Avrupa Bölge Birincisi Çerkezköy’de belirlendi

Sofra/Compass Group Türkiye tarafından bu yıl dördüncüsü düzenlenen “Top Chef 2016’nın Avrupa Bölgesi sonuçları açıklandı.

Avrupa Bölge Birincisi Çerkezköy’de belirlendi
banner301
Çerkezköy Bakış - Günde 1 milyon öğün yemek veren Sofra/Compass Group Türkiye’nin  bu yıl dördüncüsünü düzenlediği geleneksel Top Chef Yarışması'nın Avrupa Bölgesi kazananı belirlendi. Top Chef 2016 için; Mercedes, Yünsa, Lila Kağıt ve Philip Morris gibi bölgenin en büyük projelerinde görevlendirilmiş olan 5 aşçıbaşı yarıştı. Kazanan, Mercedes Benz Türk Projesi’nde görevli aşçıbaşı Özcan Karakoç oldu.

ÇERKEZKÖY’DE DÜZENLENDİ

Çerkezköy Milli Eğitim Müdürlüğü ve Hacı Fahri Zümbül Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi destekleriyle gerçekleştirilen yarışmada Mercedes, Yünsa, Philip Morris gibi bölgenin en büyük projelerinde görevlendirilmiş 5 profesyonel aşçıbaşı yarıştı.

5 AŞÇIBAŞI YARIŞTI

Hacı Fahri Zümbül Anadolu Teknik ve Meslek Lisesi’nde yapılan yarışmada Mercedes Benz Türk Projesi’nde görevlendirilmiş Aşçıbaşı Özcan Karakoç, Yünsa Yünlü AŞ. Projesinde görevlendirilmiş Ahmet Aksoy, Lila Kağıt A.Ş. Projesi’nde görevlendirilmiş Hayrettin Avcı, Kariyer İşi Projesi’nde görevlendirilmiş Yunus Özalp ile Philip Morris Projesi’nde görevlendirilmiş Ülkü Keçe verilen bir buçuk saatte tüm hünerlerini sergilediler.

JÜRİ DEĞERLENDİRMEDE BULUNDU

banner287
Yarışmanın jüri üyeliğini Çerkezköy Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünden Hamza Özkan, Farel Plastik Satınalma Sorumlusu Cem Eyüboğlu, iş yeri hekimi Dr. Yücel Ayaz, Çerkezköy Milli Eğitim Şübe Müdürü Yusuf Hayri, Yiyecek İçecek Bölümü Öğretmeni Suat Adıyaman yaptı.

BİRİNCİ BELİRLENDİ

Aşçıbaşılar, jürinin belirlediği ‘elma’ temasında yarıştılar. Jüri lezzet, hijyen ve sunum konularında değerlendirmelerde bulundu. Yapılan değerlendirmeler sonucunda yarışmanın birinciliğini Mercedes Benz Türk Projesi’nde görevlendirilmiş Aşçıbaşı Özcan Karakoç elde etti.

TÜRKİYE FİNALİ 15 EKİM’DE YAPILACAK

Geleneksel hale gelen ve büyük bir ilgi ile takip edilen Top Chef'in finali 15 Ekim'de İstanbul'da yapılacak. Özyeğin Üniversitesi’nde le Cordon Bleu’da gerçekleşecek yarışmada tüm bölgelerden 13 profesyonel şef yarışacak. Ne hazırlayacaklarını önceden bilmeyen şeflere, kapalı bir kutu içinde malzemeler verilecek ve belli bir sürede hünerlerini göstermeleri istenecek.

SOFRA/COMPASS GROUP TÜRKİYE HAKKINDA

1987’de kurulan Sofra/Compass Group Türkiye, dünyanın lider yiyecek ve destek hizmetleri firması olan ve 2015 mali yılında 17.8 milyar sterlin ciro elde eden Compass Group PLC bünyesindedir. Türkiye’de, Eurest ve Obasan markasıyla iş merkezlerine, fabrikalara, Scolarest markasıyla eğitim kurumlarına ve Medirest markasıyla sağlık kurumlarına toplu yemek hizmeti veren Sofra/Compass Group Türkiye, Eurest Services markası ile tesis işletim ve bakım onarımı, temizlik, iç taşıma ve depolama, idari ve ofis destek, açık alan ve çevre bakım gibi destek hizmetleri, Euroserve Güvenlik markası ile de koruma ve güvenlik hizmetlerini, Türkiye’nin her noktasında 81 ilde, 22 binden fazla çalışanıyla, 3 binden farklı lokasyonda sunmaktadır. Toplu yemek hizmeti verdiği kuruluşların kendi tesislerinde kurduğu mutfaklarında ve Türkiye genelinde 5 merkezi yemek üretim tesislerinde günde toplam 1 milyon öğün yemek üretimi gerçekleştirmektedir. Compass Group PLC, Fortune Dergisi tarafından yayımlanan “Dünyayı Değiştiren 50 Şirket/2016” listesinde 33. sırada yer aldı.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner306