Oğuzhan Genç’ten 1 altın 1 bronz

Marmara Cup Uluslararası Karate Turnuvası pazar günü yapılan büyükler, işitme engelliler ve veteranlar müsabakalarıyla sona erdi.

Oğuzhan Genç’ten 1 altın 1 bronz
banner301
18-19-20 Kasım Tarihleri arasında İstanbulda düzenlenen, Uluslararası Marmara Kupası Karate Şampiyonasında Çerkezköy ve Tekirdağ’ı temsilen katılan sporcumuz Oğuzhan Genç, müsabakalardan 1 altın ve 1 bronz madalya ile döndü.

Çerkezköy Bakış -
Bu yıl üçüncü kez gerçekleştirilen, Marmara Cup Uluslararası Karate Turnuvası pazar günü yapılan büyükler, işitme engelliler ve veteranlar müsabakalarıyla sona erdi.

1440 SPORCU MÜCADELE ETTİ

İstanbul Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü faaliyet programında yer alan ve Türkiye Karate Federasyonu'nun destekleriyle düzenlenen 3. Marmara Cup Uluslararası Karate Turnuvası tamamlandı.18-20 Kasım tarihleri arasında düzenlenen turnuvanın son gününde büyükler, işitme engelliler ve veteranlar kategorilerinde sporcular tatamiye çıktı.

TÜRKİYE ZİRVEDE TAMAMLADI

Halkalı Spor Salonu'nda gerçekleştirilen organizasyonda 30 ülkeden 1440 sporcu mücadele etti. Üç gün süren turnuvada sporcular dokuz farklı kategoride toplam 183 dalda madalya mücadelesi verdi. Türkiye'nin genel klasmanda zirveye çıktığı organizasyonda Ürdün, 23 madalya ile ikincilik koltuğuna oturdu. Genel klasman üçüncülüğünü ise 13 madalya kazanan Cezayir ile 10 madalya çıkaran Ukrayna paylaştı. Turnuvaya katılan 30 ülkeden 19'u da en az birer madalya kazanma başarısı gösterdi.
banner287

OĞUZHAN GENÇ’TEN GURURLANDIRAN BAŞARI

Uluslararası Marmara Kupası Karate Şampiyonasında Çerkezköy ve Tekirdağ’ı temsilen katılan sporcumuz Oğuzhan Genç, müsabakalardan 1 altın ve 1 bronz madalya ile döndü.

ZORLU MÜCADELELER YAŞANDI

Şampiyonayı değerlendiren başarılu sporcu Oğuzhan Genç şunları söyledi: “Ben ilk yarışmamda İşitme Engelli olmam sebebi ile, kendi kategorimde Kata müsabakalarına girdim. Rakiplerimi rahat geçerek 1’ncilik kürsüsüne çıktım. Daha sonra en çekişmeli ve en iddialı maçlar olan, takım maçlarında arkadaşlarımızla oluşturduğumuz ekiple maçlara çıktık. Çok güçlü rakiplerin olduğu, oldukça sert, zaman zaman doktor, zaman zaman ise hakem müdahaleleri ile bölünen takım maçlarında 3. olabildik. Bu müsabakaları bu derecelerle tamamlayabildiğimiz için mutluyum.”

TEŞEKKÜR ETTİ

Aktif sporculuk yaşamını sürdürdüğünü kaydeden Genç “Bu müsabakalar benim için oldukça önemli, yılda bir kaç defa bu müsabakalara katılarak kendimi kontrol ediyor, eksiklerimi tamamlamaya çalışıyorum. Ayrıca son dünya şampiyonasında kırılan elimi, bu müsabakalarda deneme imkanı buldum. Her müsabakamda beni destekleyen aileme ve arkadaşlarıma, Çetin Grup’ta her başarıma kendi başarıları gibi sevinen çalışma arkadaşlarıma, patronum ve abim Sayın Ahmet Çetin’e bana verdikleri destek ve güven için teşekkür ediyorum.”

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306