Üç puanı bıraktık ama her şey iyi olacak

1911 Çerkezköyspor Genel Kaptanı Sebahattin Çolakoğlu, deplasmanda 3-2 mağlup oldukları Çıksalınspor karşılaşması sonrasında açıklamalarda bulundu. Dışarıda, aldıkları bu mağlubiyete sevinenlerin ve lig sonunda başarısız olmalarını isteyenlerin de olduğunu belirten Çolakoğlu onlara en güzel cevabı vereceklerini söyledi.

Üç puanı bıraktık ama her şey iyi olacak
banner301

Çerkezköy Bakış - 1911 Çerkezköyspor kulübü tesislerinde karşılaşmayı değerlendiren Çolakoğlu, üzgün ve morallerinin bozuk olduğunu belirtti.

“MONTU ÇIKARMADAN GOL YEDİK”

 Çok erken bir gol yiyerek maça başladıklarını söyleyen Çolakoğlu, “Üzgünüz. Moralimiz bozuk, bu maçı nasıl verdik diye içim içimi yedi. Öncelikle kendimizde suç arıyoruz. Sentetik saha, sahanın zeminini maçtan önce kontrol ettik iyiydi. En azından o bizi tatmin etti, Sultangazi’nin sahası daha kötüydü. Hava güzel takımda eksik yok. Hüseyin’in belinde küçük bir rahatsızlık vardı. Maç öncesi esame listesini yazdık. Hüseyin’in rahatsızlığı iyice arttı. Sonra onu çıkarttık Fett’i ilave ettik. 18’e de ilave yaptık. Aniden kadro değişti o bir kere demoralize etti bizi çünkü Etogo ile Hüseyin ikilisi bozulduğu zaman sıkıntı yaşadığımız maçlar oldu ki gördükte. Etogo’nun yanına Mesut’u yerleştirdik, önde Fett başladı. Tam kulübeye geçtik, montu filan çıkartıyorduk, oturalım derken 1-0, dakika bir de gol yedik. Su açtım içemedim daha yani, direk karşılaşmaya 1-0 geride başlıyorsun. İstediğin kadar rakibi orta sıralarda gör, küçümse, küçümseme, lider gör, görme kiminle oynarsan oyna 1-0 mağlup başlıyorsun dünkü maçta öyle oldu. İlk pozisyon geldi zaten 9 numaralı santraforlarının ayağının önünde kaldı top. Bizimkiler ofsayt bekledi ama alakası yok. Dakika 20 yine bir pis top arka direğe gelen top, Sedat önde yakalandı. Orta şut karışımı arka direğe çarptı girdi. Şoktayız daha dakika 20 maç oldu 2-0. 1. dakikadakini sayma bir tane sutları var 2-0 öndeler. Sonra hadi bir şeyleri düzelteceğiz derken, çocuklarında morali bozuldu ister istemez sahaya oyunlarını yansıtamadılar. Pozisyonlar gelişirken Ali Rıza ile bir gol bulduk tabi ama öncesinde de bir iki tane kaçırdık. 2-1 bir soyunma odasına girersek bu maçı alırız dedik, yani almamamız için bir neden yok.” dedi.

“İŞLER İSTEDİĞİMİZ GİBİ GİTMEDİ”

Devre arasında yapılması gereken şeyleri futbolculara anlattıklarını dile getiren Çolakoğlu, “Devre arası konuşmamızı da yaptık, söyledik çocuklara her şeyi. Dakika 50-60’a kadar kesinlikle gol bulmamız gerektiğini söyledik. Gol ararken, serbest vuruş, ceza sahasının orada, adam vurdu 3-1 oldu. İşler istediğimiz gibi gitmedi. Toparlayacağız derken 3-1 mağlup duruma düştük. Şimdi 3 gol daha atmamız lazım galip gelmek için onun bilincinde hücum ettik. Oyuncu değişiklikleri yaptık. Ünal’ı aldık, Mert çıktı. 10. haftaya kadar çıkardığımız kadronun çok dışında bir kadro çıkardık. Mecburen revizyona gittik. Yüklendik dakika 65 ile 80 arası üstündük. Sonuçta 3-1, onlarda skoru korumaya çalıştı. Sonrasında Etogo kendi becerisiyle güzel bir gol attı. İki kişiyi geçti yayın oradan attı. Bu pozisyonları yapamadık. Etogo’nun yaptığını 70 dakika boyunca yapamadık.Gittik, bocaladık. Final paslarını atamadık. Dışarıya çıkartmamız gerekiyor topu ön direğe çıkarttık, orada kimse yok, bunun gibi hatalar yaptık.” diye söyledi.

“HAKEMLER UYUMSUZ”

Açıklamalarını sürdüren Çolakoğlu hakemlerin birbiriyle uyum sorunu yaşadıklarını belirterek, “Tam maçı kopartacağız. Hakemler zaten inanılmaz derece saçma karakterde maç yönettiler. Deplasmana gidiyoruz. Lider bir takımız. Lider takımın maçına biraz kıdemli bir hakem yollamanız lazım. Alt liglerde maç yönetmiş hakemleri bu maçlara verme. Kaldıramıyorlar, daha tecrübeli bir hakem yolla. Hakemler o kadar uyumsuz ki, bizim oyuncular bir şey anlatmaya çalışıyor fakat dinlemiyor adam. Bir şey dediği de yok yani olayı anlatıyor. Adamı dinlemiyor, dinle yani ne olur dinlemekten. Devre arası esamede yanlışlık olduğu için girdim soyunma odasına şaşkın şaşkın birbirlerine bakıyorlar. Korkmuş adamlar belli, oyunun kontrolü gitmiş artık yani. Maç yönetecek hakemler değiller bunu net söylüyorum. Hakemlerin verdiği kararlarla da doğru orantılı olarak tribünde olaylar çıktı maç 3-2 o arada. Son 10 dakika kalmış. Hakem son 10 dakika tribündeki olaylara bakmaktan sahaya bakmadı. Takımlarda oyundan koptu. Top taca çıkıyor korner veriyor. Korner oluyor rakip takımın korner kullanması lazımken bize faul veriyor. Faulü biz kullanıyoruz adamların korner atması gereken bir pozisyondu. Oyunun kontrolünü kaybetti. Belki de son on dakika çevirebileceğimiz maçı çeviremedik.” ifadelerini kullandı.

GALİP GELEMEDİKTEN SONRA İYİ OYNAMANIN ÖNEMİ YOK

Geri düştükten sonra oyun taktiğinde değişikliğe gittiklerini belirten Çolakoğlu, “Son 20 dakika savunmayı üçledik. Kaybedecek bir şeyimiz yok, mağlubuz zaten. Dördü, beşi de yesek mağlubuz zaten öyle de böyle de. Forveti çiftledik gol aradık, direkten filan döndü top, olmadı. Girmedi bir türlü top kaleye. Ama kötü müydük? kötüydük bu net. Saha dışındaki olaylar da etkilemiş olabilir. Dün 10 tane net pozisyon kaçırmış olsak bile bugün burada açıklama yaparken ne diyoruz 3-2 mağlup olduk. Bunun başka bir açıklaması yok. Çerçeveye topu sokamadıktan sonra, istediğiniz kadar mükemmel top oynayın önemli değil. Bundan önce söylüyorduk göze hoş gelen oyun oynamıyoruz diye ama galip geliyorduk. Galip gelince herkesin havası değişiyor. Dün üst düzey futbol oynamış olsaydık bile mağlup olduk. Bunu anlatmaya çalışıyorum mağlup geldikten sonra oyunun çok da önemi yok. Savunmada açık verdik geldiler, geldiklerini de attılar.” dedi.

banner287
“SUNİ ÇİM DEZAVANTAJ DEĞİL”

Suni çimde oynanan karşılaşma için bunun kendilerine bir dezavantaj oluşturmadığı belirten  Çolakoğlu, “Suni çimde oynamayı dezavantaj olarak görmüyorum. Bizim iki tane sahamız var suni çimde oynayacağımız zaman. O sahada antrenman yapıyoruz.  Buz patenine gitmiyoruz yani. Futbolcuların çoğu suni çimde de oynamıştır zaten. Zemin kötüyse tamam, o zaman suni çim eleştirilir.” şeklinde konuştu.

“FİNAL PASLARINI ATAMADIK”

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Çolakoğlu, final paslarında yapılan hatalar üzerine yöneltilen soruya, “Final pasları yok. Dün de aynısı oldu. Çıktık geldik, atıyoruz ama adamla bir türlü buluşturamıyoruz topu. Önüne düşüyor, arkasına düşüyor yok bir türlü olmadı. Sonradan oyuna aldığımız oyunculardan da verim alamadık. Final paslarını becere bilsek belki de ilk yarıdan alacağız maçı. Hoca 30 kere oyunu durduruyor idmanlarda bunu anlatmak için. Ceza sahasının orada top çeviriyoruz, vuracaksın, orada kaleye şut çekeceksin. Hiç istediğimiz gibi gitmedi işler.” cevabını verdi.

“OYUN ANLAYIŞIMIZ MAÇ MAÇ DEĞİŞİYOR”

Takımın kanat organizasyonlarında yetersiz gözüktüğü sorusu üzerine Çolakoğlu, “Takımda hiç kanat organizasyonu yok diyemem. Orta sahayı kalabalık tutan bir taktik yapımız var. Oyun ileri gidince kanatlara iniyoruz. Kanatlardan yaptığımız ortalar ile bizim ileride top tutma şansımız yok. Biz dikine her oynadığımız topta Ali Rıza topu saklayabiliyor ve bize 5-6 saniye kazandırıyor. Kanat organizasyonu biz de var fakat orta olarak fazla tercih etmiyoruz, içeri doğru kat ediyoruz daha çok. Orta yapmakta sıkıntı yok ama bizim oyun anlayışımızda o yok. Maça maç değişiyor ama genel olarak böyle bir oyun anlayışımız yok.” dedi.

“SAVUNMAMIZ HAZIR”

Çıksalın maçında yaşanan olaylar karşısında herhangi bir cezaya karşı savunmalarının da hazır olduğunu dile getiren Çolakoğlu, “Ceza alacağımızı. Bize gelirse böyle bir şey cevabını veririz. Bir tane güvenlik, iki tane polis vardı. Dayağı engellersin de küfürü engelleyemezsin orada polis olsa böyle bir şey olmaz tabi. Taraftar liderlerinin birbirlerine verdikleri atkılar var. Bizim atkıyı yakmışlar ondan sonra da olaylar başlamış işte.” ifadelerini kullandı.

“MADDİ DESTEK YOK”

Son olarak maddi konuda sıkıntılar olduğuna değinen Çolakoğlu, “Belediye ve bazı esnaflarımız yardımda bulunuyor ama daha fazla destek olması gerekiyor. Sanayi Kentindeyiz, daha fazla yardım almamız lazım. Gerekli destek gelmiyor.” diye söyledi.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner479

banner306

banner493