Çelik: Önce ahlak sonra futbol

Kapaklı Sitespor’un başarılı teknik direktörü Soner Çelik, yeni sezona yönelik değerlendirmelerde bulundu.

Çelik: Önce ahlak sonra futbol
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı Sitespor teknik direktörü Soner Çelik, futbolda başarı için disiplin ile ekip çalışmasının şart olduğunu söyleyerek “Sporcunun yetenekli olması Kapaklı Sitespor’da forma giyecek anlamına gelmiyor. Önce ahlak, sonra futbol.” dedi. Alt yapı kategorilerinde forma giyen tüm oyuncuların sosyal medya hesaplarına müdahalede bulunduğunu kaydeden Çelik, kendisine gösterdikleri güven için Kapaklı Sitespor Yönetimi’ne teşekkür etti.

“HAYIRLI OLSUN”

2015-2016 sezonu için yeniden Sitespor ile anlaştığını söyleyen Soner Çelik “Her iki taraf için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni sezonla birlikte Sitespor’da beşinci sezonum olacak. Bu imzanın her iki taraf için de iyi olduğunu düşünüyorum.” dedi.

“EN İYİSİNİ YAPMAK İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Yeni sezonda tüm kategorilerde en iyisini yapmak için mücadele vereceklerini kaydeden Soner Çelik “Alt yapılarda hedefimiz şampiyonluk. A Takım’da ise sezonu en iyi yerde tamamlamak istiyoruz. A Takım’a gençlerle birlikte devam edeceğiz. Yaş ortalamamız 19-20’yi geçmeyecek. Süper Amatör’de gençlere şans vermeye devam edeceğiz. İç transfer çalışmalarımızı tamamladık. Dış transfer için yönetime raporumuzu sunduk. Mümkün olması halinde 3-4 dış transferle birlikte dış transfer çalışmalarını tamamlayıp 15 Ağustos’ta yeni sezon hazırlıklarının startını vermek istiyoruz.” diye konuştu.    

“DİSİPLİNDEN ASLA ÖDÜN VERMİYORUZ”

Futbolda başarı için disiplin ile ekibin önemli olduğuna işaret eden Çelik “Çocukları terbiye edip, edepli bir şekilde yetiştirebiliyorsak ondan sonrası kolay. İster istemez başarı kendiğinden geliyor. Disiplinden asla ödün vermiyoruz. Disiplinin olduğu yerde mutlaka başarı olacaktır.” dedi.

“SİTESPOR’UN KAPISI HERKESE AÇIK”

Çelik şöyle devam etti: “Sitespor olarak eskiden her futbolcu adayını bünyemize katıyorduk. Şimdi seçici olmaya başladık. Sitespor’a çok büyük bir talep var. Bu talepleri değerlendiriyoruz. Kapımız herkese açıktır. Sokaktan bir çocuk gelip, kendisini izlememizi istediğinde bizler o oyuncuyu izliyoruz. Kapaklı Sitespor’un kapısından kimse kalbi kırılarak geri dönmez. Oyuncu futbol için yetenekli ise devam edebiliyor ancak değilse kendisini yönlendiriyoruz.”

“HER ZAMAN ÖNCE AHLAK GELİR”

Futbolda birincil önceliklerini oyuncunun karakter yapısı olduğunu kaydeden Çelik “Sporcu yetenekli diye ‘Kapaklı Sitespor’da forma giyebilir’ anlamı taşımıyor. Disiplin ve ahlak önce öğretilmeli, biz zaten futbolu öğretiyoruz. Oyuncu öncelikle büyüğüne, sahadaki hakemlere, futbolcuya karşı saygılı olacak. İşini yapacak, futbolcuya yakışır şekilde devam edecek. Ben çok iyi futbolcular gördüm ancak ahlaki olarak eksik bulduğumuzdan yollarımızı ayırdık. Bu konuda da Kapaklı Sitespor Yönetimi her zaman yanımda durdu. Bizde her zaman önce ahlak gelir” ifadelerine yer verdi.

 “TÜRKİYE ŞAMPİYONLUĞU UZAK DEĞİL”

banner287
U13 Türkiye Şampiyonasında son 20 takım arasına kaldıklarını hatırlatarak sözlerini sürdüren Çelik “U13 Takımındaki  oyuncularımıza büyük kulüplerimizden çok büyük teklifler geliyor. Türkiye Şampiyonası’ndaki zorlu rakipleri yakından görme imkanı bulduk. Çok çalışırken önümüzdeki sezon şampiyon olabileceğimize inanıyorum. Sadece U13 kategorisinde değil diğer kategorilerde de Türkiye çapında ses getirmek istiyoruz. Oyuncularımız bu tür şampiyonalara katıldığında büyük teklifler alıyorlar. Milli takım seçmelerine oyuncu gönderiyoruz. Bizler başarılı olmazsak, bizim oyuncularımızı seçmelere hiçbir şekilde çağırmazlar.” dedi.

“TÜRK FUTBOLUNA KATKI SUNMAK İSTİYORUM”

Soner Çelik, antrenörlük olarak en büyük hedefinin oyuncularıyla birlikte daha büyük hedeflere koşmak olduğunu belirterek “Türkiye çapında iyi yerlerde olmak istiyorum. Günü geldiğinde Türk futboluna antrenör olarak faydalı olmak istiyorum.” diye konuştu.

“ALT YAPIYA ÖNEM VERİYORUZ”

Seçmeler konusunda bilgi vererek konuşmasını sürdüren Soner Çelik “Başka takımlara giden oyuncularımız varsa onların yerine kulüplerinden talepte bulunuyoruz. Verirlerse alıyoruz. Mutlaka seçme de yapıyoruz.” diye konuştu.  Spor Okulu projesiyle buradaki yetenekleri oyuncuları alt yapıya kazandıracaklarını kaydeden Çelik “Spor okulumuzdaki yetenekli çocukları Sitespor’un alt yapısına dahil edeceğiz.

“GENÇLERE FIRSAT TANIMALIYIZ”

U19’a girmeyeceğiz. Gençlere fırsat tanımalıyız. U17 katergorisindeki oyuncularıma A Takımı zorlamalarını istedim. İnandığıma formayı veririm. Beni Süper Amatör’de oynayacağına inandırdığında o formayı alacak. Yönetimden şimdiye kadar kadro konusunda bize müdahalede bulunulmadı. Karar benimdir ancak fikir alışverişinde her zaman bulunuyoruz. Bize güvendikleri için biz de Sitespor’u layık olduğu en iyi yere çıkarmaya çalışıyoruz.” dedi.

“FUTBOL İLE OKUL BİRLİKTE YÜRÜR”

Çocukların derslerini de takip ettiklerini anlatan Çelik “Günün 24 saatinin 3 saatini ancak spora harcıyor. ‘Spor yaptığımdan derslerim başarısız’ diyen hatayı kendisinde bulmalıdır. Çünkü, öğrenciler planlı çalışmıyorlar. Sosyal medyada çok zaman harcıyorlar. Veli de bu kez çocuğunun futbol oynadığı için ders çalışmadığını düşünüyor. Ben buna karşıyım. Futbol ile okulu ikisi bir arada çok rahat bir şekilde yürütülebileceğine inanıyorum. 2 saat idmanla derslerin kötü olma ihtimali olmaz. Sporda başarılı olan çocuk, derslerde de başarılı olur. Kadromuzda bunun gibi çok sporcumuz bulunuyor.” ifadelerine yer verdi.

“AİLELERLE İÇ İÇEYİZ”

Soner Çelik şunları söyledi: “Çocuklarla sporla arkadaşlık, paylaşım ve birlikte aynı dili konuşmayı kazanıyor. Aileye çok katkısı oluyor. Burada öğrenciler hem terbiyeyi hem de birlik ve beraberlik içinde hareket etmeyi öğreniyorlar. Tüm sporcularımızın aileleriyle irtibat halindeyiz. Fikir alış-verişinde bulunuyoruz. Ben çocukta bir yanlış gördüğümde kendim uyarıda bulunuorum ve aile ile paylaşıyorum.

“SOSYAL MEDYA HESAPLARINA MÜDAHALE EDİYORUM”

Alt yapıdaki tüm sporcularım sosyal medya hesaplarına müdahale ediyorum. Ne zaman kapatıp, ne zaman açacaklarına karışıyorum. Kapatmıyorsa yollarımızı ayırıyoruz. Zararlı olan alışkanlığı oyuncular burada giremez. Tüm amacımız  çocukları kazanmak, iyi alışkanlık elde etmek. İyi yerlerde görmektir. İlelreyen dönemlerde Türkiye liglerinde Kapaklı Sites,por’ndan birçok oyuncuyu izmeyeceğimize inanıyorum.Yeni sezonda taraftarlarımıza hırslı, çok koşan, centilmence mücadele veren bir Kapaklı Sitespor izlettireceğiz.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306