Başkan Akay dünya şampiyonunu ağırladı

8-24 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da gerçekleştirilen İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonası’na katılan Milli Sporcu Oğuzhan Genç oynadığı bütün karşılaşmalarda üstün bir performans sergileyerek Dünya Şampiyonu oldu.

Başkan Akay dünya şampiyonunu ağırladı
banner301
Çerkezköy Bakış - Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay, 18-24 Temmuz tarihleri arasında Samsun’da düzenlenen İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönerek Dünya Şampiyonluğunu elde eden Milli Sporcu Oğuzhan Genç’i makamında ağırladı. Ziyarette konuşan Akay “Oğuzhan kardeşimiz Şampiyonadaki müsabakalarda zor şartlar altında mücadele sergilemiş. Ancak Oğuzhan’da bu azim ve kendine güven oldukça daha çok şampiyonadan dereceyle dönecek, biz ise Oğuzhan’ın daha çok başarısı ile gururlanacağız” dedi.

AKAY’I ZİYARET ETTİ

İşitme Engelliler Dünya Karate Şampiyonası’ndan altın madalya ile dönerek Dünya Şampiyonluğunu elde eden Milli Sporcu Oğuzhan Genç Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’ı ziyaret etti. Ziyarette  Oğuzhan Genç düzenlenen şampiyonadan birkaç gün öncesinde antrenmanda eline aldığı darbe ile elinin kırıldığını ve maça kadar ilaç ve buz tedavisi görerek, müsabakalara bu şekilde çıktığını ifade etti.

“BUNDAN GURUR DUYUYORUM”

banner287
Genç, maçlara bu şekilde çıkmanın kendisini moral ve motive olarak etkilemediğini ifade ederek “Her ne koşulda olursa olsun altın madalyayı kazandım. Ferdi Kata, Takım Kata ve Takım Kumite olmak üzere 3 farklı siklette mücadele edecektim. Elimdeki kırık korkunç derecede şişmiş, avuç içlerime kan oturmuştu. İlk maçım olan takım kata da derecemi yaptıktan sonra antrenörüm diğer maçlara girmeme izin vermedi aksi halde, inanıyorum ve eminim ki madalya sayım daha fazla olacaktı. Yine de aldığım 1 madalyaya da seviniyor ve bundan gurur duyuyorum. 4 yılda bir yapılan Dünya şampiyonalarının bir önceki 2012 yılında Venezuela’da yapılmıştı. Buradan bir altın ve bir gümüş madalya ile dönmüştüm” dedi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Şimdi yine bir altın alarak peş peşe 2. Dünya Şampiyonluğunu yaşadığını kaydeden Genç, bu süreçte bana destek olan herkese ve Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay’a teşekkür etti.  Hedefinin 3. kez Dünya Şampiyonluğu’nu da elde etmek olduğunu belirten Milli Sporcu Oğuzhan Genç “Sıradaki hedefim olimpiyat şampiyonluğudur. Bir olimpiyat ikinciliğim var, bunu yükselterek olimpiyat şampiyonu olmak istiyorum” dedi.

DAHA ÇOK BAŞARISI İLE GURULANACAĞIZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Çerkezköy Belediye Başkanı Vahap Akay da “Oğuzhan kardeşimiz Şampiyonadaki müsabakalarda zor şartlar altında mücadele sergilemiş. Ancak Oğuzhan’da bu azim ve kendine güven oldukça daha çok şampiyonadan dereceyle dönecek, biz ise Oğuzhan’ın daha çok başarısı ile gururlanacağız” dedi. Oğuzhan Genç’e Tekirdağ ve Çerkezköy’e bu gururu yaşattığı için teşekkür eden Akay, başarılarının devam etmesini temenni etti.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306