Çerkezköyspor’dan 14 transfer

Yeni sezon transfer çalışmalarını sürdüren Çerkezköyspor iç transferde 7, dış transferde ise 14 oyuncuyu renklerine bağladı. Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz yeni sezonda genç, çok koşan ve iddialı bir ekip oluşturduklarını söyleyerek “Hedefimiz olan 3.Lig’e ulaşma yolunda transferlerimizi de bu çerçevede gerçekleştirdik. 1-2 transfer sonrasında da transfer defterini kapatacağız’’ dedi.

Çerkezköyspor’dan 14 transfer
banner301
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz düzenlediği basın toplantısında yeni transferleri açıkladı.
“HEDEFLERİMİZİN UZAĞINDA KALDIK’’
Önceki gün saat 17.00’da kulüp temsilciliğinde bir basın toplantısı düzenleyen Çerkezköyspor Kulübü Başkanı Ahmet Korkmaz yeni sezon çalışmaları hakkında bilgi verdi. Geçtiğimiz sezon iddialı bir ekip oluşturmalarına rağmen hedeflerinin dışında ligi tamamladıklarını kaydeden Ahmet Korkmaz “sezona bir önceki sezondaki takımın iskelet kadrosunu koruyarak başladık. Tanıdığımız oyuncularla yola çıktık. Ancak sezon başladığında hiçte beklemediğimiz sonuçlar aldık. Teknik ekibin uyumsuzluğu ve buna paralel nedenlerden ötürü sıkıntılar yaşadık. Devre arasında yeni teknik direktörün tercihleri ile yapılan transferler de bizleri hedefe ulaştıramadı.’’ dedi.
“EN ZOR GRUPTA MÜCADELE VERDİK’’
Başkan Korkmaz, Bölgesel Amatör Lig’deki 13 grup arasında en zorlu grubun Çerkezköyspor’un mücadele verdiği 12.grup olduğunu söyleyerek “13 grup arasında sadece 12.gruptan iki ekip 3.Lig’e yükseldi. Bizim mücadele verdiğimiz 12.grubun dışındaki hiçbir gruptan iki ekip 3.Lig’e çıkmadı. 6.sırada bitirdiğimiz ligi hedeflerimizin uzağında tamamladık’’ diye konuştu.
GEÇEN SEZONDAN 7 OYUNCU KALDI
2012-2013 sezonu için genç, çok koşan ve iddialı bir ekip oluşturduklarını belirten Korkmaz şöyle devam etti: “geçtiğimiz sezonki kadronun yüzde 80’ini değiştirdik.  Sadece Muzaffer Kurt, Gökhan Doğan, Hakan Dönmez, Mesut Salmaz, Fırat Işık, Oğuz Kaptan, Ramazan Doruk takımda kaldı. Bunun dışındaki diğer tüm oyuncularla yollarımızı ayırdık’’
banner287
“TAKIMIN BAŞINA BALCI’YI GETİRDİK’’
Yeni sezonda takımın başına son iki sezondur Yeniköyspor’u çalıştıran Hüsamettin Balcı’yı getirdiklerini açıklayan Ahmet Korkmaz “takımında başında Hüsamettin Balcı bulunacak, alt yapının başına ise Vedat Çolak’ı getirdik. Yeniköyspor’dan Teknik Direktör Hüsamettin Balcı dışında kaleci Ersin Odabaşı, Atalay Özyurt, Okan Akgül, Mesut Aytemiz, Aykut Dursungöl, Emrah Çilingir, Yağız Kabil’i transfer ettik’’ ifadelerine yer verdi.
“1-2 OYUNCU SONRA TRANSFER DEFTERİNİ KAPATACAĞIZ’’
Korkmaz ayrıca Sultangazispor’dan Emrah Pazar, Serkan Akyüz, Fuat Yazıcı ile Feriköyspor’dan Berkant Topaloğlu ile de anlaşmaya vardıklarını açıkladı. Geçtiğimiz sezonlarda Çerkezköyspor’da forma giyen Tolga Aşçı, Emrah Meloğlu ile Hasan Koç ile de anlaşma sağladıklarını söyleyen Ahmet Korkmaz, “1-2 oyuncu daha takviye yaptıktan sonra transfer defterini kapatacağız. “ dedi.
“ÇALIŞMALAR AĞUSTOS’TA BAŞLAYACAK’’
2012-2013 sezonu hazırlıklarının 2 Ağustos’ta başlayacağını söyleyen Ahmet Korkmaz, 11 Ağustos’taki sezon açılış karşılaşmasında ise Beşiktaş A2 Takımı ile karşılaşacaklarını açıkladı. Başkan Korkmaz yeni sezon hedeflerinin 3.Lig olduğunu söyleyerek “bu hedef doğrultusunda bir kadro kurduk. İnşallah sezon sonuna geldiğimizde hedefimize ulaşırız. Hedefe ulaşılması açısından elimizden geleni yapacağız’’ diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493