Belediye yaz spor okulu başladı

Çerkezköy Belediyesi tarafından 9 branşta düzenlenen Çerkezköy Belediyesi Yaz Spor Okulu açıldı.

Belediye yaz spor okulu başladı
banner301

Yaz Spor Okulu’nun açılışında konuşan Belediye Başkanı Vahap Akay, iki dönemden oluşacak olan Yaz Spor Okulu’na 1242 öğrencinin kayıt yaptırdığını açıkladı.

Çerkezköy Belediyesi’nin öğrencilerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri sağlamak amacıyla düzenlediği Yaz Spor Okulu önceki gün düzenlenen açılış töreni ile başladı. 1242 öğrencinin başvuru yaptığı Yaz Spor Okulu’nda 9 farklı branşta eğitim verilecek.

İKİ DÖNEMDEN OLUŞACAK

Yaz Spor Okulu’nun açılışı nedeni ile Çerkezköy Belediyesi önünde düzenlenen törende kısa bir konuşma yapan Belediye Başkanı Vahap Akay, 2016 Yılı Yaz Spor Okulu’nun ilk döneminin açılışının yapıldığını belirterek, “Bizler Çerkezköy Belediyesi olarak gençlerimizin, çocuklarımızın geleceğini önemsiyoruz. Bu konuda kayıtsız kalmıyoruz. Bu yıl da, her yıl olduğu gibi sizlerle buluştuk. Siz değerli velilerimiz ve çocuklarımızla bir arada olmaktan, sizleri Belediyemizde ağırlamaktan inanın mutluluk duyuyoruz” dedi.

banner287

YOĞUN KATILIM

Yaz Spor Okulu’na katılan öğrencilere teşekkür eden Belediye Başkanı Vahap Akay, özellikle yüzme kursuna 686 kişilik katılımla yoğun bir başvurunun olduğunu belirtirken, verilecek olan her branştaki eğitimin hayırlı ve yararlı olmasını temenni ederek “Çocuklarımıza başarılar diliyor, bu katılımın sürekli olmasını istiyoruz. Yaz okulları çocuklarımızın gelişimi için son derece önemli. Bu yüzden velilerimize de sorumluluk düşüyor. Biz çocuklarımızı teslim alarak sorumluluğu üzerimize aldık. Çok verimli ve güzel bir dönem geçireceğimize inanıyorum” diye konuştu.

1242 ÖĞRENCİ KAYIT YAPTIRDI

Yüzme kursuna 686, Futbol kursuna 230, Basketbol kursuna 154, Voleybol kursuna 80, İngilizce kursuna 127, Folklor kursuna 52, Masa Tenisi kursuna 27, Badminton kursuna 18 ve Kort Tenis’e 20 olmak üzere toplam dokuz farklı branştan oluşan ücretsiz Yaz Spor Okulu’na 1242 öğrenci başvuru yaparak kaydoldu. Birinci dönem eğitimlerin 29 Temmuz tarihinde sona erecek olan Yaz Spor Okulu’nun Folklor eğitimleri Amfi Tiyatro Salonu’nda, İngilizce eğitimleri Atatürk İlkokulu’nda, Yüzme branşının eğitimleri Gülerçin Koleji’nde ve diğer branşlardaki eğitimler ise İstasyon Mahallesi’nde bulunan 29 Ekim Spor Kompleksi’nde verilecek.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306