FETÖ'cü hakim ve savcıların yerine 50 bin başvuru

Adalet Bakanlığı, darbe girişiminden sonra FETÖ mensubu çok sayıda hakim ve savcının meslekten ihraç edilmesinin ardından yargıda sorun yaşanmaması için ağustos ayında internet sitesinde yayımladığı ilanla, 3 bin adli ve idari yargı hakim ve savcı adayı alacağını duyurdu.

FETÖ'cü hakim ve savcıların yerine 50 bin başvuru
banner301
Çerkezköy Bakış - Adalet Bakanlığının, FETÖ'nün darbe girişiminden sonra meslekten ihraçların yaşandığı yargıda aksaklıkları önlemek için 3 bin kadro açacağı hakim ve savcı adaylığına 50 bin müracaat gerçekleşti.

50 BİN BAŞVURU

banner287
Hakim ve savcı olmak isteyenlerin başvuruları, 11 Ekim'de Adalet Bakanlığı ile Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından alınmaya başlandı. Önceki gün sona eren müracaatlar kapsamında hakim ve savcı adaylığı için 50 bin kişi başvuruda bulundu.

SINAV 24 ARALIK’TA

Yoğun talep gösterilmesi nedeniyle hakim ve savcı adaylığı için bugüne kadarki en yüksek başvuru sayısına ulaşıldı. Başvuruda bulunanlar, ÖSYM tarafından 24 Aralık'ta Ankara'da yapılacak sınava girecek. Sınavda başarılı olanlar, Adalet Bakanlığınca mülakata çağrılacak. Yazılı sınav ve mülakatta başarı sağlayanlar daha sonra Adalet Akademisinde eğitim görecek.

Çerkezköy Bakış

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner265

banner462

banner306

banner459