Başarılı sporculardan Başkan Akay’a ziyaret

25-31 Temmuz tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilen Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’na Çerkezköy’den 3 sporcu ile katılan Güzel Spor Kulübü Antrenörü Bilal Güzel şampiyonanın ardından sporcularıyla birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

Başarılı sporculardan Başkan Akay’a ziyaret
banner301
Çerkezköy Bakış - 25-31 Temmuz tarihleri arasında Konya’da gerçekleştirilen Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’na Çerkezköy’den 3 sporcu ile katılan Güzel Spor Kulübü Antrenörü Bilal Güzel şampiyonanın ardından sporcularıyla birlikte Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı makamında ziyaret etti.

Konya’da 25-31 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda ilçemizi 3 sporcu ile temsil eden Güzel Spor Kulübü Antrenörü Bilal Güzel şampiyonanın tamamlanmasının ardından Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a ziyarette bulundu.

ZİYARETTE BULUNDULAR

Bir hafta süren Minikler Türkiye Taekwondo Şampiyonası’nda Güzel Spor Kulübü adına mücadele eden Gülsüm Ügey’in, 45 kiloda Türkiye 5’incisi olduğunu kaydeden Bilal Güzel, “Gülsüm’üm kategorisinde 81 rakibi vardı. Madalya maçına kadar tüm maçlarını kazanan kızımız, madalya maçını kaybederek Türkiye 5’incisi oldu ve madalyayı kıl payı kaçırdı. İlkay Sarıkaya ise 36 kiloda mücadele etti. İlkay’ın kategorisinde 200 sporcu vardı. İlkay da başarılı bir performans göstererek ilk 8’e girmeyi başardı” dedi.

“UMUT VERDİLER”

Turnuvada mücadele eden 3’üncü ismin Emincan Basarak’ın 33 kiloda mücadele ettiğini ve başarılı maçlar çıkardığını kaydeden Bilal Güzel, “Sporcumuz 5 tur maç geçtikten sonra İstanbul’dan karşılaştığı rakibine şanssız bir şekilde yenildi. Emincan ve diğer sporcularımız, bu turnuvada gösterdikleri performansla gelecek adına umut vadettiler. Sporcularımı sergiledikleri performans ve elde ettikleri başarılar dolayısıyla tebrik ediyorum” diye konuştu.
banner287

MİLLİ TAKIM SEÇMELERİ YAPILACAK

Milli takım seçmelerinin 5-7 Ağustos 2016 tarihlerinde Nevşehir’de yapılacağını sözlerine ekleyen Antrenör Bilal Güzel, “29 kiloda Senanur Kepenek ve 41 kiloda Kübra Kepenek milli takım seçmesine katılacaklar. Avrupa Şampiyonası’na katılmak için milli formayı bir kez daha giymek için mücadele edecekler. Kızlarımızın milli takım seçmelerinde başarılı olup, Eylül ayında Romanya’da yapılacak Avrupa Şampiyonası’nda ülkemizi başarıyla temsil edeceklerine yürekten inanıyorum” dedi.

AKAY’A TEŞEKKÜR ETTİLER

Antrenör Bilal Güzel, “Biz bugün buraya desteklerinden dolayı Çerkezköy Belediye Başkanımız Vahap Akay’a teşekkür etmek için geldik. Sporcularımızın turnuvada başarılı olmalarında katkısı büyük olan Başkanımız Vahap Akay, Kübra ve Senanur Kepenek kardeşlerin milli takıma seçilme sürecinde de maddi manevi her zaman yanlarında oldu. Kendisine desteklerinden dolayı tüm sporcularım adına bir kez daha teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“BAŞARILARI BİZLERİ GURURLANDIRIYOR”

Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren Belediye Başkanı Vahap Akay ise “Çerkezköy Belediyesi olarak bugüne kadar olduğu gibi bugünden sonra da sporcularımıza destek olmaya devam edeceğiz. Sporcularımızın elde ettiği başarılar bizleri gururlandırıyor. Sporcu kardeşlerimize bundan sonraki spor hayatlarında ve Kübra-Senanur Kepenek kardeşlere de milli takım seçmelerinde başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454