentiyle profesyonel bir takım havasına bürüneceğimize inanıyorum.” dedi.
 

“KISA SÜREDE TRANSFERLERİMİZİ GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Transfer çalışmalarıyla ilgili de konuşan Kulüp Başkanı Erem kongre sürecinden dolayı transfer konusunda geç kaldıklarını ifade ederek “ Bugünden itibaren çok hızlı bir şekilde bu açığı kapatacağız. Hocamızla yaptığımız görüşmeler neticesinden geçen seneki kadrodan bazı oyuncularımızla yola devam edeceğiz. Bölgemizde bize katkı yapacağına inandığımız oyuncuları değerlendireceğiz. Hocamızın raporu doğrultusunda transferlerimiz ile kısa sürede bu işi noktalayacağız.” dedi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459