Yıldız Kızlar uzatmalarda yenildi

Türkiye Yıldız Kızlar Şampiyonası 2. Tur elemelerin Konya grubu şampiyonu Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı oldu.

Yıldız Kızlar uzatmalarda yenildi
banner301
Çerkezköy Bakış - Konya grup merkezinde son 6 takım arasına girme mücadelesi veren Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Bayan Futbol Takımı grup final maçında Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile karşı karşıya geldi. Büyük bir çekişmeye sahne olan karşılaşmanın uzatmalardında kalesinde 2 gol gören temsilcimiz grubunu ikinci sırada tamamladı.

4 TAKIM MÜCADELE VERDİ

Konya Grup Merkezi’nde ilçe temsilcimiz Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı, Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı, Tavla Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile Kayseri Gençlerbirliği Yıldız Kızlar Futbol Takımı mücadele verdi.

MAÇLAR KONYA’DA OYNANDI

Grubun ilk maçında grubun iddialı isimlerinden Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile Tavla Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı karşılaştı. Karadeniz Ereğlispor Yıldız Kızlar Futbol Takımı etkili oyunuyla ilerleyen dakikalarda kontrolü eline aldı. Her iki devrede de skorer bir oyun sergileyen Karadeniz Ereğlispor Yıldız Kızlar Futbol Takımı karşılaşmadan 4-1 üstünlükle ayrılarak elemelere galibiyetle başladı.

ÇERKEZKÖY 1923 BERABERLİKLE BAŞLADI

Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı şampiyonadaki ilk maçında Kayseri Gençlerbirliği Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile karşılaştı. Her iki ekip de karşılaşmadan galibiyetle ayrılmak için kontrollü bir oyun sergiledi. Galibiyet mücadelesinden istediği sonuçla ayrılan taraf olmadı. Maç 2-2’lik eşitlikle tamamlandı.

İKİNCİ MAÇINI KAZANDI

banner287
Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı ikinci maçında Adana temsilcisi Tavla Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile karşılaştı. İlerleyen dakikalara doğru rakibi karşısında baskısını artıren Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı bulduğu golle karşılaşmada 1-0 öne geçti. Tavla Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı beraberlik için geliştirdiği ataklardan sonuca gidemedi. Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı karşılaşmadan 1-0 üstünlükle ayrıldı. Günün bir diğer karşılaşmasında Karadeniz Ereğlispor Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile Kayseri Gençlerbirliği Yıldız Kızlar Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Her iki ekibin gol mücadelesi sonuçsuz kalınca maç başladığı gibi golsüz sona erdi.

SON MAÇINDA 1 PUAN ALDI

Elemelerin üçüncü gününde Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile Karadeniz Ereğlispor Yıldız Kızlar Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Grubun iddialı ekipleri ilk dakikaları kontrollü geçti. Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı rakip kalede 3 gol bulsa da kalesinde ise 3 gol gördü. Maç karşılıklı atılan gollerle 3-3 sona erdi.

PUAN EŞİTLİĞİ BOZULMADI

Tavla Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile Kayseri Gençlerbirliği Yıldız Kızlar Futbol Takımı arasında oynanan karşılaşma Kayseri temsilcisinin 2-0’lık üstünlüğüyle tamamlandı. Konya grubunda oynanan 3 maçın ardından Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı, Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile Kayseri Gençlerbirliği Yıldız Kızlar Futbol Takımı 5 puan ve averajla sıralandı. Adana temsilcisi Tavla Gençlik Yıldız Kızlar Futbol Takımı ise son sırada yer aldı.

SON MAÇLAR OYNANDI

Grup şampiyonluğu için ilk üç sırada yer alan ekipler yeniden sahaya çıktı. Elemelerin ilk maçında  Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile Kayseri Gençlerbirliği Yıldız Kızlar Futbol Takımı karşı karşıya geldi. Karşılaşmadan galibiyetle ayrılmayı başaran Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı final maçında Çerkezköy 1923 Gençlikspor Yıldız Kızlar Futbol Takımı ile karşı karşıya geldi.

TEMSİLCİMİZ UZATMADA YENİLDİ

Karşılaşma büyük bir çekişmeye sahne oldu. Her iki ekip de karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmak için kontrollü bir oyun sergiledi. Maçın normal süresinde eşitlik bozulmayınca uzatma devresine geçildi. İlk uzatma devresinde de eşitlik bozulmadı. İkinci uzatma devresinde 2 gol bulan Karadeniz Ereğli Yıldız Kızlar Futbol Takımı karşılaşmadan galibiyetle ayrılarak grubunu şampiyon tamamladı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306