Tekirdağ RAM’ın ‘Aile Eğitimi Seminerleri’ tamamlandı

Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin ailelerine yönelik hazırlanan ‘Aile Eğitimi Seminerleri’, kurumun özel eğitim öğretmenleri tarafından gerçekleştirildi.Seminerler 3 ayrı...

Tekirdağ RAM’ın ‘Aile Eğitimi Seminerleri’ tamamlandı
banner301

banner287
Tekirdağ Rehberlik ve Araştırma Merkezi (RAM) tarafından, özel eğitime ihtiyacı olan bireylerin ailelerine yönelik hazırlanan ‘Aile Eğitimi Seminerleri’, kurumun özel eğitim öğretmenleri tarafından gerçekleştirildi.

Seminerler 3 ayrı grupta verildi. Otizmli çocuğu olan ailelere yönelik verilen 2 günlük seminerde otizmin tanımı, yasal haklar, otizmli bireylerde sorunlu davranışlarla baş etme süreci gibi konular anlatılırken, işitme yetersizliği olan çocukların ailelerine yönelik yapılan seminerde ise, işitme cihazlarının kullanımı ve işitme yetersizliği olan çocukların eğitim süreci hakkında bilgiler verildi.

Zihinsel yetersizliği olan çocukların velilerinin oluşturduğu üçüncü grupta ise, zihinsel yetersizliği olan çocukların eğitiminde kullanılan temel yöntemler, ev ortamında uygulanabilecek etkinlikler hakkında bilgi paylaşımında bulunuldu.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306