Karamehmetoğlu: Büyük bir aileyiz

Kapaklı Sitespor Kulübü Başkanı Ersan Karamehmetoğlu yeni sezon çalışmaları hakkında bilgi vererek hedeflerini açıkladı.

Karamehmetoğlu: Büyük bir aileyiz
banner301
Çerkezköy Bakış - Kapaklı Sitespor Kulübü Başkanı Ersan Karamehmetoğlu, yeni sezon hedeflerini açıklayarak alt yapıdaki başarının sırrını anlattı. Yeni sezonda ilk 3’ü hedeflediklerini belirten Karamehmetoğlu, alt yapıda başarılı olmanın altında büyük bir aile olabilmenin yattığını söyledi.

“TRANSFER ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR”

BAKIŞ’a konuşan Ersan Karamehmetoğlu sezon öncesinde transfer çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek “İç transferi A Takım’da bitirdik. 1-2 oyuncumuz tatilde, döndüklerinde kendileriyle sözleşme imzalayacağız. Dış transferde teknik heyetin verdiği rapor doğrultusunda bir orta saha, bir solbek bir de kanat oyuncusu düşüncemiz var. İsimleri belirledik. Önümüzdeki günlerde gerekli görüşmeleri yaparak dış transferi de tamamlamak istiyoruz. Geçtiğimiz yıl kadromuzda bulunan Ziya Bozbay ile yollarımızı ayırdık. Kendisi Saray Belediyespor ile anlaştı. ” dedi.

“ALT YAPIDAN 6 OYUNCUYU A TAKIMA ÇIKARDIK”

İç ve dış transferin yanısıra alt yapıdan da A Takıma oyuncu kazandırdıklarını söyleyen Karamehmetoğlu “Alt yapıdan 6 oyuncumuzu A Takım kadorusuna dahil ettik. Bu sene için bu sayıyı artırmayı düşünmüyoruz. Çünkü bizim genç bir kadromuz var.  A Takım yaş ortalamamız 19. Son transferimiz Serkan Akyüz yaş ortalamamızı artırıyor. Kendisi de takıma abilik yapıyor.” diye konuştu.

“HEDEFİMİZ İLK 3”

Yeni sezon hedeflerinin ligi ilk 3 sırada tamamlamak olduğunu kaydeden Karamehmetoğlu şunları söyledi: “Üst sıraları hedefliyoruz. Mevcut kadromuzla şampiyonluğu şu an için erken görüyoruz. Gençlerimiz pişerse önümüzdeki sezon bunu düşünebiliriz. Hedefimizde ilk olarak ilk üçe girmek var. Elbette şampiyonluk istiyoruz. Rakiplerimizin yapmış olduğu transferleri göz önüne aldığımızda biraz gerçekçi olmak gerekiyor.”

“BAŞARIYI SÜRDÜRMEK İSTİYORUZ”

Karamehmetoğlu, geçtiğimiz yıl alt yapıda yakaladıkları başarıyı bu yıl da sürdürmek istediklerini belirterek “Kapaklı Sitespor olarak geçtiğimiz sezon 7 alt yapı kategorisinde mücadele verdik. 6 kategoride şampiyon olduk. U15 kategorisinde şampiyonluğu kaçırdık. Yeni sezonda da tüm alt yapı kategorilerinde şampiyonluk bekliyoruz. Hedeflerimizi gerçekleştirip, gerçekleştiremeyeceğimizi bilemiyoruz. Bunu sezon sonunda göreceğiz. Gençlerimize, hocalarımıza, yönetimimize güveniyoruz. Yönetimde yeni bir oluşuma giderek yönetim kurulumuzu yeniden düzenledik. Güçlü bir ekip oluşturduk. El birliği içerisinde Kapaklı Sitespor’u daha iyi noktalara getirmek için çalışıyoruz” dedi.

“FUTBOL OKULU İÇİN TALEP GELDİ”

Yeni sezonda Teknik Direktör Soner Çelik ile devam edeceklerini hatırlatan Karamehmetoğlu “Yardımcı olarak Abdullah İşar’la da sözleşme imzaladık” dedi. Alt yapı kategorilerinde Türkiye Şampiyonası’nda ses getirdikten sonra kendilerine futbol okulu açmaları yönünde çok sayıda talep geldiğini kaydeden Karamehmetoğlu “Kapaklı Sitespor olarak futbol okulumuzu kurduk. Her geçen gün daha büyük bir talep görüyoruz. 2-3 taksi ile çocukları sahaya getiriyorduk. Şimdi ise servis minibüsü ile çocukları sahaya taşıyoruz. Önümüzdeki günlerde futbol okuluna katılanların sayısının daha da artacağına inanıyorum.

“GENÇLERE ÖNEM VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Kapaklı Sitespor Futbol Okulu’na devam eden sporcular hafta içi Salı, Perşembe ve Cuma günleri akşam 19.00’da Kapaklı Sahası’nda antrenmana çıkıyor. Türkiye Şampiyonası’nda yakaladığımız başarıdan dolayı da velilerimizinden güzel tepkileri alıyoruz. Kapaklı dışında da Kapaklı Sitespor Futbol Okulu’na katılmak için talep alıyoruz. Gençlere önem vermeye devam ediyoruz.” diye konuştu.

banner287
“6 OYUNCUMUZA CİDDİ TEKLİF VAR”

Alt yapıdaki birçok oyuncusuna Süper Lig ve PTT 1.Lig ekiplerinden teklifler geldiğini açıklayan Karamehmetoğlu “Bu takımlardan 6 tane oyuncumuza ciddi anlamda teklifleri var. Bu teklifleri yönetim olarak değerlendiriyoruz. Yapacağımız değerlendirmelerin ardından bir karar vereceğiz. Karar verirken de önceliğimiz genç sporcularımızın önünü açmaktır. Aynı zamanda kulübümüzü de işin içerisine katıyoruz.” dedi.

“TECRÜBE KAZANDIK”

Türkiye Şampiyonası’nın hem kendilerine hem de sporcular tecrübe kazandırdığını söyleyen Karamehmetoğlu şöyle devam etti: “U13’te ilk turu geçtikten sonra ikinci tura kaldık. 2.Turda çok güçlü rakiplerle oynadık. Çocuklar için çok büyük bir tecrübe oldu. Bizler bu noktalara geleceğimizi tahmin ediyorduk. Buna hem çocuklar hem de hocamız Soner Çelik inanmıştı. Yönetim olarak kendilerini hiçbir zaman yalnız bırakmadık. 2.Turda, Beşiktaş, Fenerbahçe ve Kocaeli Birlik ile oynadık. Bizim için çok iyi bir tecrübe oldu ancak gönül final oynamayı istiyordu. Bundan dolayı üzüldük.”    

“KULÜBÜN İSMİNİ DEĞİŞTİRDİK”

Son olağan genel kurul toplantısında Sitespor olan kulübün ismini Kapaklı Sitespor olarak değiştirdiklerini kaydeden Karamehmetoğlu “Deplasman maçlarımızda bizlere Sitespor’un hangi ilçe takımı olduğunu soruyorlardı. Yeni ilçe Kapaklımızın da adını duyurmak adına böyle bir değişikliğe gittik. İlçemize ve ilimize hayırlı olmasını diliyorum.” diye konuştu.

“BÜYÜK BİR AİLEYİZ”

Alt yapıda başarıları üzerinde de konuşan Karamehmetoğlu “Alt yapıda hoca seçimi çok önemlidir. Burada birinci öncelik olarak hocalarımıza öncelik veriyorum. Kaliteli oyuncuları bir araya getirip, arkadaşlık ortamını sağlayıp iyi antrenman yaptırmak ve verim almak bu işin olmazsa olmazlarıdır. Antrenmanda verdiğini sahada alabiliyorsan zaten başarılı oluyorsun. En önemlisi ise aile olabilmektir. Kapaklı Sitespor bir aile oldu. Velileriyle, futbolcularıyla, yöneticiyle teknik heyetiyle büyük bir aileyiz.

“ÇOCUĞUMUZ ANTRENMANLARI İZLİYOR”

Kapaklı Sitespor Futbol Okulu’nda çalışmalara yeni başlamamıza rağmen yönetimimizin büyük bir çoğunluğu antrenmanları izliyor. Futbol okulunu bir yöneticinin izlemesi gerekmiyor. Futbol okulunda da yetenekli çocukların olduğuna inandığımız için antrenmanları takip ediyoruz. Bu bir aile ortamıdır. Antrenmanlarımızı aileler de izliyor. Başarı bize bu şekilde geliyor. Aile olabilmek, birbirimize yardımcı olabilmek önemli şeyledir. Bu sezon sporcularımız, teknik heyet, yönetim ve sporcu ailelelerinin katılımıyla piknik düzenledik. İnşallah önümüzdeki sezon daha geniş katılımlı bir piknik düzenleyeceğiz.” İfadelerine yer verdi.

“KENDİ OYUNCUMUZLA BAŞARILI OLMAK İSTİYORUZ”

Kapaklı Sitespor Kulübü Başkanı Ersan Karamehmetoğlu uzun vadeli hedefleri üzerinde de açıklamalarda bulundu. Uzun vadede alt yapıyı daha da güçlendirerek profesyonel takımlara oyuncu kazandırmak istediklerini kaydeden Karamehmetoğlu “A Takım bünyesinde ise hedefimiz Bölgesel Amatör Lig’dir. Ancak bunların çoğu maddiyata dayanıyor. Altyapıyı canlandırırsak kendi oyuncularımızla da birşeyler yapılabileceğini göstereceğiz. A Takıma, genç kardeşlerimizi aldık. Bunun yüzde 90’ı bölgemizin çocuklarıdır. İstanbul’ndan, Kırklareli’nden, İzmir’den oyuncu getirmeyeceğiz. Takımımızda bölgemizin çocukları oynayacak. 2-3 yıl sonra da A Takıma kendi alt yapımızdaki genç oyuncuları katarsak dah güzel daha yetenekli oyuncuları çıkaracağız.” diye konuştu.

“EN BÜYÜK SORUN MADDİ KAYNAK”

Kulüp faaliyetlerinde en büyük zorluğu maddiyat konusunda yaşadıklarını kaydeden Karamehmetoğlu şunları söyledi: “Suyundan, yemeğine, ulaşımdan malzemesine herşey maddiyata çıkıyor. Kapaklı Belediye Başkanımız İrfan Mandalı bizlere her zaman destek oluyor. Bunu yaparken de yasaların elverdiği şekilde yapıyor. Bu 230 oyuncumuza yetmiyor. Süper Amatör’de şampiyonluğa, hedefe oynayan kulüpler 500-800 bin lira para harcıyor. 200 bin liraya şampiyonluğa oynayabilecek takım kurulur. Kendi gençlerim ve bölge futbolcularıyla bunu yapabileceğimize inanıyorum. Yeni dönemde maddiyat sorununu belediye başkanımız, yeni yönetimimiz ve arkadaşlarımızın sağlayacağı katkılarla aşacağımıza inanıyorum.Büyükşehir Yasası öncesinde biraz daha destek alabiliyorduk. Büyükşehir Belediyesi’nden destek alıyorduk. Ancak bu yardımın bu sezon için henüz adı anılmıyor.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet CAN
Mehmet CAN - 2 yıl Önce

Kapaklı Sitesporu ve yönetimini tebrik ediyorum.
Çok güzel oluşum içindeler, bu şekilde amacı spor yapmak ve gençleri Türk futboluna kazandırmak isteyen kulüpler, ciddi anlamda hem yerel yönetim, hemde TFF tarafından ciddi anlamda desteklenmeli, ayrıca bölgemiz iş adamlarıda spora destek vermeli diye düşünüyorum.

Nadir YILMAZ
Nadir YILMAZ - 2 yıl Önce

Kapaklı SiteSpor yönetimini ve emeği geçen herkesi kutluyorum.
Baktığımızda bir amatör takım, benim dışardan gözlemlediğim sanki bir profosyonel takım yönetiyorlar. Kapaklımızda yaşayan herkesin spora destek olması gerektiğini düşünüyorum. Gençlerin spor yapmasından daha güzel bir şey olamaz.
Tebrikler Kapaklı Sitespor.

Çorlu'dan İsmail
Çorlu'dan İsmail - 2 yıl Önce

Kapaklı Sitesporun başarılarından dolayı kutluyorum.
Çalışkan ve beyfendi bir Başkanınız var. Bölgemizde işi bilen ve her hareketi ile örnek alınacak kişi sayısı çok azaldı, ben bir Çorlulu spor sever olarak
Ersan Yalçın Başkana sahip çıkılması ve desteklenmesi gereken biri olduğunu söylemek istiyorum.
Çünkü bu tür spora fazlasıyla katkısı olan insanları küstürürsek zararını fazlasıyla bizler ve geleceğimiz olana çocuklarımı çekiyor. Örnekleri çok ama burada uzun uzun yazmak istemiyorum. Kapaklı Sitesporu ve yönetimini, Başkanını ayrı tebrik ediyorum.

SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454