Süper Lig’de bir hafta böyle geçti

Süper Amatör Lig’de heyecan hafta sonu oynanan 7 maçın ardından tamamlandı.

Süper Lig’de bir hafta böyle geçti
banner301
Çerkezköy Bakış - Süper Amatör Lig’de 4.hafta 7 karşılaşmayla tamamlandı. 1461 Karadenizspor’un liderliğini sürdürdüğü ligde 1911 Çerkezköyspor, Kapaklıspor ile Kapaklı Sitespor haftayı kayıpsız kapattı.

1911 DEPLASMANA ÇIKTI

Lig temsilcimiz 1911 Çerkezköyspor deplasmanda Marmara Ereğlisi Belediyespor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmaya konuk ekip baskılı başladı. Saha avantajını değerlendirmek isteyen Marmara Ereğlisi Belediyespor yüklendi. Baskısının sonucunu alan Marmara Ereğlisi Belediyespor karşılaşmada 1-0 öne geçti. Gol sonrasında 1911
Çerkezköyspor beraberlik mücadelesi verirken Marmara Ereğlisi Belediyespor ise ikinci gol için ataklar geliştirdi.

İLK DEVREDEN 2 GOL ÇIKTI

İlk devre sona ermeden beraberlik için yüklenen aradığı golü Tezcan ile bularak skora denge getirdi. İlk devrenin kalan dakikalarında gelişen ataklardan başka gol sesi çıkmayınca ilk devre karşılıklı atılan gollerle 1-1 sona erdi.

ÇETİN MÜCADELE

İkinci devrenin ilk dakikaları karşılıklı ataklarla tamamlandı. 1911 Çerkezköyspor, 62.dakikada penaltı kazandı. Penaltı atışını kullanan Deniz topu filelere gönderdi. (1-2) Rakibi karşısında öne geçmeyi başaran 1911 Çerkezköyspor moral buldu. 1911 Çerkezköyspor öne geçse de galibiyet sevinci uzun sürmedi. Ev sahibi ekip beraberlik
golünü bularak skora denge getirdi.

1911 GALİBİYETLE AYRILDI

Karşılaşmada son bölümlere 2-2’lik eşitlikle girildi. Rakibin 10 kişi kalması sonucunda baskısını daha da artıran 1911 Çerkezköyspor son dakikalarda Deniz’le golü buldu. (2-3) Maçın uzatma dakikalarından başka gol sesi çıkmayınca 1911 Çerkezköyspor karşılaşmadan 3-2’lik üstünlükle ayrılarak 3 puanı hanesine yazdırdı.
1911 Çerkezköyspor bu sonuçla puanını 10’a çıkartarak haftayı 4.sırada tamamladı. 6 puanda kalan Marmara Ereğlisi Belediyespor ise haftayı 6.sırada tamamladı.

KAPAKLISPOR EVİNDE MÜCADELE VERDİ

Ligde zirve mücadelesi veren ekiplerden Kapaklıspor saha ve taraftarı önünde Aşağısevindiklispor’u ağırladı. Kapaklı Sahası’nda oynanan karşılaşmaya Kapaklıspor mutlak 3 puan parolasıyla çıktı. Karşılaşmanın ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. Rakibi karşısında baskılı bir oyun sergileyen Kapaklıspor pozisyona girse de son vuruşlarda istediğini elde edemedi.

İLK DEVREDEN TEK GOL ÇIKTI

Kapaklıspor ilk devre sona ermeden Serdar ile golü bularak karşılaşmada 1-0 öne geçti. Kapaklıspor gol sonrasında ikinci gol için ataklar geliştirse de sonuca gidemedi. Karşılaşmanın ilk devresi Kapaklıspor’un 1-0’lık üstünlüğüyle tamamlandı.

ÜÇ PUAN KAPAKLISPOR’UN OLDU

Konuk ekip Aşağı Sevindiklispor ikinci devrenin ilk dakikalarında bulduğıu golle skora denge getirdi. (1-1) Skora denge gelmesi sonrasında karşılaşmada çekişme iyice arttı. İlerleyen dakikalara doğru Kapaklıspor Çağatay ile golü bularak karşılaşmada yeniden öne geçti. (2-1) Karşılaşmada son dakikalara da Kapaklıspor’un 2-1’lik üstünlüğüyle girildi. Müsabakada başka gol olmayınca Kapaklıspor sahadan 2-1 üstün ayrıldı. Kapaklıspor bu sonuçla puanını 10’a çıkartarak haftayı 3.sırada tamamlarken Aşağı Sevindiklispor puansız son sırada yer aldı.

SİTE ERGENE’Yİ KONUK ETTİ

banner287
Geride kalan 3 haftada sadece 1 puan toplayabilen Kapaklı Sitespor 4.hafta maçında Ergene Belediyespor’u konuk etti. Kapaklı Sahası’nda oynanan karşılaşmada Kapaklı Sitespor etkili bir oyun sergiledi. İlk dakikalarda gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. Kapaklı Sitespor rakibi karşısında üst üste gol pozisyonlarına girmesine rağmen son vuruşlarda istediğini elde edemedi. Kapaklı Sitespor ilk devre sona ermeden Ceyhun ile golü bularak karşılaşmada öne geçti. İlk devre Kapaklı Sitespor’un 1-0’lık üstünlüğüyle tamamlandı.

ETKİLİ BİR OYUN SERGİLEDİ

İkinci devrenin ilk dakikalarında gelişen ataklardan gol sesi çıkmadı. Önde olmanın avantajını çok iyi değerlendiren Kapaklı Sitespor, üst üste girdiği gol pozisyonlarını değerlendiremedi. 72.dakikada Yusuf bulduğu golle skoru 2-0’a getirdi. Farkın ikiye çıkmasının ardından Kapaklı Sitespor oyunu istediği gibi yönlendirdi. Son bölümlere Kapaklı Sitespor’un 2-0’lık üstünlüğüyle girildi.

SİTE 3 PUANLA TANIŞTI

Maçın son dakikalarında bir gol daha bulan Kapaklı Sitespor skoru 3-0’a getirdi. Müsabakada başka gol olmayınca Kapaklı Sitespor karşılaşmadan 3-0 üstünlükle ayrılarak 3 puanı hanesine yazdırdı. Kapaklı Sitespor bu sonuçla puanını 4’e çıkartarak haftayı 8.sırada tamamlarken 3 puanda kalan Ergene Belediyespor haftayı 12.sırada tamamladı.

HAFTANIN SONUÇLARI

M.Ereğlisi Belediyespor 2-1911 Çerkezköyspor 3
1461 Karadenizspor 5 Çorlu Gençlerbirliğispor 2
Kapaklıspor 2 Aşağı Sevindiklispor 1
Hayrabolu Belediye Gençlik 1 Saray Belediyespor 3
Muratlı Belediyespor 3 Şarköyspor 2
Kapaklı Sitespor 3 Ergene Belediyespor 0
Büyük Çınarlıspor 0 Çorlu Kültürspor 3

PUAN DURUMU

1.1461 Karadenizspor 12
2.Çorlu Kültürspor 10
3.Kapaklıspor 10
4.1911 Çerkezköyspor 10
5.Muratlı Belediyespor 9
6.M.Ereğlisi Belediyespor 6
7.Saray Belediyespor 4
8.Kapaklı Sitespor 4
9.Hayrabolu Belediye Gençlik 4
10.Şarköyspor 3
11.Çorlu Gençlerbirliğispor 3
12.Ergene Belediyespor 3
13.Büyük Çınarlıspor 2
14.Aşağı Sevindiklispor 0

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306