Balkan Voleybol Şampiyonasında görev aldılar

Çerkezköy Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü öğrencileri ile kulüp spor eğitmeni Metin Demirbağ, Tekirdağ’da düzenlenen Genç Kızlar Balkan Voleybol Şampiyonası’nda görev aldılar. Demirbağ, şampiyonanın kendileri açısından çok olumlu geçtiğini söyleyerek “kulüp olarak öncelikli hedefimiz de sporcularımızın sosyal hayat içerisinde aktif, çevresine duyarlı, problemlerden haberdar olmalarıdır. Bu amaçla da şampiyona da yer alarak görevimizi layıkıyla yerine getirdik’’ dedi.

Balkan Voleybol Şampiyonasında görev aldılar
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü’nde çalışmalar tüm hızıyla sürerken, profesyonel voleybolcu olma yolunda ilerleyen voleybol öğrencileri profesyonel spor dünyası ile tanışarak, son olarak Genç Kızlar Balkan Voleybol Şampiyonası’nda görev aldılar.
“ŞAMPİYONADA GÖREV ALDIK’’
Atatürk İlköğretim Okulu Spor Kulübü Spor Eğitmeni ve Beden Eğitimi Öğretmeni Metin Demirbağ, kulüp öğrencileri ile birlikte 17-21 Temmuz arasında Tekirdağ Atatürk Spor Salonu’nda düzenlenen Genç Kızlar Balkan Voleybol Şampiyonası’na katıldıklarını söyleyerek “Sırbistan, Yunanistan, Romanya, Karadağ, Bulgaristan ve Türkiye olmak üzere toplamda 6 takımın katıldığı şampiyonada 16 öğrencimiz saha temizliği ve top toplayıcılığı gibi aslında çok önemli olan görevler üstlendiler. Şahsım da Ulusal Voleybol Hakemi olarak şampiyonada görev aldım.’’ Dedi.
 “ÖNCELİK SOSYAL HAYAT’’
Öğrencilerini spor yapmanın yanı sıra sosyal hayata da hazırladıklarını kaydeden Demirbağ, “Kulüp olarak öncelikli hedefimiz de sporcularımızın sosyal hayat içerisinde aktif, çevresine duyarlı, problemlerden haberdar olmalarıdır. Bu amaçla da şampiyona da yer alarak görevimizi layıkıyla yerine getirdik. Öğrencilerimiz de burada üst düzey maçlar izleyip, beğendikleri sporcularla da hatıra fotoğrafı çektirdiler.’’ Diye konuştu.
“AMACIMIZA ULAŞTIK’’
“Yabancı takımlardan bazı sporcular ile kulüp sporcularımız arasında çok güzel arkadaşlıklar edinenler oldu.’’ Diyen Demirbağ, şöyle devam etti: “Bazı sporcularımız birbirlerini hatıra eşyaları bile hediye etti. Bununla birlikte öğrencilerimiz sporun sosyal yanını da gördü ve hedeflerini bir çıta daha yükseğe taşıdılar. Temennimiz de bu isteği güçlü bir şekilde oluşturabilmekti, amacımıza ulaştık. Bundan sonraki karşılaşmalarda inşallah kendi sporcularımız da yer alır.’’
“TÜRKİYE 4. SIRADA YER ALDI’’
Demirbağ, şampiyonaya katılan 6 ülke arasında Türkiye’nin 4’cülük kazandığını hatırlatarak “Şampiyonanın finaline adına yazdıran ülke ise, Sırbistan oldu. 2’inci Bulgaristan, 3’üncü Romanya, 4’üncü ülkemiz olurken 5’inci Yunanistan ve hiç set kazanamayan Karadağ da 6’ıncı oldu.’’ Diye konuştu.
ERTEM VE DANYELİ’YE TEŞEKKÜR
Çerkezköy Belediye Başkanı Ali Ertem’in kulübün şampiyona gitmesi konusunda çok büyük bir destek verdiğini ifade eden Demirbağ, şunları kaydetti: “Başkanımız kulübümüzün Tekirdağ’a gitmesi için gerekli olan yakıt masrafını üstlendi. Bu bizi çok mutlu etti. Ayrıca, kulüp başkanımız Mehmet Danyeli’ye de bizlerin her sorununda problem çözmek üzere yanımızda olmasından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum.’’
“HEDEF SPORCU KAZANMAK’’
banner287
Metin Demirbağ, 2011 yılında kurulan kulübün tüm yıl boyunca her branşta çalışmaları olduğunu belirterek “Kulübümüze sadece Atatürk İlköğretim Okulu’ndan öğrencileri almıyoruz. Her beldeden her ilçeden öğrencilerimiz var. Üstelik bunların kulübe ulaşımları da servisle sağlanıyor. Şu ana kadar çok güzel çalışmalar yapıp, başarı yolunda emin adımlarla ilerledik. Bugüne kadar voleybol dalında Yıldız Erkek ve Küçük Erkeklerde il 2’incisi ve büyük bayanlarda il birincisi olduk.’’ İfadelerini kullandı.
“VOLEYBOLUN SON NEFERİYİZ, DESTEK BEKLİYORUZ’’
Çerkezköyspor bünyesinde faaliyet gösteren voleybol takımının sona erdiğini hatırlatan Demirbağ, şunları söyledi: “Çerkezköy’de voleyboldaki tek birimiz. Bu konuda herkesten destek bekliyoruz. Hiçbir destek de bulunamayanlar bizlere çocuklarını göndersin. Onları eğitelim, başarılı sporcular yetiştirelim. Bu arada kulüp için kayıtlarımız devam etmekte olup, kayıt yaptırmak isteyenler bizlere ulaşabilirler.’’ İfadelerini kullandı.
“KAPAK TOPLUYORUZ’’
Kulüp olarak engellilere yönelik duyarlı bir kampanya başlattıklarını belirten Metin Demirbağ şunları söyledi: “engellilere destek amacıyla plastik kapak topluyoruz. Yaz kursunuz bitene kadar bir tekerlekli sandalye almaya yetecek kadar plastik kapak toplamak istiyoruz.’’


Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ahmet
Ahmet - 6 yıl Önce

Bence haberinizde yanlış bilgiler var madem Çerkezköy Belediyesi yol masraflarını karşıladı neden benim kızım ve diğer kızlardan her gün gidiş geliş için 5 tl yol parası alındı.

ilgisi ve bilgisi olan vatandaş
ilgisi ve bilgisi olan vatandaş - 6 yıl Önce

habere yorum yazan öğrenci velisine sormak lazım ç.köy belediyesi mazot ihtiyacını karşılamıştır. sizin çocuk acaba orada mazotmu yemiş yada sadece bu araba mazotmu yakmaktadır. birşeyler yazmadan sormak lazım götürene, birde bu çocuklar şimdi parada alacaklar ne yapalım onuda beldiyeye verelim mi sayın velii nedersin yapılan hizmete camur atma imkanın varsa yardım et yoksa gölge yapma

SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493