Motokrosçular Halaçlı’da rüzgar gibi esti

Halaçlı Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde Enduro Team Çerkezköy Grubu tarafından organize edilen etkinlikte Çerkezköy, Saray, Çorlu ile İstanbul’dan gelen motokrosçular Halaçlı’da bir araya geldiler. Etkinlik kapsamında motorkrosçular bir dizi şovlar sergileyerek, ardından Binkılıç turuna çıktılar.

Motokrosçular Halaçlı’da rüzgar gibi esti
banner301
• EMRAH ÇOĞALAN
ÇERKEZKÖY BAKIŞ - Hallaçlı’da önceki gün organize edilen “Enduro etkinliği” kapsamında motorkrosçular birbirinden güzel şovlara imza attılar.
14 MOTOKROS SEVDALISI HALAÇLI’DA BULUŞTU
Enduro Team Çerkezköy Grubu tarafından Halaçlı’da organize edilen etkiliğe 14 motokros sevdalısı katıldı. Çerkezköy, Saray, Çorlu ve İstanbul’dan düzenlenen etkinliğe katılan motokrosçular yaptıkları şovlarla izleyenleri adeta mest ettiler. Etkinliklerin özellikle ilkbahar ve sonbahar dönemlerinde yapıldığına söyleyen 250 CC’de Türkiye Enduro Şampiyonu Latif Korkmaz, “ben İstanbul’dan geliyorum ve bu tür etkinliklere sürekli katılıyorum. İki yıl üst üste şampiyon oldum ve bu tür organizasyonların yapılmasına öncülük ediyorum. Türkiye’nin her bölgesinde düzenlenen etkinliklere giderek bu sporu seven arkadaşlarla bir araya geliyoruz” dedi.
“AMAÇ ÖNEMLİ ŞAMPİYONALARI HALAÇLI’YA ALMAK’’
Halaçlı’da Doğu Balkan ve Türkiye Şampiyonası’nın yapıldığına belirten Latif Korkmaz, “Halaçlı’nın arazi yapısı motorkros için çok uygun. Buraya geldiğimde bu sporla uğraşanların sayısı çok azdı. Ama gün geçtikçe ilginin artmasıyla motokros sevdalısı da artmaya başladı. İsteğimiz Halaçlı’da amatör yarışların düzenlemesi ve ardından da Balkan ve Avrupa şampiyonalarının burada yapılmasıdır. Federasyon değişti ve şu an itibariyle yeni bir yapılanma var. Bu bağlamda önemli yarışların buraya alınması için gerekli yazışmalarımızı yapacağız. Halaçlı’nın parkuru bu iş için çok uygun durumda. Bu işi 7 yaşında yapanda var 60 yaşında yapan ağabeylerimizde var. Bu motorlara bir kere binen kişi en geç bir hafta sonra kendisine bir motor tedarik ediyor” diye konuştu.
banner287
ÖNCE ŞOV ARDINDAN TUR
Çerkezköy Enduro Team Grubu’nda “Bahattin Mutlu, Mehmet Okuyan, 2009 Motokros Türkiye Şampiyonu Gökhan Güzeloy, Fatih Bozkurt, Zübeyir Koca, Ali Ercüment Gülkaya, Murat Hızlı, Cüneyt Gürsoy, Musa Doğruer, Barış Erdoğan, Can Akçura, 2008 Türkiye Motokros Şampiyonu Aydın Kafalı” yer alıyor. Enduro sporuna gönül vermiş kişilerin bir araya geldiği grup ilk olarak birbirinden güzel şov hareketleri yaparak daha sonra Binkılıç mevkiinde tura çıktılar.
Çerkezköy Bakış

Güncelleme Tarihi: 21 Kasım 2012, 09:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306