“Uluslararası İyilik Ödülleri’’ için bin 200 hikâye incelendi

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV)bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ’’Uluslararası İyilik Ödülleri’’ programı için ulusal ve uluslararası alanda 8 farklı dilde, yaşanmış bin 120 iyilik hikâyesi değerlendirildi.

“Uluslararası İyilik Ödülleri’’ için bin 200 hikâye incelendi
banner301

Türkiye Diyanet Vakfının (TDV)bu yıl üçüncüsü düzenlenecek ’’Uluslararası İyilik Ödülleri’’ programı için ulusal ve uluslararası alanda 8 farklı dilde, yaşanmış bin 120 iyilik hikâyesi değerlendirildi.

Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) Genel Müdürü Mustafa Tutkun, iyiliği ödüllendirmenin yanı sıra, duyarlı bir kamuoyu ve vakıf medeniyetinin yeniden inşası için farkındalık oluşturmak amacıyla yaşanmış iyilik hikayelerine ve iyilik öncülerine üç yıldır ’’Uluslararası İyilik Ödülleri’’ verdiklerini belirtti.

Türkiye genelinde geçen yıl bin 100 iyilik hikayesi arasından seçilen 7 iyilik sahibine ödüllerinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez tarafından takdim edildiğini hatırlatan Tutkun, bu yıl iyilik ödüllerinin üçüncüsünü düzenleyeceklerini ifade etti.

banner287
“Ufak bir iyilik milyonlarca kişinin umuduna dönüşüyor”

Diyanet İşleri Başkanlığının il ve ilçe teşkilatları, yurt dışı temsilcilikleri, TDV’nin 135 ülkede işbirliği yaptığı kurumlar, internet ve medya taramaları ile 8 farklı dilde bin 200 hikayenin incelendiğini vurgulayan Tutkun, şöyle devam etti:

"Elbette her iyilik değerlidir, burada asıl amacımız ülkemize ve yaşadığımız dünyamıza bir mesaj vermek, örnek iyilikler göstermek, ufak bir iyiliğin nasıl milyonlarca kişinin umuduna dönüştüğünü anlatabilmek. Bu yılda yine aynı şekilde ülkemiz ve dünyanın pek çok bölgesinden iyilik sahiplerine ödül vermek istiyoruz. Bize ulaşan hikâyeler vakfımızda oluşturulan komisyonla değerlendirilecek. Hikâyelerin özgün ve orijinal, yaşanmış ve güncel olmasını, dünya için umut olmasını, sonuç bakımından insana ve çevreye katkı sağlamasını, insani yardım, sağlık, eğitim ve çevre alanında yapılmasını önemsedik."

Tutkun, bin 200 hikaye arasından eleme yaptıklarını dile getirerek, "Bunlardan 70 hikaye komisyon tarafından dikkate değer bulunarak ön elemeden geçirildi. İkinci komisyon değerlendirmesinin ardından sayı 20’ye düşürüldü. 20 hikaye jüri tarafından değerlendirildikten sonra ödül alanlar kamuoyuna duyurulacak’’ dedi.

İyiliğin dünyaya yayılması için bu programı önemsediklerini vurgulayan Tutkun, Uluslararası İyilik Ödülleri töreninin 12 Mart 2017’de İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacağını, programa 80 ülkeden konukların da davet edildiğini kaydetti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner455

banner306

banner454