banner507

Devreye Cüneyt Yüksel girdi

TFF 3. Lig 3. Grupta mücadele eden Tekirdağspor’da, 1 haftalık yönetim görevi bıraktı. Antalya’da kampta olan takım otelden atılacakken devreye Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel girdi.

Devreye Cüneyt Yüksel girdi
banner301

Çerkezköy Bakış - Ligin ilk yarısında iyi bir gidişat ortaya koyamayan Tekirdağspor, devre arasını bir toparlanma süreci olarak görüyordu fakat bu ara daha büyük bir sallantı getirdi. Tekirdağspor, 3 Ocak Çarşamba günü olağan üstü genel kurulda yeni başkan olarak İstanbullu müteahhit Kenan Aydın ve yönetimini seçmişti. Yeni Başkan ve beraberinde getirdiği yönetim, büyük umutlar vaat etti. Fakat bunların hiç birini gerçekleştirmeden, 7 gün içerisinde takımı yüz üstü bırakıp, istifa etti.HESAPLARDA UYUŞMAZLIK OLDUĞUNU ÖNE SÜRDÜLER

Zeki Sezer’in başkan olduğu dönemde kulübe üye olan Kenan Aydın ve beraberindekiler (İstanbul Grubu), takımı önemli yerlere getirmek, daha başarılı bir Tekirdağspor yaratmak istediklerini vaat ettiler. 3 Ocak günü yapılan seçimlerde Kenan Aydın, beraberindeki sekiz isim, eski yönetimden Zeki Sezer ve altı kişiyi daha listesine alarak seçime girdi. Seçim sonucunda başkan seçilen Aydın, takıma yeni transferler yapılacağını belirtti. Transferdeki isimleri ise Zeki Sezer açıklamıştı. Yönetime gelmeden önce Aydın’a kulübün borçları ve genel durumu anlatışmış, Aydın’da bunları kabul ederek seçime girmişti. Ancak başkanlığa seçildikten sonra, önceden verilen rakamlarla kendi hesapları arasında uyuşmazlık olduğunu öne süren Aydın, ve beraberindekiler (İstanbul Grubu) takım Antalya’da kamptayken istifa ettiler. Geriye sadece Tekirdağ Grubu olarak adlandırılan Zeki Sezer ve beraberindeki altı kişi kaldı. Aydın’ın istifasının ardında ise mali konulardan başka şeyler olduğu iddia edildi.

CÜNEYT YÜKSEL DEVREYE GİRDİ

banner287
Antalya’da otel ayarladığını ve takımın orada kamp yapmasını istediğini belirten Aydın ve yönetimi, takım ile birlikte kısa süre önce kamp için Antalya’ya kampa gitmişti. Aydın, yönetimi ile birlikte kamptan geri döndü ve ardından da İstanbul Grubu’nun istifa ettiklerini açıklandı. Tekirdağ Grubu ve futbolcular otelde mahsur kaldı, otel parası ödenmedi ve takımın otelden atılma durumu ile karşı karşıya geldi. Bu konu Tekirdağ AK Parti İl Başkanı Cüneyt Yüksel’e intikal etti. Yüksel, takımın normal konaklama süresine kadar olan bedeli yani yaklaşık 25 bin TL’lik tutarı ödeyerek kulübü bu zor durumdan kurtardı.

SEZER AÇIKLAMA YAPTI
Olaylarından ardında sosyal medya üzerinden açıklama yapan kulübün 2. başkanı Zeki Sezer, “Bildiğiniz üzere 09.06.2017 tarihinde yönetimi aldığımızda kulübümüzün 3 milyon Türk Lirası gibi bir borcu bulunmakta idi. Bu borçların 2 milyon Türk Lirası eski dönem futbolcu alacakları ve 1 milyon Türk Lirası da resmi kurumlara yani; SGK ve Maliye’ye olan borçlardı. Göreve gelir gelmez devlete, SGK kurumuna ve Maliye’ye olan borçlarımız yapılandırılmış bu yapılandırma ile birlikte kulübümüzün 2017 Ağustos ayı dahil olmak üzere borçları futbol federasyonundan gelen 350 bin Türk lirasına yakın bir kısmı ile yapılandırılmış ve ödenmiştir. Kulübümüzün hesapları üzerinde bulunan eski borçlardan kaynaklanan temlik ve hacizlerinden dolayı hiçbir şekilde kasamıza para akışı sağlanamamaktaydı. Gelen paralar bizlere ulaşmadan ilgili alacakların hesaplarına aktarılmaktaydı.” dedi.

“ALİ CENGİZ OYUNLARI ÇEVİRİLDİ”
Kulüp için kendi ödediği miktarları da açıklayan Sezer, Kenan Aydın’ın bu süre içerisinde takımın karşılaşmalarını ve kulübü takip ettiğini belirtti. Açıklamalarını sürdüren Sezer, “Kulübümüzü takip eden İstanbul’da müteahhitlik yapan Kenan Aydın ve arkadaşları tarafımla irtibata geçtiler ve onların talepleri doğrultusun da kulübe üyelikleri yapılmıştı. Tam da bu sırada vaat edilen, gereken destekler yerine gelmemeye başladığı dönemde yönetim kurulundaki Ceyhun Erdoğan arkadaşımız tarafından toplantı yapılması talep edilmiştir. Bu toplantıda kulübün başkanlığından ayrılmamın istendiği, aksi takdirde ne Büyükşehir Belediyesi’nin ne de Süleymanpaşa Belediyesi’nin takıma maddi destek vermeyeceği gündeme getirilmiştir. Bu doğrultuda yönetim kurulu arkadaşlarımız benim başkanlıktan istifa etmemi istemişlerdir. İsmi geçen her iki yerle herhangi bir sıkıntım olmadığı gibi ben de eğer benim yüzümden kulüp zora girecekse ve ben istifa edince kulübe maddi destek sağlanacak ise hemen istifa edeceğimi belirterek, kulübümüzün çıkarları doğrultusunda başkanlık görevimden istifa ettim. Daha sonra maalesef ilgili yerlerden hiçbir şekilde destek gelmediğini hep birlikte gördük ve bunun tamamıyla görevimi bırakmak üzere yapılan bir ‘Ali Cengiz’ oyunu olduğu ortaya çıkmış oldu. Daha sonrada zaten sizlerin de bildiği gibi yönetim kurulundan da istifa ederek bir kaç arkadaşımızla birlikte görevi bıraktık. Tabii ki bundan sonraki dönemde olanlar herkes tarafından bilinmekte. Her şeyin bir sonu olduğu gibi, bu oyununda sonu olduğundan kulüp olağanüstü genel kurula gitme yoluna girdi. İşte bu esnada daha önce üyelikleri yapılan Kenan Aydın ve arkadaşlarının talepleri doğrultusunda Sportif Direktörleri Nejat Öntaş, beni arayarak kulüp ile ilgili bilgileri istedi. Maçları başkanın gelip seyrettiğini belirtti. Onlara ilk önce eski başkanlardan Volkan Nallar ile görüşmelerini daha sonrada mevcut yönetim kurulu başkanı Turgay Kartaldoğan ve Ceyhun Erdoğan ile yine taraftar gurubu liderleri ile de görüşmelerini istedim. Benim vereceğim bilgileri sadece benden değil onlardan da kulübün borçları ile ilgili durumlarını öğrenmelerini talep ettim. Onlar adı geçen kişilerle yaptıkları görüşmeler sonucunda bana dönerek 9 asil de olmak ve 3’te yedek yönetim de olmak kaydıyla benimle yönetimime alacağım 6 arkadaşımla yola çıkmak istediklerini beyan ettiler. Ben bu durumu 8’e 7 olmasını ilettiğimde kendilerinin ekonomik anlamda daha fazla bir miktarda katkı sağlayacaklarını, kulübü üst liglere taşıma hedeflerinin olduklarını öne sürerek bu sebepten böyle kalmasını istediler.” ifadelerini kullandı.

“İSTİFANIN ARKASINDA BAŞKA NEDENLER VAR”
İstifanın borç durumu ile ilgili olmadığını, altında farklı sebeplerin de olduğunu belirten Sezer, “Borç durumu ile ilgili kendileri yine kulüp müdürümüz tarafından kuruşuna kadar bilgilendirildiler. Bizler de bu arkadaşlar hakkında İstanbul’daki ticari faaliyetleri hususunda araştırmalar yaptık. Yaptığımız istihbaratların hiçbirinde olumsuz herhangi bir durumlarına, maddi ve manevi yönden karşılaşmadık.  Bu kişilerin ekonomik boyutta birikimlerinin iyi oluğu ve bu kulüp yöneticiliği işini de İstanbul’da yaptıklarını, bu işi bilen, tecrübeli kişiler oldukları tarafımıza iletildi. Daha sonrada en son genel kurul da ortak bir liste çıkarılarak yapılan olağanüstü genel kurulda oy geneli ile yönetime geldik. Yine görevlendirilmeler yapıldı ve görevlendirmelerden sonra şahsımı 2.başkanlığa atadılar. Arkasından hemen çok iyi bir hoca ile anlaştıklarını, bu hocanın Saffet Akyüz olduğunu, bununla birlikte futbolcu Serhat Akyüz’den Engin Baytar’a ve hatta Mehmet Akyüz’e kadar anlaşıldığını, bunlarında tarafımdan sosyal medya üzerinden paylaşım yapılmasını istediler. Kulübü, Antalya Belek’te bulunan bir otelde yer ayırdıklarını belirttiler. Bu doğrultuda hocaların ve futbolcuların uçak biletleri alınarak 08.01.2018 pazartesi günü 29 kişi ile takımımız kampa giderek yerlerine yerleşti. Ardından imza sirküleri için başkan ve yanındaki yöneticiler 09.01.2018 Salı günü Tekirdağ’a geldiler. İmza sirküleri için geldiklerinde noter çıkışında başkan Kenan Aydın’ı sivil ekipler alarak savcılığa götürdüler, yaklaşık 4 saat gibi biz zaman sonra başkan Kenan Aydın serbest bırakıldı. Biz sebebini başkana sorduğumuzda da İstanbul’da daha önce taşeronluğunu yaptığı bir yerin mal sahipleri ve yüklenici firmanın kendisini şahit olarak yazdığını ve şahitlik için mahkemelere gitmediğinden dolayı zorla ifade verme kararının olmasından bu olayın geldiğini söyledi. Kulüpten ayrıldıktan sonra kendileri ile yemek yedik ve bana hızlı bir şekilde yeni bir bina bakmamı kulübü oradan çıkarıp Tekirdağspor’a yakışan bir yere geçmemiz gerektiğini belirterek İstanbul a yola çıktı. Ertesi gün de sabah beni arayarak noterden yönetimdeki arkadaşlarınla birlikte istifa ettiklerini belirttiler. Gerekçe sorduğumda da daha fazla açıklama yapmak istemediklerini kulübün borcunun çok olduğunu söylediler. Bundan sonraki aşamayı da zaten herkes sosyal medyada okumuş ve takip etmiş oldu. Ama bizlerin aklında hala savcılık sonrası bu ani kararın kulübün borç durumu ile ilgili olmadığı ve onların açıklamalardan kaçındığı bir şeylerin olacağı düşüncesidir.” diye konuştu.

Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2018, 19:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493